Jump to content

Revizia la 30,000


fbdcnt

Recommended Posts

eu nu mai merg cu bmw, merge nevasta-mea. m-am uitat la revizii, vad ca se fac la 30,000. la mini la fel. eu nu cred asa ceva. de ce oare? la alte marci (tot premium) se face la 1 an sau 10,000. cred ca e mai in regula. nu mai zic de uleiul de cutie "lifetime". se face cutia muci daca nu il schimbi niciodata. sunt sigur ca tehnic nu sunt ok intervalele astea. oare de ce le pun asa? pt ca multe au service gratuit 100,000? btw, la reviziile alea gratuite nu intra tot in pret, nu stiu exact ce nu intra, te intreaba daca vrei schimbate toate filtrele si nu mai stiu ce si tot lasi cca 7 mil pe acolo. cu pretul asta faci toata revizia "gratuita" in alta parte cu filtre mahle sau altele bune oricum nu gunoaie. pe la motociclete la fel, uleiul cardan era "lifetime", dupa ce au inceput sa se tot rupa alea, acum nu mai e. nu inteleg, e consumatorul mai destept decat producatorul, stie el mai bine ce ii trebuie masinii sau producatorul e hot? unii fura de ici, altii de colo (v. vw), important e sa nu ramana clientul nefurat. am convingerea ca si capitalistii astia vechi fura de sparg, diferenta e ca la aia hotia nu e accesibila tuturor, doar de la un nivel in sus. aici se fura egal, de sus pana jos. de unde putem trage concluzia ca deocamdata democratia noastra e superioara. nu glumesc. care stati prin state sau Europa de vest stiti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

StimuleazĂŁ și ei consumul,banul trebuie sĂŁ circule,nu se mai ține o masinĂŁ 20 de ani,ca pe timpuri..

Ai 3 ani și 100 de mii de km.,asta inseamnĂŁ o revizie pe an,e foarte convenabil pentru consumator,mulți habar n-au ce tip de ulei au in motor,stres minim, eficiențĂŁ maximĂŁ la locul de muncĂŁ,salariu bun,dupĂŁ 3 ani ĂŽți permiți sĂŁ iei alta nouĂŁ.

 

Cam așa gĂŁndesc ei.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, acei km sunt calculati si recalculati de calcualtorul masinii in functie de stilul de condus, de conditii, si de urban/extraurban. Ai sa vezi ca o sa ajunga pe 0 mai devreme decat scrie acolo in prezent. Edited by andualx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.