Jump to content

CIC - semnal video din Iphone


Recommended Posts

da eu l am facut. softul cu care vine el default nu stie de 576p pentru sa se vedea pe cic fara acea mica dublura jos.

Am facut update la soft de pe siteul car-solutions si acela stie de 576p+ mai multe rezolutii. numai ca dupa fiecare reboot revenea la firmwareul original.

Incercand sa fac un update trimis de chinez l-am brickuit. o sa stau sa caut pe net sa vad ce si cum.

 

Sa vedem ce face si florin.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am reusit sa am semnal video[18-,28+]pe fbas1.imaginea este in partea de jos putin dublata.cand conectez mufa la aux din cotiera dispare imaginea si intra doar sunetul,aici mai am de umblat.danyro tu cum ai conectat sunetul si ce ai codat?sa incerc update-ul de soft pe care l-ai postat,e tot pentru mirabox[din poze se pare ca da].
Link to comment
Share on other sites

da exact este un pic dublata dar nu deranjanta..cel putin pe mine nu ma deranja.

 

sunetul eu l-am conectat in aux-ul de langa bricheta si am selectat din CIC ca sursa audio AUX. si a mers. eu nu am USB/AUX IN in cotiera. vezi in codarile de cic la tine ca aici ar fi problema.

 

poti sa incerci softul acela pe care l am dat eu mai sus si sa alegi de acolo 576p si atunci o sa se vada perfect. sper sa ramana si dupa reboot la tine imaginea.

 

era si o procedura mai speciala de update - tinut butonul fun si bagat firul de alimentare si dupa dat drumul la butonul de fun si iti apare ceva de genul waiting for usb update. pe asta nu am mai incercat o ca deja il bricuisem.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am schimbat rezolutia la 570 si e ok si dupa ce masina intra in sleep mode.am vazut ca stie pana la 1080p,nu am instalat softul e cel cu care a venit miraboxul.doar accesare ip mirabox si setari, atat.chiar e ok se pot citi fisiere audio si video de pe stick.per total sunt multumit. Edited by florincosta
Link to comment
Share on other sites

inseamna ca al meu avea o varianta de firmware veche. nu aveam decat 480 si 720 ca rezolutii disponibile.

 

am comandat altul cu 576p si am cerut refund pt asta.

 

la banii astia parerea mea ca merita din plin. si calitatea ok imaginii e ok.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

acum singura nelamurire este atunci cand inclin telefonul pentru full screen tot nu se face full imaginea pe tot ecranul,se mareste dar nu full.eu nu am gasit la codari cic TVC_WIDTH_0C am doar TV_WIDTH si e cu wert 255,57 si 58 parca nu are 02 o sa incerc si cu 57 sau 58.la tine se vedea full?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.