Jump to content

Accident cu constatare ciudata.


rodriguez

Recommended Posts

Am citit doar primul mesaj cel al autorului:

 

Nu! Nu ai nici-o sansa sa-ti repari masina pe asigurarea nimanui in cazul de fata! Tu esti vinovatul in cazul de fata, nu intereseaza pe nimeni cine nu a facut stop si etc..posibil sa fi rezolvat doar cu vreo filmare clara insa nu cred ca rezolvai nici asa.

Lucrez cu asigurarile cu daunele in fiecare zi si chiar baiatul meu de pe tinichigerie-caroserie a patit lucrul asta cand nevestei lui i-a iesit o masina in fata fara sa faca stop, iar ea a tras de volan si a dat in stalp, omul s-a dat jos din masina i-a intrebat daca sunt ok si-a cerut scuze si etc, a plecat si cand a venit politia a zis ca nu are ce sa-i faca respectivului, eu am incercat sa-l ajut cat am putut chiar si cu victimile strazii insa de acolo i-au spus clar ca nu o sa ajunga niciunde nici daca-l da in judecata pe soferul care nu a facut stopul si si-a reparato la noi pe banii lui.

 

Din pacate cand sunt cazuri din astea mai bine il lovesti pe respectivul desi normal nu stiu cine ar putea sa gandeasca asa cand vede ca-i vine o masina din fata sau i taie calea.Intervine reflexul de a evita accidentul, aici sunt norocsi soferii fara reflexe deloc (femeile in special) care la o treaba de genul nu stie ce sa faca, ia mainile de pe volan si inchide ochii.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu ai vorbit serios cand ai zis ca data viitoare vei intra deliberat intr-unul care iti iese in fata... Riscurile sunt imense pentru toata lumea!

 

Nu cred ca a vrut sa zica asta... doar ca nu va mai trage de volan, sau eu stiu ce... frana... si daca nu te opresti il lovesti pe cel care n-a acordat prioritate iar lucrurile se rezolva fara nici un fel de incurcaturi de genul celor in care se afla el acum...

 

Chiar daca el a evitat un impact pentru care n-ar fi fost el vinovat, a provocat un alt impact de care se face el vinovat... nu poti schimba banda brusc, fara sa te asiguri si sa semnalizezi... clar, in cazul de fata nu asta a fost intentia lui... dar de asta este el vinovat... Nu poti sa spui ca cel care l-a lovit din spate n-a pastrat distanta din moment ce in fata lui nu se afla nimeni... defapt, colegul nostru, in termeni teoretici, i-a taiat fata celui care l-a lovit din spate...

Edited by bogdan_r
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma cel ce a intrat in spatele meu nici nu stiu pe ce banda era, el zice ca pe 3, poate era pe 2 in spatele meu, eu nu am apucat sa ma uit in oglinda. Nu, nu am vorbit serios ca voi intrat cu toata viteza in cine imi iese in cale dar nici nu mai trag de volan, daca reusesc sa evit din frana bine daca nu iar bine. Filmari nu am de unde sa iau, cele de la Rat nu bat in spatele statiei doar in statie si in fata ei, iar accidentul a fost la 5-10 m inainte de statie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.