Jump to content

problema frm 3 bmw filaret


Recommended Posts

Azi am fost la BMW Filaret aveam programare la 10 de luni facuta,am ajuns ma intreaba ce vreau i am spus ca doresc sa se puna testarul pt ca mia aparut ceva de ambreiaj in navi si in bord masina sus pe elevator sa vedem ce este pt a rezolva problema ,imi aduce la cunostinta cat costa testarul ,am spus ok dupa care am iesit afara cu o fisa pt a lua in primire autoturismul si nota ce stare este masina zgarieturi si parbriz crapat notat dupa care semnez si baga masina la diagnoza,dupa ce a pus testarul la scurt timp vine un tip FLORIN care se ocupa cu asta si a spus ca sa ars frm ul 3 masina find un e90 facelift 2010 ,eu atunci am reactionat urat si glumind l am intrebat daca glumeste el spunandu mi ca nu dar se rezolva ca e o problema cu ele sa crape la diagnoza intre timp vine si tipul de la receptie si spune ne pare rau de cele intamplate frm vine in 3-5 zile si imi spune cat ma costa daca l vreau,atunci a venit si un mecanic sa stau calm ca se da mail la bmw si se va inlocui gratis pt ca au avut zilele trecute un x6 care tot asa sa ars frm ul la diagnoza,in fine ,cel de la receptie as spus ca nu l schimba gratis ci contra cost dar sa astept telonul lui maine sa primeasca confirmarea daca il schimba barba lor sau contra cost.

Acum ce ma sfatuiti in caz ca ei nu vor sa l schimbe ce este de facut???mentionez ca am vrut test si nu upgrade la toata masina sau altceva atasez si poze.

Ei cand au bagat masina inauntru am stat langa ei deci exclus sa l inlocuiasca si sa puna altul :worthy: :worthy: :bashwall: :bashwall: :bashwall: :bashwall:

Ei spuneau domne masina este veche sa vedem daca sunt km reali sa uitat la ea daca sau facut modificari la lumini chiar m au intrebat si le am spus ca nu am facut nimik la ea (dar eu am facut modificari individual sistem audio ,pachet lumini picioare ,fete usi partea jo si manere usi exterior toate facute la ADI neo anderson acum 2 ani aproape) dar nu cred ca din cauza asta sa ars

post-47909-0-09875500-1464795937_thumb.jpg

post-47909-0-03322700-1464795991_thumb.jpg

Edited by danwmb
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu am auzit de asa ceva, eu am avut intr-o perioada cablu si m-am jucat de multe ori in INPA si DIS,fara probleme. Acum masina este acolo? sau ai luat-o?Ti-au aratat tie eroarea?

Din cate imi amintesc modulele mai pot crapa la resoftare...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca au facut ceva intetionat sau neintentionat cert e ca am stat langa masina la distanta de 3-4 metri,am luat masina de acolo,eroarea nu mia aratat o,dar inainte arata masina pe elevator galben si acum e cand rosu cand galben+ca pe navigatie scrie ceva de sistem de lumini voi face maine poza.nu mi merg avariile semnalele faza lunga daylightul auto inchiderea coborarea geamurilor si cam atat cred,astept maine telefonul lor,daca nu vineri ma duc peste ei ,ma gandeam sa fac sesizare la OPC si sa trimit mail la BMW BAVARIA si BMW GERMANIA pt ca,mie cand mi sa facut receptia la masina era in stare de functionare deci mergea si ei nu mi au zis nimik verbal sau in scris ca nu raspund ei daca se intampla ceva la masina,in fine astept raspunsul lor

 

Stiti careva BMW FILARET MAI ESTE DEALERUL BMW autorizat??

Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

Bun si ce vina am eu ??ei cand au facut receptia masinii era in stare functionare nu ar trebui sa suporte ei??m am dus pt una si am plecat cu alta...

Asa stiam ca este dealer autorizat

Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

in trecut a fost si reprezentanta acum nu stiu ce este, dar de ex la ei se pot face recall-urile. din moment ce se fac recall-urile sigur se pot face si reparatii pe cheltuiala Bmw cum vad eu normala rezolvarea in cazul de fata Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Cei de la BMW FILARET sunt niste jeguri infecte! Scuzati limbajul dar a avut loc un recall de airbag la E46 si m-am dus la ei sa-i intreb daca masina mea era compatibila pt inlocuirea airbag-ului si mi-au zis ca, conform VIN-ului meu, masina mea nu se numara printre masinile la care se schimba. Am sunat la BMW in Belgia ( de unde am luat 2 masini noi si 2 second) si mi-au dat oamenii in scris ca masina mea era pe lista celor care beneficiau de acest recall gratatuit pt inlocuirea airbag-ului. Tot cei de la BMW Jorssen ( WILRIJK, BELGiA) mi-au zis ca daca le aduc masina, mi-o fac ei gratis. M-am dus la BMW Filaret cu hartiile de BMW Jorssen si abia atunci dupa nush cate certuri au recunoscut si au facut-o. I-am amenintat cu plangeri si procese, etc. Sunt niste tepari care nu-si merita titlul de service autorizat BMW. Merita titlul de jepcari hoti care nu-si au locul in industria auto a marcilor premium. Astia nici Oltcit-uri n-ar trebui sa fie autorizati sa repare. Feriti-va de ei cat puteti, fura si piese de pe masini si nu schimba uleiuri la revizii, le scimba doar pe hartie. Aveti grija cu ei!
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit dupa zeci de telefoane ieri si azi la telefon cu amenitari la OPC si ca trimit mail la BMW BAVARIA si BMW GERMANIA,cu scuzele lor ca nu e vina lor si ca vezi doamne masina este ok ca nu sa umblat la km si sunt reali si ca nu sa intervenit niciodata asupra frm ului etc, au primit acceptul azi favorabil de la BMW pt a mi schimba frm ul 3 moca fara nici un contracost frm+montaj+update ramane de vazut daca pe raspunderea lor la toata masina ca asa trebuie spun ei,azi au comandat frm ul si luni mi au facut programare dimineata sa ma prezint la ei cu masina acum astept sa treaca wekeendul :goodjob:
Link to comment
Share on other sites

luni la 11 am fost la ei ,am predat masina ,mi sa comunicat verbal,scris si semnat ca,ei nu raspund daca se mai arde ceva in timpul update lui la toata masina pt a monta frm ul,la receptie au zis ca poate dura pana la 10-12 ore update ul si ca ,ma suna cand sa vin,intre timp m am dus la baiatul care se ocupa de treaba asta l am cinstit si l am intrebat daca am sanse sa mi iau masina pana la sfarsit de program,a spus ca in principiu da dar daca vreau pot ramane am ramas si la ora 17 am plecat cu masina ,rezolvat cazul inlocuit frm 3+garantie 2 ani :thumbsup: Edited by danwmb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.