Jump to content

Retrofit Stopuri OLED f36


pinti98

Recommended Posts

Salutare,

 

Am gasit aceste stopuri OLED pentru seria 4 la kittuning. Si as dori sa stiu daca a mai facut cineva retrofit cu astfel de stopuri.

 

Multumesc

 

Mai bine arata alea originale BMW blackline, si sunt si mai ieftine cred.

Astea sunt kitschuri. Dynamic la BMW nu exista, deja o dau in Audi oamenii

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

....Dynamic la BMW nu exista, deja o dau in Audi oamenii

 

Ii zice "wiping effect" de fapt. Desi a fost adus pe piata de Audi, a fost preluat de f multi alti producatori OE, nu doar de turisme, dar si producatori de camioane, trailere, tractoare chiar. Ai fi uimit sa vezi ce lampi isi doresc si acesti OEMi pe vehiculele lor, indiferent de tipul acestuia din urma. Lucrez la un proiect de lampa spate pt un mare producator de tractoare din Germania, cerinta lor cea mai importanta fiind ca pt functia de STOP si TAIL sa aibe aceeasi aparenta ca si lampa spate, functia de TAIL de la ultimul X5. In caietul de sarcini chiar au pus o poza cu lampa de X5. Pretul in schimb sa fie la nivelul unei "lampi de bicicleta". Functia de DI va avea si acest efect de wiping. Plus alte lampi din trecut pe care le-am dezvoltat si acolo unde vorbeam de functie DI, fata sau spate au fost multe situatii cand s-a aplicat si acest efect.

 

OLED-ul este ceva wow chiar si in domeniul de automotive lighting, doar ca pretul f mare in schimb le fac nefazabile economic chiar si in prezent. Nici macar pe un S Class nu e fezabil, desi la final pretul unei asemenea masini este ridicat, totusi seria de fabricatie este redusa si automat nu se justifica investiile necesare intr-o lampa atat de scumpa.

 

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Sunt pe aliexpress, acolo au apĂŁrut, sunt ĂŽntre 400-500 dolari setul, vroiam sa iau pentru F30 ul nasului. ( da, eu pentru F30 am gasit, probabil sunt si pentru seria 4)

 

Ăți recomand sa le iei de pe aliexpress.

 

Sunt foarte faine pĂŁrerea mea, kitchuri clar nu sunt. Mai este model si black pentru aceste stopuri.

 

 

RON 2,423.40 19% Off | OLED Tail Lights for For BMW F30 F80 3-Series M3 with Start Animation LED DRL Car Light Assembly Auto Accessories

https://a.aliexpress.com/_mKUCawJ

 

 

 

RON 4,856.36 5% Off | Factory Direct Sale Design 3 Series Oled Taillights Rear Tail Lamp 2013-2018 Tail Light For Bmw F30

https://a.aliexpress.com/_mK5YBfz

 

Nu am cãutat pe cele mai ieftine, doar exemple de modele pe lângã ce a pus colegul mai sus.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 9/16/2021 at 10:39 AM, enders said:

Chiar aseara am vazut pe un seria 4, parca nu prea se pupa cu spatele masinii.

Tot mai frumoase sunt cele de pe G30 FL :D

se pot pune stopuri de g30 FL pe seria 4  ?

aici se discuta de un seria 4 🙂 nu de un seria 5 🙂 sau am incurcat eu borcanele ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.