Jump to content

Bări față spate negre pe mașină albastră


Black4everRulz

Recommended Posts

Bună ziua,

Am o nelămuriri legată de legislația în vigoare referitor la culoarea mașinii.

Am un prieten care mi da pe datorie bările lui m-tech2 (bara față) si acea bară (spate) de m3(cu loc pentru 4 țevi de evacuare,2 cu 2) in culorile negre amândouă.

Întrebarea mea este, până mă duc să vopsesc mașina,pot merge cu bari negre pe mașină albastră in mod legal? Fără sa risc amendă sau altceva? Aș avea nevoie să știu ca ori să strâng bani sa pun bările"noi" pe mașină si după să o duc direct la vopsit sau pot sa le pun de pe acum si când am eu banii să duc mașina la vopsit, indiferent bările actuale de pe mașină vreau sa le vând,am o bară față de coupe si bară spate nfl de Sedan simplă.Masina in cauza este BMW E 46 nfl 320i.

Mulțumesc!Si sper că m am exprimat îndeajuns încât sa ma fi făcut înțeles.

Dacă este un topic deschis deja despre asta.Imi cer scuze si voi șterge postarea imediat.

received_534807104640297.jpeg

received_651999502700686.jpeg

IMG_20220228_130554_752.jpg

IMG_20220228_130554_714.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca te opreste,intai dai actele,pe urma ii povestesti tu de lege si aliniat..intre timp el face procesu verbal 😂

De regula,se opresc aproape toti gaozarii astia cu faruri,tobe,beculetze,iemuri si alte abtibilduri..

 

 

Edited by wolf20
Link to comment
Share on other sites

colegu de mai sus vad ca se exprima fara sa cunoasca ceva concret , legea spune ca nu este nici o problema(nu trebuie sa treci in talon a doua culoare) atat timp cat nu depaseste 30% din suprafata totala , deci din punct de vedere legal nu are ce sa iti faca ca umblii cu 2 bari de alta culoare , dar bati la ochi , te poate oprii , si te amendeaza pentru orice altceva , trusa .. bec ars , etc. , dar legat de culoare.. poti sta linistit , sper ca te am lamurit

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, cătălin13r said:

colegu de mai sus vad ca se exprima fara sa cunoasca ceva concret , legea spune ca nu este nici o problema(nu trebuie sa treci in talon a doua culoare) atat timp cat nu depaseste 30% din suprafata totala , deci din punct de vedere legal nu are ce sa iti faca ca umblii cu 2 bari de alta culoare , dar bati la ochi , te poate oprii , si te amendeaza pentru orice altceva , trusa .. bec ars , etc. , dar legat de culoare.. poti sta linistit , sper ca te am lamurit

Apreciez,na,fiecare are dreptul de a se exprima cum vrea,ca pe mine nu ma ajuta...asta e :)).

Sunt lămurit, mulțumesc colegu'!

Si doamne ajută in timpurile astea demente.

Din păcate nu o sa merg cu mașina așa,nu mai am catalizatoarele pe ea si na...Sunt vulnerabil :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.