Jump to content

E83 retrofit Navigation System Professional


Recommended Posts

Salutare.

As vrea sa fac un retrofit la un X3. Momentan are Radio Bmw Business Cd si vreau sa ii pun Navigation System Professional. A mai facut cineva asa ceva? Se poate? Orice sfat e binevenit.

Am gasit in dezmembrari un x3 asemanator si vreau sa stiu ce piese sa iau de pe el . Ambele sunt bmw x3( E83, an 2006) ,

Daca ma poate ajuta cineva in zona Clujului si mai bine.

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut, daca tot vrei sa façi un navi retrofit i-ti recomand un sistem CIC care este mult mai rapid, design interfata mult mai OK si ai si un hard disk de 80 de GB, evident pretul este putin mai ridicat, insa cred ca merita investitia.

 

EnvoyĂŠ de mon HUAWEI VNS-L31 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Salut, daca tot vrei sa façi un navi retrofit i-ti recomand un sistem CIC care este mult mai rapid, design interfata mult mai OK si ai si un hard disk de 80 de GB, evident pretul este putin mai ridicat, insa cred ca merita investitia.

Link to comment
Share on other sites

@ Manole: multumesc pentru sfaturi. Ai idee cam cat ar costa manopera pt asa ceva si daca gasim pe cineva care a mai facut si e disponibil sa o faca?

@ Pl@y3R : CIC nici nu e in discutie avand in vedere ca am gasit masina donatoare, care are pe ea functional navigatia profesionala.

 

Mersi,

Dani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ Manole: multumesc pentru sfaturi. Ai idee cam cat ar costa manopera pt asa ceva si daca gasim pe cineva care a mai facut si e disponibil sa o faca?

@ Pl@y3R : CIC nici nu e in discutie avand in vedere ca am gasit masina donatoare, care are pe ea functional navigatia profesionala.

 

Mersi,

Dani

 

Salut, Sergiu 0743611966. E din Tritenii de Jos (aprox 60 de km de la cluj). A schimbat si volanul acum recent la un x3 de pe dreapta pe stanga. Ai nevoie de tot ceea ce tine de sistem , partile evidente (unitate bord, unitate portbagaj, radio-ul aferent si cablaje). Trebuie demontat partial si interiorul pentru a se putea trage cablurile pe la locurile lor.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu poate face retrofit la CIC! E83 an 2006 foloseste platforma iBUS (ca la E46, E39, E53).

Nu vreau sa te contrazic, doar pentru curiozitatea ta da un search PE net BMW E46, E39 CIC,NBT RETROFIT si mai povestim apoi. Cu respect

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.