Jump to content

Sfat achizitie seria 1 116i 2012 1.6 benzina 136 cp (F20)


anonimusmaq

Recommended Posts

1 minute ago, wind-3er said:

Am citit detaliile astea, eram curios ce are de spun un detinator de astfel de masini, momentan am gasit pareri si pro si contra, de aceea sunt cam indecis

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wind-3er said:

depinde ce astaptari ai de la masina, motor, pentru ce o iei...

Preponderent oras, drumuri acasa-munca-cumparaturi

1 hour ago, wolf20 said:

Cam inghesuita în interior,portbagaj mic,în rest e ok,pt oraș e perfectă. 

Am 1.70 și în spatele meu nu mai intra încă un adult,deci dacă ești masiv e cam nasol .

 

Multumesc de raspuns!

Link to comment
Share on other sites

E masina sh, si nu o sa ai vreodata termen de comparatie, depinde mult cum s-a mers cu masina daca a fost folosita mai mult in oras , sau daca a mers mai mult extraurban.Are 11 ani vechime as zice ca opricand poate sa pice o garnitura sau un senzor . Pt piese foloseste realoem.com unde iti alegi masina, iei codul de piesa si cauti unde vrei tu epiesa autokarma .. 

edit: din nou si pe partea de suspensie te poti astepta sa fie nevoie de  o bieleta, un brat depinde cum ziceam pe unde s-a mers, cel mai sigur mergi cu masina la un service de incredere unde sa se faca un control de rampa plus pus o diagnoza (originala de preferat) si vazut daca / ce erori are.

Edited by alex230ro
  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alex230ro said:

E masina sh, si nu o sa ai vreodata termen de comparatie, depinde mult cum s-a mers cu masina daca a fost folosita mai mult in oras , sau daca a mers mai mult extraurban.Are 11 ani vechime as zice ca opricand poate sa pice o garnitura sau un senzor . Pt piese foloseste realoem.com unde iti alegi masina, iei codul de piesa si cauti unde vrei tu epiesa autokarma .. 

edit: din nou si pe partea de suspensie te poti astepta sa fie nevoie de  o bieleta, un brat depinde cum ziceam pe unde s-a mers, cel mai sigur mergi cu masina la un service de incredere unde sa se faca un control de rampa plus pus o diagnoza (originala de preferat) si vazut daca / ce erori are.

Multumesc frumos pentru sfat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.