Jump to content

pe magheru azi


Allex18

Recommended Posts

am postat si eu pe topicul de pe motociclism.ro cu e46fan pt ca sunt prieten cu mrmafioso...pareri si parerei ca de aia e forum

 

dar la 5 min am primit un PM de la un membru care ne invita pe noi "bmw-clubistii" sa ne rafuim cu ei bikerii la bikers bar

 

LOL asta e prea de tot zic eu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sper ca s-a referit la discutii constructive, iar dupa scris as zice ca e vb de @kombat.

Ar fi utile discutii/lamuriri live cu membrii forumurilor/cluburilor cu care "impartim" acelasi carosabil. Imi aduc aminte cu placere de intalnirile si discutiile motociclism.ro - daewooclub.ro .

 

E copia postului meu de "dincolo"

 

Ma insel oare sa cred ca e vb de discutii constructive ?

Link to comment
Share on other sites

si ce ar putea iesi constructiv din intalnirea a 2 "gasti" din care primul instinct a fost sa il bata pe sofer?

 

ce nu au mentionat ei toti 2 sau 3 cati erau e ca noi eram vreo 7 8 si mai erau cativa in masini plus politia...deci nah..oameni si oameni ce vreti

 

 

 

PS si ca sa va zic ceva de Mrmafioso ca sa judecati ce persoana e..

Omul cand se suie la volanul M-ului isi ia obligatoriu ochelarii de vedere ca sa fie sigur ca vede pe unde merge. (si nu e genu care nu vede bine fara ochelari..dar just to be sure)

 

aseara era cu o tipa in dreapta si cu ochelarii pe ochi :blink:

Edited by dreptroman
Link to comment
Share on other sites

dreptoman post #27

 

din pacate majoritatea celor care isi pierd tipul in asemenea afirmatii tembele si pline de masculinitate - ca sa nu mai spunem cate aberatii sunt pe forumul lor - nu merita a fi luati in seama.

i-a pedepsit si asa destul de mult natura...

 

da la o adica... eu ma bag...atata vreme cat aia sar la hartza aiurea

 

l.e ce draq nu s-a facut quoteu' ?

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

@dreptroman, daca e de bataie, fie la voi acolo :blink: Eu vorbeam in trecut de intalniri k lumea, nu de ciomageli. Fiecare cat il duce capu'.

 

Salut

239126[/snapback]

 

mah tu ori nu stii sa citesti, ori....

omu a spus ce a primit pe PM de la unu de pe forumu vostru... si facea misto de cat de dobitoc e individu...

 

de unde pana unde a propus el cafteala?.....

 

uscatura e de la voi monsher...

Link to comment
Share on other sites

mda nuj dar asa dintr`o data vad ff multe motoare pe strada ........azi cred ca vreo 5 m`au depasit pe magheru la limita ffffff aproape daca era in fata mea vreun canal si vroiam sa il ocolesc ????? ciudati rau motociclistii astia se baga zici ca in fata lor sunt jaloane nu masini..........altu pe chei era cu gagicasa si era ff aproape de mine eu aveam si muzica da am auzit ca ii zice balenei de gagicasa "sa vezi ce ii fac lu asta " doamne de unde veniti fratilor ??????? nuj da parerea mea e ...ca daca iti iei motor fortzezi moartea ...la noi cel putin asa e
Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma "mah" ca am crezut ca e vb de ceva de bine in randurile de mai jos

"POATE E MOMENTUL SA DISCUTAM ALTFEL PROBLEMA. VOI AVETI FORUMUL, CLUBUL VOSTRU,CE ARFI DACA NE STRINGEM I INTRO SEARA,SA ZICEM BAIKERS BAR PE MATEI VOIEVOD SI SA PUNEM ,LAMURI NISTE CHESTIUNI CARE NE DOR DEOPOTRIVA"

Bafta

Cu atat mai mult cu cat, repet, au mai fost intalniri amicale si cu alte cluburi.

 

De aia am zis, daca atat ii (pe ei ii i , da ?) duce capul, sa fie la ei acolo. Nu tin minte sa fi spus ca @dreptroman isi doreste violenta.

Link to comment
Share on other sites

corect nu ai spus...

dar ai insinuat

iar citatul tau este de asemenea natura, incat daca nu citesti atent se intege ca @dreptoman a facut acea afirmatie...

 

nu era mai bine sa specifici ca citezi un citat al lui dreptoman si nu o afirmatie a lui?

 

l.e. ce iexprimare aiurea am si eu.. deh la bac nu fusei... :blink:

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Si a aflat ceva? :blink: Banuiesc ca nu era foarte manevrabila, dar inclin sa cred ca ii lipsea putin creier oricum...

238946[/snapback]

nu ma pronunt....era o micra albastra daca nu ma insel

oricum....bine ca a scapat omu intreg

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat.

este posibil sa se fi adunat destul de multe frustrari in ambele tabere cauzate de dobitocii care exista in trafic - fie ei pe 2 sau 4 roti.

shi uneori modul ancestral de a rezolva problemele ajuta la calmare...

 

de aia am eu la munca un sac de box....

Link to comment
Share on other sites

hai sa fim seriosi. fiecare padure isi are uscaturile ei. nu judeca motocilistii dupa cativa dezaxati.

si vb lu tata' : daca treci prin curte si o gaina cotcodaceste la tine, tu o bagi in seama?!?

Link to comment
Share on other sites

cata incrancenare pt un amarat de accident. Daca ala avea mercedes ne bateam cu clubul lor?

 

Propun sa infiintam un fight club ca sa ne descarcam energiile negative.

 

Si inca ceva, inainte de a ne bate cu ei, propun sa ne antrenam intre noi. :) :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

cata incrancenare pt un amarat de accident. Daca ala avea mercedes ne bateam cu clubul lor?

 

Propun sa infiintam un fight club ca sa ne descarcam energiile negative.

 

Si inca ceva, inainte de a ne bate cu ei, propun sa ne antrenam intre noi. :)  :)  :blink:

239166[/snapback]

 

macar postul asta e amuzant... altele sunt doar de placerea vorbei :)

Link to comment
Share on other sites

eu inca o "ard" de forumu lor. si ma minunez. mult.

fiti atenti aici :

 

kima May 12 2007, 09:40 AM

 

Acuma vine partea proasta - daca motoreta era mai veche de 2000 - desteptii astia de la asigurari o sa o bage la dauna totala - iar la o motoreta din 99 de exemplu - vine cam 15% din pretul ei de noua. Deci banii nu ajung nici sa o repari, nici sa cumperi una similara.

 

In situatii din astea cred ca cea mai buna varianta e ca dupa accident sa "faci pe ranitu", sa vina salvarea, sa te duca la spital sa iti faca investigatii. Daca victima ajunge la spital in urma unui accident (chiar daca e perfect sanatosa) celui vinovat de accident - I SE FACE AUTOMAT DOSAR PENAL, iar dupa aia singura lui sansa sa scape e sa dai tu o declaratie ca nu ai nici o pretentie de la el, iar procuratura da "neinceperea urmaririi penale". Iar tu dai declaratia dupa ce vinovatu iti repara motoreta pe banii si nervii lui, ca altfel o sa aiba o gramada de necazuri din cauza dosarului penal, inclusiv cazier - in cele din urma.

 

[end quote]

 

ce draq poti sa astepti de la asemenea specimene?

gandire de om?!?!?!? :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.