Jump to content

Jante BMW F10 model V SPOKE 236 17 inch


bgcnet

Recommended Posts

De vanzare 4 bucati jante originale BMW F10 model V SPOKE 236 17 inch impreuna cu cauciucuri de iarna MICHELIN ALPIN 5 225/55/17 97H DOT 2016 profil ramas circa 6 mm.

Sunt in stare foarte buna, nu sunt sudate, revopsite, indreptate.

Cauciucurile se prezinta foarte bine nu au galme sau alte probleme.

Accept verificare la vulcanizare.

De preferat sa le dau in Bucuresti.

George : 0729163875.

Poze pe olx :

https://www.olx.ro/oferta/jante-bmw-f10-model-v-spoke-236-17-inch-IDcLWdz.html

Link to comment
Share on other sites

FYI nici la 2000 lei nu o sa te sune nimeni

 

Am uitat pretul :

2500 RON.

Cauciucurile sunt in stare foarte buna.

De ce zici asta ?

Edited by bgcnet
Link to comment
Share on other sites

SpalĂŁ-le și tu ĂŽncât sĂŁ fie mai prezentabile. Eu am cumpĂŁrat acum o sĂŁptĂŁmânĂŁ un set fĂŁrĂŁ anvelope, cu senzori presiune și capace centrale la 2600 lei. Deci sunt doritori, dar trebuie sĂŁ arate bine...

Las o pozĂŁ cu ce am luat eu:

IMG-20190824-135603.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am uitat pretul :

2500 RON.

Cauciucurile sunt in stare foarte buna.

De ce zici asta ?

Ce inseamna stare foarte buna pentru tine? Cat mm are calea de rulare? Eu de exemplu daca au sub 6mm cauciucurile de iarna cand le dau jos primavara nu le mai pun urmatoarea iarna, iau altele.

 

Ce argumente solide trebuie sa ai pe un forum? Sa iti prezint un caz ca intr-o sala de judecata? Cand pui un anunt pe internet te uiti in piata si iti faci pretul dupa piata.

Stiu ca veti gasi in continuare motive sa va mintiti ca valoreaza mai mult, cum a dat si colegul 2600lei, dar asta e piata.

 

1050 lei

1100 lei

1150 lei

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sigur ca 6 mm e absolut exagerat pentru a schimba cauciucul. Un cauciuc de iarna are de nou circa 8.5 mm. Cele de vara au mai putin.

Fiecare cere cat vrea pe ce vinde. Desigur ca e plina piata de jante supraevaluate.

De bine de rau la 5x120 adica dimensiunea clasica Bmw se gasesc si ieftine, dar cele 5x112 cum au modelele noi au niste preturi absolut explodate chiar si pe olx. Eu nu am gasit jante pe 17 sub 500.

Link to comment
Share on other sites

Postul meu a inceput cu FYI: For Your Info, respectiv ca un heads-up. Nu i-am zis cu cat sa le dea sau cu cat nu.

Am repostat pentru ca mi-a cerut argumente solide pe PM sau sa nu ma bag in seama :download: Chiar nu stiam ca pe forum trebuie sa ai argumente solide cand scrii ceva.

Forumul pentru mine e un loc de schimbat de pareri, impresii, experiente :console:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gizmo ce mi-ai dat tu sunt fara anvelope, unul singur e cu dar par foarte uzate, deci pretul meu de 2500 mi se pare destul de solid, avand in vedere ca un cauciuc ca al meu nou e undeva la 600 RON

https://www.compari.ro/anvelope-c3615/michelin/alpin-5-225-55-r17-97h-p234884901/

Am sa incerc sa le spal si ulterior sa le fac alte poze.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Gizmo ce mi-ai dat tu sunt fara anvelope, unul singur e cu dar par foarte uzate, deci pretul meu de 2500 mi se pare destul de solid, avand in vedere ca un cauciuc ca al meu nou e undeva la 600 RON

https://www.compari.ro/anvelope-c3615/michelin/alpin-5-225-55-r17-97h-p234884901/

Am sa incerc sa le spal si ulterior sa le fac alte poze.

 

colegu , eu iti doresc la modul sincer sa le vinzi cu cat iti doresti , exact in per de timp pe care o definesti tu si fara sa te indoiesti vreo clipa ca se vor vinde . Daca tu vrei 2500 ron pe ele ATAT SA FIE . Succes !! :drinks:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.