Jump to content

BMW 120d Xdrive 2018 -


traian guranoiu

Recommended Posts

Salutare

 

Am achzitionat de o saptamana o masina la care nu visam....120d xdrive 190cp 2018, pachet M, masina are 45 000 km, garantie la BMW pana in dec 2023, fosta masina de showroom...super happy de masina

 

Computerul de bord imi arata ca trebuie schimbat lichidul de frana si placutele spate in 1800 de km, sapt asta am fost la reprezentanta si au facut cele necesare, avand in vedere ca masina e inca in garantie la ei am platit doar placutele de frana

 

Dar ieri am observat ca atunci cand pune frana, stopul din haion cel de pe mijloc sus nu se aprinde :(, nu stiu daca aveam problema asta dinainte nu am avut cum sa verific acum a condus altcineva masina si am putut sa observ, nu imi apare nimic in bord cum ca ar fi vreo problema sau ceva de genu, sau nu stiu eu sa caut....

 

Intrebari:

 

Sa fie din cauza ca au schimbat placutele si ceva nu a fost setat ?

 

E doar o problema de schimbat acel bec? sau ceva mai nasol care implica schimbarea senzorilor si asa mai departe ?

 

Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Pai depinde daca e bec se schimba,daca e pe led , lampa cu totul.Nu are nici o legatura cu placutele,dar totusi la km.aia sa crape spune multe despre calitatea piesei.

 

 

Salut, da ma rog se mai ard chestii si asa mai departe, nu stiu daca e Led sau bec mai ales acolo si nici nu stiu cum sa verific, o sa incerc sa sun azi la reprezentata sa vad ce se poate face

Link to comment
Share on other sites

Garantia aia de care vorbesti e o garantie partener, nu e de la bmw. Cele mai putine batai de cap le ai daca mergi la reprezentanta. Oricum ar trebui sa citesti conditiile garantiei, e posibil ca in functie de elementul defect sa fie nevoie sa cotizezi si tu. Totusi daca stopul ala e un element cu leduri, cred ca ti-l vor schimba gratis pentru tine.
Link to comment
Share on other sites

Garantia aia de care vorbesti e o garantie partener, nu e de la bmw. Cele mai putine batai de cap le ai daca mergi la reprezentanta. Oricum ar trebui sa citesti conditiile garantiei, e posibil ca in functie de elementul defect sa fie nevoie sa cotizezi si tu. Totusi daca stopul ala e un element cu leduri, cred ca ti-l vor schimba gratis pentru tine.

 

 

salut, am sunat acum si am vorbit cu ei, voi merge saptamana viitoare la o constatare la telefon mi-au spus ca poate sa fie vorba de un contact lucru care cica se rezolva pe loc sau efectiv banda respectiva caz in care vor da comanda si trebuie sa mai vin odata sa o schimbe,

 

O sa caut conditiile garantiei ca masina are bmw premiumselection sau ceva de genu asta sa vad daca acopera si asta

 

multumesc pentru raspuns

Link to comment
Share on other sites

BMW will notify owners, and dealers will inspect the third brake light and properly secure it with new fasteners. If the third brake light detached from the vehicle and is damaged, it will be replaced. All repairs will be performed free of charge. The recall began April 17, 2020.9 mar. 2020

 

 

Pfoaaa esti de vis, iti multumesc mult, o sa caut si eu :)

 

 

sa iti dzeu sanatate!!

Link to comment
Share on other sites

Recallul ala e pentru F06, dar se rezolva oricum daca se constata ca e totusi defecta.

 

 

da da, ma rog sper sa se rezolve cumva oricum saptaman viitoare trebuie sa ajung la reprezentanta si are fi bine daca l-ar putea rezolva atunci pe loc, ma indoiesc ca e banda aceea arsa sau defecta ci mai degraba problema cu contactul respectiv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.