Jump to content

Ajutor achizitie E90


Cristian00

Recommended Posts

Salut!

 

 

Planuiesc sa imi cumpar un E90 320d, dar am auzit tot felul de vorbe legat de anumite probleme in functie de tipul motorului.

Spre exemplu ca cel mai bine ar trebuie sa imi iau cu motor de 163 din 2006 pentru ca cele de 177(N47) din 2007-2009 ar avea problema legata de distributie.

Dar cele din 2006 sunt vechi, deci au si ele sanse mai mari sa le cada ceva fata de cele din 2008.

Ma gandesc sa dau pe masina cam 8000 si ceva.

Ar merita sa dau 11000 pentru ceva cu facelift? Sunt imbunatatiri majore care sa merita diferenta de bani?

Stiu de exemplu ca cele cu facelift au navi HD, USB si ca poti sa te conectezi prin bluetooth la telefonul si se spune ca de obicei la sfarsitul generatiei se remediaza aproape toate problemele tehnice.

Cele cu facelift nu sunt toate euro 5? Am vazut masini din 10/2009 tot cu euro 4

 

(multe informatii de la cei care aveau de vanzare e90 care isi laudau masina lor si le criticau pe celelalte)

 

As vrea sa ma ajutati sa ma decid ce sa aleg.

Link to comment
Share on other sites

Mai simplu ar fi sa dai un search. Subiectul este dezbatut deja.

Insa in linii mari, lucrurile stau cam asa: vei primi raspunsuri si pareri subiective, iar din aceasta cauza vor aparea multe contradictii, rezultand aceeasi intrebare de acum: "ce sa fac?"

Ca sa te ajut, iti recomand sa cumperi ce iti place tie. Nu e capat de tara problema distributiei de pe N47- o schimbi si gata!

Si nici nu ar trebui sa fugi de un E90 nfl intretinut si cu optiuni multe pentru simplul fapt ca "e veche".

Mai bine testeaza ambele modele si in modul asta te vei convinge singur asupra alegerii.

Spor la cautari!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.