Jump to content

problema cablul k+dcan


Recommended Posts

Salut, am luat si eu recent un cablu k+dcan.. si vreau sa intreb daca foloseste cineva acest cablu. 

Folosesc windows 10 x 64 bits, ista cu enet nu am nici o problema, doar ca pe cablul dcan nu se conecteaza la masini, ca idee din 6 masini incercate, doar la doua mi-a mers(si culmea a mers la seria 5 din 1999, cablul meu + adaptor de 20 pini) , si la seria 3 din 2009 . pe seria 3 2002 + seria 1 2005 + x3 2007 + seria 3 1999 nu a mers. 

Culmea, eu am navigatie cic, a mers cablul sa-mi scriu pe service in navigatie cand am facut revizia(cu enet nu a mers) . 

 

Ma gandesc ca e prea vechi cablul pentru windows 10, poate nu am drivere bune, habar nu am , si de-aia scriu aici, poate s-a lovit cineva de problema asta si ma poate ajuta. Las cateva poze mai jos. 

 

Daca las update de la windows, este driver prea nou, nu merge, am pus driver mai vechi, 2008/2009 dar nu-mi apare la advanced ca sa selectez latence 1 ms. Astazi l-am desfacut sa vad ce scrie pe el(FTDI 2011-C 232RL)  . Are buton de switch dar nu cum am vazut la majoritatea cablurilor, stanga/dreapta, la butonul asta trebuie sa apas pe el. 

 

Multumesc! 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

WhatsApp Image 2022-09-21 at 11.31.14 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-09-21 at 11.31.14.jpeg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, redog4dy said:

Ai modelul asta vechi, cum il am eu? Am tot vazut, recomandat este pe windows xp/7 ... si eu folosesc windows 10 .

Am incercat eu și pe XP și pe win 10 și pe win 7 și pe telefon cu adaptor OTG ...nimic .

Drivere ,cred că le-am incercat pe toate .

Și aici vorbesc de 2 cabluri (albe ambele ,placa albastra) ,unul cu buton ,altul fara . Nimic ,nu am reușit să mă conectez cu niciunul .

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Godini said:

Am incercat eu și pe XP și pe win 10 și pe win 7 și pe telefon cu adaptor OTG ...nimic .

Drivere ,cred că le-am incercat pe toate .

Și aici vorbesc de 2 cabluri (albe ambele ,placa albastra) ,unul cu buton ,altul fara . Nimic ,nu am reușit să mă conectez cu niciunul .

Si cum ai rezolvat?  ai schimbat cablul ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.