Jump to content

BMW 535 pĂŁreri


sorinpittini

Recommended Posts

Va salut. Ce pĂŁrere aveți de achiziționarea unui BMW F10 535 N57Z 10-2014 ? Undeva in jur de 200000 km la ora actuala. Ce probleme ar putea avea acest model de mașinĂŁ? Din auzite s-ar zice ca acest model ar avea problemĂŁ cĂŁ rupe vibrochenul, nu știu din surse sigure. Va mulțumesc și va aștept cu pĂŁreri.
Link to comment
Share on other sites

Va salut. Ce părere aveți de achiziționarea unui BMW F10 535 N57Z 10-2014 ? Undeva in jur de 200000 km la ora actuala. Ce probleme ar putea avea acest model de mașină? Din auzite s-ar zice ca acest model ar avea problemă că rupe vibrochenul, nu știu din surse sigure. Va mulțumesc și va aștept cu păreri.

 

Detin un F10 535xd si m-am interesat si eu destul de mult inainte sa cumpar masina si nu am gasit probleme majore intamplate in masa.

In principiu am auzit lucruri bune despre acest model de motor.

Ca sa dormi linistit (daca o cumperi), fa-i revizia (ulei/filtre/etc) la motor si cutia de viteze. M-as uita si la flansele de la cardan, posibil sa fie putin cam sifonate daca n-au fost schimbate pana la 200k

 

Mai citeste:

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/186390-sfat-de-achiziie-bmw-seria-5-f10/page__p__2478315__hl__f10+535__fromsearch__1#entry2478315

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/180273-costuri-intretinere-f-10/page__st__80__p__2431456__hl__f10+535__fromsearch__1#entry2431456+

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/131233-sfat-achizitie-bmw-f10/page__st__500__p__2494950__hl__f10+535__fromsearch__1#entry2494950

Edited by Chinezupwnz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ai auzit bine de vibrochen dar asta nu este o problema intalnita doar la F10 ci si la E60.

Pe langa vibrochen mai sunt distributia ( F10 nu mai are codul de motor cu M cum este la E60 ) si turbina mica.

Turbina mica toata lumea se plange de ea dar eu pana acum la al meu e60 nu am avut probleme ... cred ca tine de noroc.

Link to comment
Share on other sites

daca stai sa citesti pe forumuri si pe net, nu iti mai cumperi masina niciodata :D eu zic sa alegi o masina buna, sa nu te grabesti, o verifici bine inainte, ii faci toate schimburile la timp si ii schimbi tot ce cere la timp si nu o sa ai probleme :)
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

daca stai sa citesti pe forumuri si pe net, nu iti mai cumperi masina niciodata :D eu zic sa alegi o masina buna, sa nu te grabesti, o verifici bine inainte, ii faci toate schimburile la timp si ii schimbi tot ce cere la timp si nu o sa ai probleme :)

 

Perfect de acord cu, colegul.

Daca te ajuta cu ceva eu am luat E60`ul meu la 280k km.

Nu am nici cel mai mic stress legat de nr de km sau ca ar pica ceva la ea.

Pica schimbam nu pica ne plimbam :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.