Jump to content

Caut mecanic BMW


Recommended Posts

Salutare

 

Vreau sã identific cauza exactã a defecÞiuni unui far pentru seria 3-F30-2016. Pentru a analiza vizual farul În Întregime ºi posibil ai gãsi defectul ºi-al repara (binenÞeles dacã este posibil)..trebuie demontatã bara faÞã apoi demontat farul. Nu sunt visãtor Însã vreau sã fiu ferm convins cã nu existã altã soluÞie decât Înlocuirea.. Am fost la un service care are recomandãri bune pentru BMW dar aceeaºi explicaÞie ca ºi la reprezentanÞã: cã ei doar Înlocuiesc piesa respectivã, nu reparã.. indiferent cât de minor este defectul deºi poate e reparabil..

M-aº Încumeta sã dau bara jos ºi farul dar n-am destulã informaÞie. RecomandaÞi-mi un mecanic (fãrã figuri În cap) ca cele relatate mai sus, pe care sã-l plãtesc doar pentru demontarea ºi montarea farului implicit a barei faÞã.

 

Rãmân profund Îndatorat ºi mulÞumesc anticipat celor care-mi vor rãspunde.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! Lucrarea care vrei sa o faci este foarte usoara. Poti sa o faci si tu. Sunt niste suruburi care trebuie date jos, iar daca lucrezi cu grija nu o sa se intample nimic, gen smuls mufe sau plesnit bara. Sunt foarte rezistente, cu niste simple chei se poate face. www.newtis.info - aici ai manuale pas cu pas. Scutesti "standardul" de 100 ron asa.
Link to comment
Share on other sites

MulĂžumesc cĂŁ v-aĂži fĂŁcut timp pentru mine. Daa.. eu sunt dispus sĂŁ plĂŁtesc binenĂželes Âşi reparĂžia farului (dacĂŁ este posibil) chiar m-aÂş bucura enorm ..ĂŽnsĂŁ sĂŁ nu fiu condiĂžionat de faptul: dacĂŁ nu se poate repara.... el nu ĂŽl mai monteazĂŁ la loc cum a fost. AdicĂŁ sĂŁ fie alegerea mea.

LĂŁsaĂži-mi un numĂŁr de telefon dacĂŁ cunoaÂşteĂži.

 

VĂŁ mulĂžumesc mult

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E clar ca intra aer pe undeva. Solutia e simpla: il dai jos, te uiti sa fie etans peste tot. Eventual mai adaugi banda adeziva ductape sau o pasta care sa izoleze sigur. Eu am avut aceeasi problema la E90, insa s-a rezolvat doar desfiletand capacul si reinfiletandu-l. Aparent avea o mica scapare de aer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Sper sa te ajute

 

Am un prieten care a avut la F10 520d apa in far, pentru ca cine i-a pus kit-ul M, a pus un surub mai lung pe partea cu farul si a fisurat farul... A avut noroc ca nu s-a ars nimic prin far

 

A rezolvat la Xenon Tuning Garage https://www.farcebook.com/XenonTuningGarage/

 

Baietii au reparat farul + polisat etc.

Discuta cu ei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.