Jump to content

BMW E92 LCI [2011]


xxK89

Recommended Posts

Pai in prezent ce ai? Stiu ca tabletele astea android, nu sunt singure pe seriile e6x / e9x

Ele merg in paralel cu Cic-ul masinii. Deci ar trebui sa ai si Cic-ul. Daca nu, e naspa intr-adevar.

 

Eu asa am luat masina cu tableta montata dar nu prea imi place stilul si modul de operare pe ea.

Prefer sa fac o investitie mai mare si sa pun o navigatie mare originala pentru a putea afla toti parametri al masinii.

Link to comment
Share on other sites

Am citit si mesajul ce mi l-ai dat pe privat.

 

Abia acum inteleg, si imi dau seama, ca posibil ca masina ta sa nu fi avut deloc navi inainte. Video asta cred ca e relevant pt cum s-a pus navi android la tine:

 

Dar nu inteleg ce vrei sa zici, navi de generatie mai noua? Adica tot android ai vrea? Dar in cazul asta, ce are navigatia actuala? Prea veche nu are cum sa fie.

Si daca nu iti place, poti cauta pe xda developers ROM-uri mai actuale pt ea, cu siguranta ceva folositor gasesti.

 

In ceea ce priveste trecerea la navi originala CiC sau NBT, nu stiu sigur aici de ce ai nevoie. Vezi userul SKW de aici de pe forum, el a mai facut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am citit si mesajul ce mi l-ai dat pe privat.

 

Abia acum inteleg, si imi dau seama, ca posibil ca masina ta sa nu fi avut deloc navi inainte. Video asta cred ca e relevant pt cum s-a pus navi android la tine:

 

Dar nu inteleg ce vrei sa zici, navi de generatie mai noua? Adica tot android ai vrea? Dar in cazul asta, ce are navigatia actuala? Prea veche nu are cum sa fie.

Si daca nu iti place, poti cauta pe xda developers ROM-uri mai actuale pt ea, cu siguranta ceva folositor gasesti.

 

In ceea ce priveste trecerea la navi originala CiC sau NBT, nu stiu sigur aici de ce ai nevoie. Vezi userul SKW de aici de pe forum, el a mai facut.

 

Masina a venit fara navi din fabrica si doresc sa pun un navi de la bmw de la o generatie mai noua [tableta] pentru a nu complica situatia cu plansa de bord si altele. Asta doar daca ma lasa masina sa pun ceva mai nou. Nu imi place Android ca folosesc iPhone si sincronizarea este foarte ciudata cu delay.

O sa il caut pe colegul cu username-ul SKW si daca nu il deranjeaza o sa ii cer un sfat mai in detaliu despre upgrade-ul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

f30/g30 nu au tableta! daca te referi la navigatia de f30/30, atunci da, se poate. mergi la custom retrofit si ti monteaza ei! ai nevoie de emulator (de la ei) si de navigatie completa (unitate, ecran, cablu video)

 

exact la asta ma refeream, sa pun o navi de f30 pe un e92 cu taote echipamentele si montajele necesare. vorba vine ca e tableta doar ca nu vreau sa mai schimb plansa de bord. imi poti recomanda ceva serios pe operatiunea asta ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.