Jump to content

chestie rusinoasa


Roland

Recommended Posts

si chiar am vazu unul la un showroom in tulcea. poleposition mi a atras atentia, ca eu nu mi dadeam seama, uitandu ma asa, in trecere ca nu i x5...

 

dar ma intreb eu, oare nu exista si printre firmele de masini gen "drepturi de autor" sau ceva? ca mi se pare aberant ca producator sa platesti o armata de designeri sa ti faca o masina iar apoi nonameuri gen "ceo" sa faca un fake dupa...o masina!?!...

244553[/snapback]

 

exista dar din cate stiu eu trebuie sa aiba 7 diferente vizibile si cam asta-i tot.si eu m-am revoltatat cand am vazut copia lui X5, CEO sau cum ii spune, am facut niste poze si am vrut sa le trimit la BMW dar am renuntat pentru ca am aflat de chestia asta cu "7 diferente".CEO asta e o masina chinezeasca, chinezii astia copiaza orice si mai dureros ca au invadat toate pietele cu marfurile lor proaste si ieftine.

Edited by clas520i
Link to comment
Share on other sites

Prietene, dupa cum ai inceput topicul asta, esti fanatic TU, mirat de ,,nesimtirea,,celor de la chevrolet. Eu ti-am demonstrat ca nu ma intereseaza copiatul acestei masini , intrucat ( repet ), nu vor ajunge la standardul si locul de top al unui BMW. Daca tu ma numesti fanatic, te sfatuiesc, cu prietenie, sa consulti cele scrise de mine pe acest topic, plus dictionarul roman-romana sa vezi ce inseamna cuvantul ,,fanatic,,. Stima.

sunt fan masini bune.

dar nu sunt FANATIC :blink:

244777[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa dau lectii de gramatica ( e vorba de lexic), si nici sa-i incriminez pe cei ce cumpara. Fiecare e liber sa-si ia ce masina doreste. Daca ei considera sa ia chevroletul respectiv, e treaba lor. ca e o copie a bmw-ului, asta e treaba uzinei daca a dat sau nu, planul caroseriei. Vroiam sa accentuez faptul ca , mai bine vorbim de problemele noastre, ale posesorilor de bmw si sa nu ne pierdem vremea cu masini copiate. Scuze daca te-am jignit cu ceva, intentia mea era alta, si anume de a nu ne interesa de capra vecinului, mai ales ca a noastra e SUPREMA. Stima.

lectii de gramatica? nu mersi :blink:

ma rog, nu e vorba numai de masini. chestia rusinoasa e vorba despre idiotii care le cumpara nu nesimtitii care le fac

ma rog

245761[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

la cum ce piata a prins bmw-ul si masinile germane in general, in ultimii ani in china niciodata n-o sa le zica nici macar:"ba baieti noua ni se pare asa cumva ca machineta asta seamana cu a noastra" :blink: . nu-si permit, potentialul de piata e enorm in china e e cumva o intelegere tacita asta cu:noi vindem si voi mai prindeti din tehnologie!

masini mai sunt destule replici d-astea: e vb despre smart copiat 100% , chinezesc, si o marca byd care face o decapotabila cu fata 100% mercedes clk si spate de megan cc, iar exemplele nu se opresc aici: mai avem rowe=rover, replici dupa mg, si multe altele!

atata timp cat nu se bat pe segmentele lor de piata, si cat le-a fost facilitat accesul pe aceasta piata relativ inchisa(comunista) cu conditiile astea, nimeni n-o sa se revolte cel putin pt moment!

P.S.:cine vrea cumpara, cine nu, nu :) simplu, nu? poate parea deranjant pt puristi, dar........asta e, mergem inainte!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.