Jump to content

Accident A2


.Bogdan

Recommended Posts

accidentele pe autostrada se intampla doar din vina soferilor care nu stiu sa circule pt ca nu se respecta. ala cu dacia d a intrat tirul in el facea aceeasi idiotenie care o fac multi dobitoci si opresc pe banda de urgenta sa fumeze si ei o tigara sau stiu eu ce fac ei
Link to comment
Share on other sites

Au pus echipaje peste tot, nu numai pe autostrada. Am venit dupa-amiaza asta de undeva dintre Slobozia si Urziceni si aproape in fiecare localitate erau cate 2 logan-uri de politie la "datorie".

 

Si am ajuns ieri dintr-o calatorie de aproape 8000 de km in 2 saptamani prin Europa, timp in care am vazut un singur accident, si acela in oras, nu pe autostrada. In Italia (unde am stat cel mai mult) se merge repede pe autostrada, e aglomeratie mare, in orase e super aglomerat, dar soferii sunt foarte atenti. N-am vazut in 2 saptamani in Europa atatia "soferi" care mergeau aiurea cati am vazut pe autostrada de la Pitesti la Bucuresti, pe ultima suta de km din calatorie.

257086[/snapback]

 

 

si nu ai fost si in bari ??? mie personal italienii mi se par cei mai idioti soferi ... am prins intre milano si brescia o aglomeratie de innebuneam ... se dapseau tirurile intre ei .... masinile "mici" mergeau doar pe banda dinspre axa drumului ... nu prea aveai loc de depasire si te mai si trezeai cu cate un altu de pe o banda inferioara intrand bruuuusc in fata ta ...

 

in bari un mare (cenzurat) .... nu conteaza semafoare sau indicatoare... la fiecare semafor exista cel putin cateva masini care trec pe rosu... daca tu treci pe drumul tau cu prioritate si altul vine de pe un drum cu stop si i se pare lui ca are prioritate iti arunca o privire si claxoane ca te bagi .... pe drumul tau cu prioritate --- de i se termina bateria si i se arde alternatorul..... italienii sunt niste porci.... autostrazi de (cenzurat) - cele mai proaste autostrazi si strazi pe unde am mers ..... romania pe drumurile pe care merg frecvent e raiul pe pamant..... in italia nu ma mai duc in vizita decat in cazuri extremeeeeeee .....

 

impresiile astea despre italia le spun pe ruta milanoa-brescia-verona-padova-venetia si apoi inspre sud.... spre rimini, fogia, samd samd......bari.... feribot

Link to comment
Share on other sites

Am fost in week-end la mare. Incredibil cat de multe "urgente" sunt la noi pe autostrada... Am vazut foarte multe masini oprite pe banda de urgenta pentru o tigara sau ceva de genul asta. La intoarcere, cand era aproape noapte, am vazut la cateva intrari pe autostrada masini oprite pe banda de accelerare (cat de idiot sa fii sa opresti acolo...), la unul dintre poduri chiar la cateva zeci de metri de un echipaj de politie.
Link to comment
Share on other sites

Am fost in week-end la mare. Incredibil cat de multe "urgente" sunt la noi pe autostrada...

se opresc si cate 3 masini, din care coboara 7-8 insi...inconstienta crasa...vineri cand am plecat, pe la km 40 (cred, portiunea cu padure pe stanga) era un asemenea spectacol.

Link to comment
Share on other sites

se opresc si cate 3 masini, din care coboara 7-8 insi...inconstienta crasa...vineri cand am plecat, pe la km 40 (cred, portiunea cu padure pe stanga) era un asemenea spectacol.

261012[/snapback]

 

 

pt ca romanul pana nu e sanctionat serios ..nici o lege scrisa nu o sa-l opreasca ...

afara oprirea nejustificata pe banda de urgenta e sanctionata cu o amenda serioasa si puncte de pe permis ....

Nu mai spun de camere si echipaje care sa patruleze ..suntem inapoiati rau la fazele astea ..Nu sunt bani domle ..!.. :blink: ..In schimb ne urmaresc cu elicopterul nu cumva sa decolam cu 200 Km /h

Link to comment
Share on other sites

soferi mai prosti si mai incostienti decat italienii nu exista!!! am vazut citind ziarul la volan ,machiaj la volan,palme date la volan pasagerului, si astea in timp ce se rula cu viteze peste 100,nu au reguli,nu respecta nimic,de iti rup oglinda trec mai departe ca si cum nimic nu s-a intamplat!! sunt varza!!!! sa te fereasca al de sus !!! merg la 2 saptamani in milano si stiu cum e !! cum ma intorc cum polisez ceva la masina!! a ajuns papa sa le dea cele 10 porunci ale soferului!!! al de sus cu mila in italia si fara full casco extern nu va recomand sincer!!! beti 70 % la sfarsitul saptamanii,drogati nu mai spun,isi fac tigarile in parcuri fara jena!!! ce mai, tiganii !!! sincer!! ii urasc!!! :blink: :) :) :) Edited by nulzerocool
Link to comment
Share on other sites

am vazut citind ziarul la volan ,machiaj la volan,

262629[/snapback]

cu machiatul la volan am vazut si la noi in tara.dar cireasa de pe tort a fost intr-o zi cand ma uitam pe balcon si pe sosea trece un taximetrist care citea o carte :) mergea si citea cartea ba chiar la un moment dat a schimbat si pagina :) :) si cred ca avea vreo 60. :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.