Jump to content

pret corect e39


bavarez

Recommended Posts

probabil cam 10 000 euro

gasisem unul in Germania la 8500 super intretinut, aproape toate optionalele pe el, inclusiv trapa si kit M, fara navigatie. avea toate reviziile la zi la BMW etc.

 

LE - nu stiu daca este corecta estimarea, asta e evaluarea pe care am facut-o tinand cont de ce am vazut prin targuri auto si prin Germania.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

daca-i fabricat in 99,probabil ca n-are facelift;din 2000 s-au produs cu facelift.

256304[/snapback]

Pai si a mea e din 99 insa am facelift...pt ca mi-am facut eu facelift-ul complet :blink:

@Bavarez: Daca masina e in stare impecabila, si numai trebuie bagati bani in ea, eu zic ca ar merita cam 12000-11500....Stiu din pacate ca e cam greu de gasit un cumparator care sa dea atata, mai ales datorita consumului si impozitului insa masina face banii daca nu are probleme.. O ai de noua?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai si a mea e din 99 insa am facelift...pt ca mi-am facut eu facelift-ul complet :blink:

@Bavarez: Daca masina e in stare impecabila, si numai trebuie bagati bani in ea, eu zic ca ar merita cam 12000-11500....Stiu din pacate ca e cam greu de gasit un cumparator care sa dea atata, mai ales datorita consumului si impozitului insa masina face banii daca nu are probleme.. O ai de noua?

256396[/snapback]

 

 

nu. eu am luat-o pe la 90.ooo km acum doi ani.

singura pb este ca are geamuri duble si au cam tras aer. tb schimbate(lateralele). in rest: toate amortizoarele noi,originale,nici o problema. jante originale aliaj cu gume noi +jante vara 17 cu gume noi.le-am luat in aprilie.as vinde-o pt ca am ocazia sa iau altceva in bani ok.

Link to comment
Share on other sites

pe mobile o cea mai ieftina masina cu configuratie ca a ta e la 8700 de euro. taxa de inmatriculare ar fi pe la 6500 de euro, deci cine ar dori sa aduca din germania o masina ca a ta ar plati in jur de 15 mii de euro. deci nu vad de ce nu ar cumpara-o pe a ta cu 12 sau 13. ideea e sa existe acel doritor. masina este pt cunoscatori :PP
Link to comment
Share on other sites

pe mobile o cea mai ieftina masina cu configuratie ca a ta e la 8700 de euro. taxa de inmatriculare ar fi pe la 6500 de euro, deci cine ar dori sa aduca din germania o masina ca a ta ar plati in jur de 15 mii de euro. deci nu vad de ce nu ar cumpara-o pe a ta cu 12 sau 13. ideea e sa existe acel doritor. masina este pt cunoscatori :PP

256431[/snapback]

 

 

thks!

Link to comment
Share on other sites

pe mobile o cea mai ieftina masina cu configuratie ca a ta e la 8700 de euro. taxa de inmatriculare ar fi pe la 6500 de euro, deci cine ar dori sa aduca din germania o masina ca a ta ar plati in jur de 15 mii de euro. deci nu vad de ce nu ar cumpara-o pe a ta cu 12 sau 13. ideea e sa existe acel doritor. masina este pt cunoscatori :PP

256431[/snapback]

Complet de acord cu tine...

Totul depinde si de starea masinii....Un 535i cu amortizoare varza, discuri varza, si alte probleme valoreaza intr-adevar 10 000 de euro, insa daca masina in stare buna si aproape full eu zic ca merita 13 000.....

Nu e de cunoscatori e de oameni care apreciaza o masina puternica si nu se zgarcesc la intretinere si benzina...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
deja am batut palma pt urmatoarea si nu pot sa le tin pe amandoua.

daca puteam o tineam si pe asta..

260189[/snapback]

 

 

deci o vand. am pus-o si pe autovit.

in afara de ce scrie acolo: amortizoare noi(toate),cuplaj,alternator,protectii faruri schimbate de curand. se matauisera cele vechi.

exista si ce;le vechi pt viitorul proprietar.

Link to comment
Share on other sites

deci o vand. am pus-o si pe autovit.

in afara de ce scrie acolo: amortizoare noi(toate),cuplaj,alternator,protectii faruri schimbate de curand. se matauisera cele vechi.

exista si ce;le vechi pt viitorul proprietar.

261051[/snapback]

 

 

Ma doare sufletul cand vad asa masini ca pleaca pentru sume mici doar pentru ca impozitul e mare si consuma ceva mai mult.

E o splendoare de masina si un motor cu care sa muti muntii!

Spor la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Ma doare sufletul cand vad asa masini ca pleaca pentru sume mici doar pentru ca impozitul e mare si consuma ceva mai mult.

E o splendoare de masina si un motor cu care sa muti muntii!

Spor la vanzare.

261056[/snapback]

 

 

 

si motorashul..

post-356-1184837171_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma doare sufletul cand vad asa masini ca pleaca pentru sume mici doar pentru ca impozitul e mare si consuma ceva mai mult.

E o splendoare de masina si un motor cu care sa muti muntii!

Spor la vanzare.

261056[/snapback]

 

 

via a vis de impozit si consum tot acolo voi fi cu urmatoarea.. 3200cmc/V6 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.