Jump to content

Sfat accesorii BMW E90 320 (am nevoie de ajutorul vostru)


Bogdaan

Recommended Posts

Sunt nou in ceea ce priveste BMW, am achizitionat un bmw dar nu am nimic in portbagaj doar triunghiul reflectorizant si spatiul de depozitare.

Vreau sa stiu ce trusa de scule, trusa medicala, extinctor, carlig remorcare fata, compresor + spuma, vesta reflectorizanta are un BMW E90 in portbagaj (Vreau o poza cu toate accesoriile la locul lor)! Si daca are cineva de vanzare sa vina cu oferta!

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Sunt nou in ceea ce priveste BMW, am achizitionat un bmw dar nu am nimic in portbagaj doar triunghiul reflectorizant si spatiul de depozitare.

Vreau sa stiu ce trusa de scule, trusa medicala, extinctor, carlig remorcare fata, compresor + spuma, vesta reflectorizanta are un BMW E90 in portbagaj (Vreau o poza cu toate accesoriile la locul lor)! Si daca are cineva de vanzare sa vina cu oferta!

Va multumesc!

 

Tot ce ai enumerat trebuie sa-ti cumperi,mai putin trusa de scule.

In trusa de scule cea mai importanta este cheia de remorcare,in rest o surubelnita,o cheie si un patent nu prea-ti folosesc.Cand deschizi portbagajul,in partea (spre carenajul rotii)dr.este un capac imbracat in mocheta,ridici capacul si acolo ar trebui sa fie sculele.

Link to comment
Share on other sites

Tot ce ai enumerat trebuie sa-ti cumperi,mai putin trusa de scule.

In trusa de scule cea mai importanta este cheia de remorcare,in rest o surubelnita,o cheie si un patent nu prea-ti folosesc.Cand deschizi portbagajul,in partea (spre carenajul rotii)dr.este un capac imbracat in mocheta,ridici capacul si acolo ar trebui sa fie sculele.

Ms :D am sa verific mai atent cand ajung la masina!

Si inca o intrebare, la toate E90 intra cam greut in treptele 1-2-3 sau doar pana ce ma obisnuiesc cu masina ?

Link to comment
Share on other sites

Eu am automata,dar nu ar trebui sa intre greu in primele trei viteze.

Mai exista posibilitatea ca la Audi sa fie mai moale ambreiajul.Oricum doar dupa o vizita la mecanic poti sa fii sigur ca nu ai probleme cu ambreiajul.

Sapt viitoare sunt programat la mecanic. Ms inca odata :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am automata,dar nu ar trebui sa intre greu in primele trei viteze.

Mai exista posibilitatea ca la Audi sa fie mai moale ambreiajul.Oricum doar dupa o vizita la mecanic poti sa fii sigur ca nu ai probleme cu ambreiajul.

Am fost la masinuta si am verificat, nu am nimica :( doar triunghiul si atat...din cate am vazut pe net, pt a pune cricul sub masina am nevoie si de un suport pt cric, deci si ala trebuie sa il achizitionez. Mi-am facut o lista cu necesarul pt masina si am sa incep cumparaturile :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.