Jump to content

RECONDITIONARE E30


Guest butcky

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am fost la garaj si am lucrat la masina! Maine o sa pun cateva poze! Din aceasta cauza nu am putut sa vin la intalnirea de la Herastrau! :)

 

p.s. caut tinichigiu fff bun, ca sa-mi refaca podeaua, ca mi-a iesit cricul prin ea! :blink: :) :) plizzz help me! aaaa, si inca ceva - sa fie ieftin si bun! :)

Link to comment
Share on other sites

tu pui cricul pe podea ??

sint niste puncte speciale, intarite, de unde poti sustine masina.

42448[/snapback]

:) Nu ma, nu! Am pus-o pe capre exact in locul unde trtebuie pus cricul, dar cand am scos mocheta am vazut ca am rugina exact in locul unde era capra (era plin de apa sub mocheta) si ieri cand am incercat sa-i pun rotile si sa o dau jos, mi-a intrat capra prin rugina! :blink: Acum am o gaura de 10/10 si nu stiu cum sa scap de ea. Ala este unul din locurile unde o sa prind roll-bar-ul si daca nu-l fac cum trebuie, mai bine fac recarosare (dar costa...) :) :)

Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

am eu un tinichigiu bun, iti face orice. dar nu e chiar ieftin. si trebuie sa duci taraboanta la el, undeva pe linga piata sudului. iti face si roll cage si ce vrei tu.

 

si din cite stiu, roll cage-ul nu se prinde de podea, ci de puncte mai rezistente :blink:

 

roll-bar-ul e altceva, si e de fapt anti-roll-bar :) asta asa, ca sa vezi ca-s de o inteligenta medie :)

Link to comment
Share on other sites

Offf! Iar trebuie sa repet?

 

Deci,

- imi pun motor M5 3,8 - 343 cp

- roti "17

- anulez bancheta spate

- scaune SPARCO (nerabatabile) cu centuri 5 puncte

- spoilere de la LUMMA TUNNING

- suspensie KONI RACING

- discuri ventilate (fata / spate)

- roll-bar

- si alte maruntisuri

Vreau sa bat cu masina asta masina unui prieten - KADETT GSI motor 2,0 TURBO (masina asta a batut M5 e34, M3 e36, WRC-ul, CIELO lui Sebi si se tine cu IMPREZA WRX STi din mers)

 

De intrat in masina stiu ca o sa intru greu, dar ...

Link to comment
Share on other sites

asta e reconditionare? e mai mult un proiect ambitios...

 

bafta si daca iti iese sa ma dai si pe mine o tura..:) eu intru usor ca-s mai subtirel :blink:

42474[/snapback]

 

ok! Facem cheta la benzina si mergem... :)

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am pus pozele de la garaj! Se vede bine gaura din podea! :blink: Capota de la portbagaj e indoita pentru ca nu am reusit sa-l deschid altfel (mi-a stricat fratimiu' butucul). Oricum era ruginita pe interior si vroiam sa o schimb!

Bordul l-am dat jos fff greu si cu indicatii prin telefon de la 316i (ii multumesc pe aceasta cale... :) ) .

Mai e mult de munca, dar usor usor o sa-l termin! :)

O sa mai revin cu poze! :)

post-111-1126447438_thumb.jpg

post-111-1126447485_thumb.jpg

post-111-1126447519_thumb.jpg

post-111-1126448335_thumb.jpg

post-111-1126448368_thumb.jpg

post-111-1126448390_thumb.jpg

post-111-1126448446_thumb.jpg

post-111-1126448484_thumb.jpg

post-111-1126448507_thumb.jpg

post-111-1126448535_thumb.jpg

post-111-1126448573_thumb.jpg

post-111-1126448677_thumb.jpg

post-111-1126448718_thumb.jpg

post-111-1126448745_thumb.jpg

post-111-1126448774_thumb.jpg

post-111-1126448803_thumb.jpg

post-111-1126448861_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hai lasa ca stim ca ultima poza e la sto. Nu te crede nimeni!  :blink:

42544[/snapback]

 

Nici nu vroia sa stea... :) Ca cica se murdareste de epava mea! Si urmatorul lucru pe care l-a spus a fost: sper ca nu pui pozele pe bmwclub... :) :) :)

Ma sparge daca vede!

Link to comment
Share on other sites

316i - ne intalnim maine??? Dar, din pacate lucrez pana la 20:00! Asa ca o sa ajung acolo pe la 20:30 si nu prea e lumina in magazia unde sunt scaunele! :blink:

jafar - mai vrei haturile alea? :) :) Cum facem? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.