Jump to content

Parere navigatie BMW X1 E84 2014


Recommended Posts

Salut!,

De curand am luat un bmw x1 e84 din 2014 si e fara sistem de navigatie din fabrica. Intentionez sa merg o buna parte cu masina prin oras si mi-ar prinde bine sa am o navigatie mai dedicata decat telefonul.

Din mai multe cautari (in care am vrut sa mearga neaparat cu joystick iDrive original - care initial nu e dar merge montat) am gasit aceasta Navigatie dedicata BMW X1. (sper sa nu fie interpretat ca reclama, nu asta e intentia)

Am vrut sa aibe si performante ok (8 gb ram, Snapdragon procesor etc) si nici sa fie ditamai monstrul de ecran. 

Daca poate cineva sa ma ajute cu o parere daca e ok sau daca ar trebui neaparat sa caut unul care sa intre complet in bord (sa fie asemanator cu OEM) sau alte lucruri apreciez mult 🙂 .

Am abandonat ideea sa ii montez o navigatie complet originala bmw ca ar fi cam depasit pentru cand a fost masina facuta si as prefera una cu android/carplay (android in principiu) mai moderna.

 

(mai adaug ca o sa montez si camera fata/spate si din ce am vorbit despre sistemul de mai sus, are deja suport si de asta)

Multumesc frumos anticipat !

Edited by Romulus
corectie link
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de pareri legat de edotec :D .

O mica adaugare, url-ul a fost gresit putin cand a fost schimbat (are un "%20" la final, care o data sters merge dupa).

O alta intrebare am, mai generala, sa fie cat mai OEM navigatia masinii sau sa fie o navigatie care e cu performanta ok si cat se poate mai moderna ? ( voi ce ati alege daca ar fi sa fiti in cautare de o masina ? )

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Arunca o privire si pe linkurile de mai jos. 
Pe la inceputul anului am studiat varianta unui upgrade (am navigatie CIC). Inca nu m-am hotarat la upgrade intrucat toate variantele astea functioneaza pe intrarea auxiliara de sunet ceea ce inseamna o calitate mai slaba.  

https://exclusivecarauto.com/en/product/10-25″-4gcarplayandroid-auto-built-android-12-octacore-snapdragon-662-8gb128gb-gps-bmw-x1-e84-without-original-screen/


https://exclusivecarauto.com/en/product/10-25-12-3-carplayandroid-auto4g-snapdragon-662-android-13-4-8gb-ram64-128-256gb-rom-1920720-gps-bmw-x1-e84-09-15-w-out-screen-or-cic/

 

La Multi Ani!

Edited by gelu22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.