Jump to content

Sfat achizitie navigatie BMW Seria 5 F10


danutz12345

Recommended Posts

Multumesc de sfaturi , o sa ma documentez si o sa vad de unde dau comanda , acum ma uit prin diverse reviewuri , vad ca unii au mai avut probleme cu comunicare pe can , nu le afisa corect meniul de fabrica

 

Daca nu afiseaza corect, intri in setari si schimbi, ele vin default sa zicem pentru F30, 6.5" ( e acelasi hardware, difera doar impachetarea ), deci daca aveai original 8.8" sau 10" evident se vede aiurea. Sunt la propriu 2 click-uri.

 

De consumat bateria nu trebuie sa iti faci griji pentru ca este alimentata de navigatia OEM, nu separat, deci se comporta fix la fel ca originalul, deoarece tu inlocuiesti doar ecranul, nu intreaga navigatie. Se pastreaza tot ce ai acum si adaugi in plus android-ul.

 

Singura eroare pe care o ai cand scanezi masina este ca nu va ma detecta ecranul original si va zice asta ( vezi atasament ).

 

Navigatia mea e instalata de ~1 an si 3 luni, inca merge, nu as pune in locul ei ceva OEM pentru simplul motiv ca pe ce am dat jos (OEM) oricum scrie "Made in China" ( deci zero diferente pt iubitori de lucruri facute in germania ) si OEM nu imi zice temperaturi, nu imi zice lap times, nu stie telemetrie, nu are Waze, YouTube, etc.

 

Intru-un final, tu trebuie sa alegi ce vrei sa primesti inapoi pentru banii dati. Ca aspect, arata fix la fel ca OEM, e imposibil sa faci diferenta.

post-15083-0-79280800-1592203577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

off au sarit bajetii pe mine...

initiator,poti sa mergi linistit si pe aliexpress salvezi o groaza de bani si sunt ok si chinejii lui seaman :)

Sunt demni de luat in considerare, fara gluma acum.

bajetii pe olx cer oricum peste 1000e pe un cic sau nbt, deci ca atare nu prea se merita investitia intr-un dinozaur.Mai glumim si noi ce sa facem ,ca e cald afara si bazinele de inot inca nu s-au umplut.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am facut un retrofit de la radio cu ecran 2012 la NBT Evo ID5, cu UI de ID6 + Carplay, Screen Mirroring, Harti cu vizualizarea traficului in timp real, VIM etc

Nu se va compara niciodata cu nici un aftermarket. Parerea mea :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.