Jump to content

Mi s-a dezlipit sigla de pe capota


Bavarezul

Recommended Posts

Salutare,aseara am last masina in paracare la cismigiu iar cand m-am intors la masina am constatat ca un binevoitor a vrut sa imi fure oglinda dreapta(era plina de maine pe geam de nu vedeai nimic si geamul era foarte miscat) am reglat oglinda si am plecat mai departe(injuraturi injuraturi injuraturi).Azi de dimineata am fost la spalatorie cu masina si dupa 2 minute vine omul de acolo fluturand sigla de ppe capota spunandu-mi ca a cazut cand a dat cu apa pe ea.

Acum nu stiu ce sa cred.Exista posibilitatea ca din cauza jetului de apa sa cada sigla? Eu ma gandesc la aventura de ieri cu oglinda si cred ca au tras probabil si de sigla si nu au stiut sa o scoata si au ramas pagubasi iar astazi cand a dat cu jetul de apa fiind dezlipita a cazut.

Sigla este buna,suportul pentru sigla este tot pe capota este doar sigla dezlipita.

Cu ce as putea sa o lipesc la loc sa nu se vada urat si ar trebui sa curat lipiciul vechi de acolo sau sa il las?

Multumesc si grija mare la ciorditorii din Cismigiu ,fusesem anuntat dar nu am crezut ca e chiar asa pentru o sigla:D

Seara buna !

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu cu sigla tot asa la spalatorie si la mine sigur nu umblase cineva inainte. Nu stiu a ta cat de veche e, a mea avea peste 15 ani. Oricum, am vazut si la mai noi ca se decojesc. La mine n-a mai mers lipita ca desenul e dintr-un fel de plastic subtire, acoperit de un fel de ceramica sau tot un plastic, transparent, turnate pe suportul metalic. O sigla noua e in jur de 150 lei, una mai proasta si integral din plastic e pana in 50.

 

L.E. Nu stiu la astea mai noi cum sunt facute si din cate straturi, dar daca ai sigla intreaga si fara sparturi sau cu exfoliatii, o poti lipi cu Moment, sau orice alt adeziv mai gros decat superglue-ul, ca banuiesc ca ai niste gaurele pe suport. Daca e suprafata plana, ar trebui sa mearga si cu superglue. Daca nu, cred ca au baietii p-aici pe forum sigle de vanzare.

Edited by AngelHeart
Link to comment
Share on other sites

Mie sigla de pe capota mi s-a dezlipit la 140-150 km/h :)) am vazut eu ceva usor in parbriz si dupa in oglinda ca a zburat peste mine da nu mi-am dat seama ce a fost ,am crezut ca un fluture sau te miri ce...cand am oprit am vazut ca mai am doar suportul fara semn :) atunci mi-am dat seama. Am pus o sigla noua si gata..e totul ok pana acuma ;)
Link to comment
Share on other sites

Mie sigla de pe capota mi s-a dezlipit la 140-150 km/h :)) am vazut eu ceva usor in parbriz si dupa in oglinda ca a zburat peste mine da nu mi-am dat seama ce a fost ,am crezut ca un fluture sau te miri ce...cand am oprit am vazut ca mai am doar suportul fara semn :) atunci mi-am dat seama. Am pus o sigla noua si gata..e totul ok pana acuma ;)

 

La fel am patit si eulaugh1.gif

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat astazi poxipol ,dar maine vreau sa fac operatiunea.

Ceva sfaturi pentru cum ar trebui sa o pun sa iasa drept...Am emotii ca atunci cand o pun sa zic ca e bine si dupa sa o vad ca e stramba.Ma gandeam sa lipesc pe capota o banda ceva in dreptul M-ului care este in mijloc si sa imi iau ca punct de reper sa o pun dreapta.

Pareri?

Link to comment
Share on other sites

Inchide ochii si pune-o si sigur o sa fie dreapta ;) macar nu dai vina pe vederea ta daca iese :hmm:

On: mai bine scoate si partea ce a mai ramas in capota si asa vezi si cuiele din spatele ei cu care se fixeaza si iti iei mai usor un reper

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.