Jump to content

The all-new BMW 1 Series. Official Launch Film.


Romulus

Recommended Posts

Lucrurile in general evolueaza. Nu tot timpul in directia dorita de toti dar evolutia e in general buna.

Din punctul meu de vedere, design-ul exterior al modelului nou nu intrece design-ul celui vechi. ( un seria 1 modelul F20 cu doua usi si cu pachet M, in combinatie cu jantele pe 18 M - cu griul acela inchis la jante si cu o culoare albastra la exterior cu greu poate fi batut in ochii mei).

La interior e clar o evolutie, cu toate ca nu ma incanta foarte tare noua linie a „ceasurilor de bord”.

Exteriorul la noul model mi se pare ca aduce a seria 2 active tourer, cu un spate de A class sau Hyundai i20 sau Kia Ceed

Legat de feeling-ul perceput, atunci cand conduci un model mai nou, dupa ce ai condus ani de zile un model de generatie veche, eu va spun, dupa 13 ani de condus E83 - echipat cu dotari de bun simt la vremea lui, cand m-am urcat in F25 - unde am HUD, navigatie mare, ACC plus sau cum se numeste, faruri adaptive, cutie automata, tot felul de alte facilitati BMW apps, internet, etc, mi s-a parut o mare diferenta si as fi fost dezamagit sa ramana la fel modelul, la fiecare schimbare de generatie. Bineinteles ca la X3 nu s-au facut schimbari radicale de la o generatie la alta, pe cand la seria 1 se trece la o noua platforma unde FWD face legea. Din acest punct de vedere, nu am condus nici noul X1 sa vad ce diferenta ar fi fata de X1 e84, dar sunt convins ca poate doar iarna sau pe gheata as observa diferenta, la cat de echilibrate sunt sistemele X-drive de la BMW.

Link to comment
Share on other sites

Eu incep sa am o prb. cu chestiunea asta in ceea ce priveste "evolutia", de foarte multe ori constat ca i se spune "evolutie" cand defapt este o adaptare fortata la unele directii stabilite artificial in scopuri comerciale printr-o politica agresiva de marketing.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.