Jump to content

Recommended Posts

Nu il cunosc pe @creed dar ce spune de mosul acela e adevarat pt ca tot la el am nimerit si eu tot pt curatarea galeriei, exact acelasi probleme+ plus a rupt o mufa pe care mi au reparat-o. Acum nu mai lucreaza acolo cred.Apropo de piese, inainte acceptau cu piesele clientului. Adaos au si de 100% va zic eu, am primit oferta pt discuri originale fata de 1900 de lei, eu am dat 1000 de lei tot originale asta prin vara 2017. Eu ma duc la ei doar pt revizii sa bag in istoric, nu sunt nici cei mai buni dar nici cei mai slabi.

 

Nici unul din service-urile mentionate de voi nu are vreo "licenta" BMW si nu sunt autorizate in nici un fel de BMW AG sau BMW Romania.

Sunt inregistrate pe AOS (Aftersales Online System) care este un serviciu contra cost oferit de BMW pentru oricine vrea sa plateasca. AOS ofera informatii de service online (proceduri de reparatie, diagnoza, etc.) si un access limitat la istoricul de service. In acel modul de interogare istoric se pot adauga intrari de service dar in istoric apar cu mentiunea AOS, la o masina in garantie, o intrare de service AOS in unele cazuri (cele mai multe) anuleaza garantia. Puteti consulta condiitile de garantie BMW si acolo scrie clar ca reviziile regulate precum si orice fel de interventie in perioada de garantie trebuie facute doar in reteaua BMW.

 

Pe AOS se poate inregistra oricine chiar si o persoana fizica si inregistrarea e gratuita aici: https://aos.bmwgroup.com/start

 

Accesul la informatii si BMW Car Data este contra cost, lista de preturi este aici : https://aos.bmwgroup...ricelist_EN.pdf

 

Se poate cumpara access pentru 1 ora, 1 zi, 1 saptamana, 1 luna sau 1 an, pe un an tariful este de 3,575 euro + TVA (19% TVA-ul din Germania).

 

Inregistrarile pe AOS sunt gestionate de BMW Group AG din Germania si nu au nici o legatura cu BMW Romania.

 

Service-urile oficiale BMW nu au nici o legatura cu AOS, folosesc un alt portal online care se numeste SGATE si care contine mult mai multe informatii si proceduri online.

 

https://sgate.bmwgroup.com/eu/

P.S. Textul apartine lui Neo

Edited by lucianWRC
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare foarte dubios și nedrept cĂŁ a fost setat forumul automat sĂŁ corecteze Service T.E.A.M ĂŽn ------> Service Scream (Tezparii)

 

AdicĂŁ pot ĂŽnțelege multe, dar eu unul nu vreau sĂŁ scriu asta despre ei. Nu am avut experiențele deloc proaste cu ei și mi se pare foarte nedrept sĂŁ mi se punĂŁ cuvinte ĂŽn postĂŁri.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

S-a intamplat asta pentru ca un membru nou inregistrat a facut campanie de promovare aici fara nici o permisiune. O perioada asa ramane din acest motiv. Planuiesc sa ma vad cu ei in aprox 2 saptamani si sa stabilim ce si cum. Ma cunosc destul de bine cu ei si cred ca putem stabili impreuna ceva civilizat, dar spatiul de aici era destinat review-urilor oneste, nu promovarii ascunse.

 

Pana atunci, topic closed.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.