Jump to content

Furtun servodirectie


Recommended Posts

Salutare! Am si eu o mica problema cu un furtun de la servodirectie. Imi pierde ulei(cred ca pe la un furtun) dar nu grav, este usor umezit si imi face o mica pata pe sub masina din cand in cand doar atunci cand este foarte cald afara... mentionez ca este unul din furtunele care ies din vas si intra in pompa de servo(si este umezit de la imbinarea dintre furtunul de cauciuc si conducta de aluminiu sau ce material o fi ala). Am incercat sa ma uit si pe sub masina dar nu am acces sa vad clar, oricum cand te uiti pe la motor este totul curat pe acolo(uscat, fara urme proaspete de ulei) mai putin acest furtun care este umezit la imbinare. Din ce am citit pe aici, sunt cateva persoane care au schimbat nu stiu ce garnitura(oring) de la pompa sau ceva de genul asta... Idea este ca poate se pricepe cineva sa-mi furnizeze si mie un sfat ca sa pot sa-mi fac si eu o idee, sau ma poate indruma catre cineva sa pot sa-mi rezolv si eu problema...

Multumesc anticipat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.