Jump to content

Parare jante style 128


fizz

Recommended Posts

O idee va rog , ce jante ar da mai bine pe un e60, din câte am vĂŁzut style 128 ar da Ok , am vĂŁzut ca sunt si replica 128 la 700 euro pe piața dar imi e frica de replici de calitatea lor, originalele sunt aprope dublu, daca aveti careva sa imi dați o pĂŁrere, sau alte jante 18,19" ce ar da bine pe e60.. Multumesc
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, le-am văzut , sunt din Cluj si e cam departe sa bat drumu sa vad daca sunt Ok, poate ma ajuta un coleg cu o vizionare

 

Și cred că mai ai și varianta cu deschidere colet la livrare dacă te înțelegi cu vânzătorul. E păcat să nu alegi modelul ăsta.. sunt superbe.

Edited by Keepa
Link to comment
Share on other sites

Style 135 cred ca sunt cele mai comune jante, au ajuns asa comune incat mie ii displac maxim.

 

Style 128 replici, concave cu un 10J si masina lasata putin dau foarte bine, parerea mea.

Style 128 originale nu sunt spectaculoase pt ca nu sunt asa concave.

 

Parerea mea:

1. Style 128 concave

2. Style 172

3. Style 218 sau 166

Edited by Kenbobo
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Style 135 cred ca sunt cele mai comune jante, au ajuns asa comune incat mie ii displac maxim.

 

Style 128 replici, concave cu un 10J si masina lasata putin dau foarte bine, parerea mea.

Style 128 originale nu sunt spectaculoase pt ca nu sunt asa concave.

 

Parerea mea:

1. Style 128 concave

2. Style 172

3. Style 218 sau 166

Ăntr-adevĂŁr replicile au 9 J cu 10 J, et 24 cu et 14, sunt grav concave, nu știu cat de rezistente sunt!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte rezistente, cauta si pe forumuri externe, se plange lumea de 128 originale, toti zic ca sunt mai ok replicile. Eu am replici de Vossen CVT de la aceeasi firma care face 128-urile si am scapat si ceva gropi urate, nu au nici o problema jantele.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte rezistente, cauta si pe forumuri externe, se plange lumea de 128 originale, toti zic ca sunt mai ok replicile. Eu am replici de Vossen CVT de la aceeasi firma care face 128-urile si am scapat si ceva gropi urate, nu au nici o problema jantele.

Foarte bine dau si astea, m-ai pus in dilema acuma ..

 

Super arata , nu le vinzi?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Zic si eu ceva, desi vad ca s-a scris o gramada, si ai primit suficiente sfaturi. Cred ca e important intai sa decizi ce iti doresti, adica sa faci o clasificare a jantelor in functie de criteriile tale:

 

- dimensiune jante de 18 sau jante de 19, toate aceeasi latime, sau latimi diferite fata/spate?

 

- specificatii tehnice (rezistenta, greutate, etc) - aici poti obtine parerea de pe forum cu privire la rezistenta, etc, restul specs stii unde le cauti

 

- aspect

 

- pret

 

Altfel, cazi in capcana de a compara mere cu pere, si a oscila intre ce zic unii sau altii.

 

 

 

 

...ar merge si un Style 218 din categoria R19

 

http://olx.ro/oferta...html#d614908d51

 

Dimensiunile din anunt nu sunt potrivite pentru E60.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Zic si eu ceva, desi vad ca s-a scris o gramada, si ai primit suficiente sfaturi. Cred ca e important intai sa decizi ce iti doresti, adica sa faci o clasificare a jantelor in functie de criteriile tale:

 

- dimensiune jante de 18 sau jante de 19, toate aceeasi latime, sau latimi diferite fata/spate?

 

- specificatii tehnice (rezistenta, greutate, etc) - aici poti obtine parerea de pe forum cu privire la rezistenta, etc, restul specs stii unde le cauti

 

- aspect

 

- pret

 

Altfel, cazi in capcana de a compara mere cu pere, si a oscila intre ce zic unii sau altii.

 

 

 

 

 

 

Dimensiunile din anunt nu sunt potrivite pentru E60.

M-ai facut curios.ce dimensiuni nu sunt potrivite?

Link to comment
Share on other sites

Are careva vreun set de jante Style 124 in doua latimi de vanzare ?

 

la tine in cluj vad un singur anunt cu un set de jante, dar trebuie alte anvelope pentru masina ta http://olx.ro/oferta/jante-bmw-18-style-124-originale-concave-ID6OgnA.html#8ffeca4e07. Parerea mea este ca style 124 sunt alegerea potrivita pentru o masina chiar si fara pachet M, cu raport bun comfort/aspect.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

la tine in cluj vad un singur anunt cu un set de jante, dar trebuie alte anvelope pentru masina ta http://olx.ro/oferta/jante-bmw-18-style-124-originale-concave-ID6OgnA.html#8ffeca4e07. Parerea mea este ca style 124 sunt alegerea potrivita pentru o masina chiar si fara pachet M, cu raport bun comfort/aspect.

Am probat, dar trebuie Distantiere cel Putin spate, 2 cm cred, are et30 spate

 

Are careva vreun set de jante Style 124 in doua latimi de vanzare ?

Uita-Te la cell din anuntu de le Olx de aici, e in prieten de al meu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.