Jump to content

520d F10 LCI 2014


CAXAP

Recommended Posts

PĂŁi ce am pe navi voi avea si pe HUD, dar nu si indicatiile din Waze ĂŽn modul screen mirroring, tocmai asta e chestia: ori indicatii cu trafic ĂŽn timp real, dar doar pe ecran, ori si pe HUD, dar fĂŁrĂŁ trafic. Edited by CAXAP
Link to comment
Share on other sites

ACC - destul de multe de schimbat: radarul din bara fata, modulul de comanda, pompa de abs, volanul, codare - sari lejer de 1000 euro

Keyless Access - manere usi (100-150e bucata - se pot monta 1-4 manere), modul comanda (100-150e), cablaj+codare 150-200e - minim 500e

 

Vezi in Navigation version, acolo iti spune ce harti iti trebuie; PREMIUM - CIC; NEXT - NBT.

Aici ai putea sa te gandesti la un retrofit direct la NBT EVO id5 sau id6; te costa 1200-1500e.

Un maner de usa costa 1200 lei(cel mai mic pret pe care l-am gasit eu produs nou care vine in culoarea masinii). Vinde cineva din Braila cu 700 lei dar cu keyless acces defect 🤣

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu are treaba cu memoriile pentru scaune. Trebuie sa ai oglinzile pliabile electric pentru a functiona.

 

Total gresit, eu am oglinzi pliabile manual, NU electric, si totusi oglinda dreapta coboara in R.

La partea de codare, cel putin de comfort access sunt si eu interesat insa mai e o problema: daca cumperi manerele de usi sh ai grija sa cele in culoarea care iti trebuie, altfel daca le revopsesti vei avea probleme cu functionarea. Iar ca sa nu nasc polemici pe tema asta, ganditi-va doar de ce vin direct vopsite si se recomanda clar sa nu le vopsesti ulterior.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru informatii, ma voi gandi daca imbunatatirile discutate merita efortul (inlcusiv financiar), deocamdata nu prea pot sa spun ca m-a entuziasmat nimic. Ca un mic prim pas mi-am comandat un cablu ENET si cand am ceva timp voi cauta sa vad daca e ceva de codat la oglinda "buclucasa", cu restul mai vedem.

 

Si, ca sa nu fie unicul topic din setiunea "Masina mea" fara poza, am facut si eu una rapid intre 2 drumuri.

post-85547-0-61051000-1510435557_thumb.jpg

Edited by CAXAP
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, cam asa am gasit si eu pe net, astept sa-mi vina cablul si verific daca ma ajuta cu ceva (dupa ce-am mai citit pe forumuri din afara as tinde sa cred ca nu).

 

Ca tot era atata vorba de oglinzi, tocmai mi-au fost furate noaptea trecuta (sticlele), si magarii n-au putut macar sa scoata mufele decent, au tras de ele si le-au rupt, crescandu-mi mie paguba aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Acum sunt si mai in ceata: acest "Route" ce mai este? Nu gasesc nimic pe net despre el, mai ales pentru ca route este un cuvant prea comun cand de discuta despre navigatie. Exista pe undeva vre-un articol sau topic care sa ma lamureasca?

Si ce harti trebuie sa caut pentru acest Route?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nu are treaba cu memoriile pentru scaune. Trebuie sa ai oglinzile pliabile electric pentru a functiona.

 

Cer scuze initiatorului topicului, nu vreau sau poluez topicul. Dar am vazut ca s-a atins subiectul de mai sus.

 

Stie cineva daca oglinzile pliabile electric au un cod anume in lista de dotari? Sau sunt parte dintr-un alt pachet? Din listele de dotari pe care le-am urmarit pentru F10, nu retin sa fi vazut trecuta optiunea asta.

Edited by Johann
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.