Jump to content

BMW z4 import SUA


ciprian87

Recommended Posts

Da,dar (banuiesc) ca omul poate sa o vanda pe factura cu cat vrea,si 1000 euro,atunci platesti tva doar pe suma de 1000 euro,si restul ii dai in mana.Trebuie intrebat si cazut la o intelegere ;).Parerea mea ca e prea riscanta cealalta varianta,cu nea' Elvis Floare De Colt :))

I-am dat mesaj celui de la Cluj....i-am propus un schimb cu diferenta din partea mea, TT-ul meu pt Z4 al lui. Sa vedem daca vrea, m-am gandit ca daca e dealer de masini o fi interesat poate si de un eventual schimb. Daca e de acord sa vedem cat imi cere diferenta. Iti dai seama ca si eu as prefera sa nu ma complic cu tiganii si cu milioane de drumuri pe la vame, rar, inmatriculari etc etc si sa o dau din colt in colt...asa e cand nu ai suficient cash incat sa iti iei ce vrei cu banii jos fara complicatii...eu vreau si cu "joja in ulei" si cu sufletul in rai...ca sa ne exprimam decent. :D Adevarul e ca mai mereu mi-a mers bine cu chilipirurile auto, nu fac afaceri din vanzare si cumparare de masini, tot ce fac e pentru mine, mereu a fost vorba de masini personale pe care sa le folosesc eu. Acum 2 ani am dat un smart fortwo cabrio din 2002 cu 2700 euro ( a stat la mine 2 ani, m-am distrat maxim cu ea, super fun masinuta) si am luat in smart forfour automat din 2004 tot cu 2700 euro. Am inscris-o ( 300 euro) si dupa un an am dat-o cu 3500 euro ( am avut mare grija de ea sa fie impecabila la vanzare). Am mai pus 500 euro si mi-am luat TT-ul, gata inscris si cu taxa nerecuperata. Daca trec acum de la audi la Z4 cu o investitie minima in plus, chiar e un mare pas inainte. Plus ca imi place bmw-ul la nebunie. Sunt un fan, nu ma pot abtine. ( un om sanatos la cap si-ar lua ceva cu 5 locuri si consum economic, o masina practica) :D

Link to comment
Share on other sites

Am dat cu VIN pe google si aparea vin pe un site de salvage.Si a fost rosie din fabrica.Asta daca vin este corect,bineinteles.

Poti sa-mi spui si mie cum ai ajuns la concluzia asta ,sa nu mor prost nu de alta .

 

Vehicle Identification Number 4USBT53574LU06909

Type BT53

Model Z4 3.0i - USA

Development Code E85

Chassis ROADST

Steering LL

Doors 2

Engine M54

Displacement 3.00

Power 170

Drivetrain HECK

Transmission AUT

Color Sterlinggrau Metallic - 472

Upholstery Leder Oregon/traumrot - LATL

Production Plant SPARTANBURG

Production Date 2003-12-11

Edited by FANATIC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baieti, m-am potolit. Multumesc mult de sfaturi, mi-au fost utile si m-au facut sa ma razgandesc. E prea intortocheata povestea si sunt prea multe neajunsuri. Nu imi place vanzatorul, nu imi place taxa vamala, taxa de omologare, taxa de poluare, capacitatea motorului, impozitul si aisgurarea si nici pe bulgaria nu vreau sa o bag ca apoi nu o mai cumpara nimeni, iar pe romania e un dezastru sa o inscrii, numai impozitul e 2500 lei. Singurul lucru care imi placea era masina in sine...a, si fireste, pretul de achizitie. La o privire mai atenta pe mobile.de, ia uite ce am gasit: http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-Z4-roadster-2.0i-Klima-Vollleder-SHZ-16/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_52_,emc:euro3,dmg:false/pg:vipcar/222459400.html Motor mic, euro 4, taxa inmatriculare 437 euro, impozit mic ( in aceeasi clasa de impozit ca TT-ul meu), consum mic ( audi imi ia 12-13 in oras, deci sunt obisnuit cu consumuri din 2 cifre)...totul la 7000 euro. Mai astept vreo 2 luni si imi gasesc ceva asemanator, sub 2000 cmc si gata. Cateodata lenesul mai mult alearga si zgarcitul mai mult cheltuie. Sa se spele pe cap cu masina lui. Sa ne vedem cu bine si sper sa va prezint destul de curand masinuta pe care visez sa o cumpar. Numai bine!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ceva nu a fost ok,doar am luat vin cu copy-paste de la tine.Aparea si data de fabricatie 2004 si alt interior bla bla.Ciudat,poate nu am copiat cum trebuie sau ai modificat vin intre timp:)

Poti sa-mi spui si mie cum ai ajuns la concluzia asta ,sa nu mor prost nu de alta .

 

Vehicle Identification Number 4USBT53574LU06909

Type BT53

Model Z4 3.0i - USA

Development Code E85

Chassis ROADST

Steering LL

Doors 2

Engine M54

Displacement 3.00

Power 170

Drivetrain HECK

Transmission AUT

Color Sterlinggrau Metallic - 472

Upholstery Leder Oregon/traumrot - LATL

Production Plant SPARTANBURG

Production Date 2003-12-11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.