Jump to content

Accident Dorobanti - Mini / Skoda


BlshOp-VR6

Recommended Posts

Salutare,

Oare e pe forum posesorul Mini-ului gri ce a fost implicat in accidentul de ieri (14.02.2024, ora 20:30) de langa Piata Dorobanti, cu o Skoda Octavia?

Daca da, sa imi scrie in cazul in care are nevoie de o filmare in care se vede ca Skoda a trecut pe rosu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@BlshOp-VR6 Detii o dovada care ar putea fi esentiala in rezolvarea cazului.

In situatia in care posesorul Mini-ului nu iti raspunde in timp util (anume, in prima parte a zilei de astazi), cred ca ar fi bine sa suni la dispeceratul Politiei Rutiere Bucuresti, tel  0219544, sa le spui ca ai o proba video relevanta privind accidentul dintre auto Mini cu nr  inmatriculare xxx si Skoda cu nr. yyy, din data / ora, si sa ii intrebi cum le poti trimite proba.

Cam aceasta e tot ceea ce poti face. Apropos, in toate interactiunile mele din trecut cu dispeceratul Politiei Rutiere Bucuresti, am fost placut impresionat de abordatea pozitiva a dispecerului care a preluat apelul. (ceea ce nu implica faptul ca ar fi o regula generala in acest sens).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A fost grav accidentul? Daca nu se vad numerele, putem vedea si noi video-ul? daca se vad numerele, PM me, am sa le acopar eu si eventual pun pe canalul youtube bmwclub.

Oricum trimite-mi video-ul si mie. Am sa scriu la Bavaria sa ii intreb daca au in baza de date numarul de inmatriculare si daca da, sa imi dea numarul de telefon sa-l contactez pe om.

Link to comment
Share on other sites

Pe o colega de servici a lovit o mașină politiei (politie locala), au șters o de acolo, noroc ca a filmat cineva, la politie tot pe ea sa o amendeze ca n a declarat în 24 ore accidentul, o luaseră tare sa i scoată pe aia.. noroc ca a filmat cineva, au venit oamenii martori, atâta nesimțire n am pomenit, zic sa va împărtășesc și voua. 

Asa ca foarte bine dacă poți sa l ajuți pe om. 

  • Surprised 1
  • Pufai. 1
Link to comment
Share on other sites

Nu a fost un accident cu victime, dar am inteles ca cineva din trafic se oprise si ii reprosa celui cu Mini ca el ar fi trecut pe rosu, lucru care e putin probabil avand in vedere ca Skoda e cea care a intrat pe rosu. Cand am plecat de unde ma grabeam sa ajung, m-am uitat pe camera sa vad daca intr-adevar Skoda avea verde si nu avea, era pe rosu. In acest context ma gandeam ca ar putea ajuta filmarea, caci e aproape clar ca o sa iasa declaratii contradictorii cu privire la cine e vinovat iar daca nu au surprins camerele din intersectie toate aspectele, e posibil sa fie greu de solutionat si pentru politie.. si poate chiar in defavoarea celui cu Mini, daca apare vreun martor ametit care sa spuna ca el era pe rosu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BMS921 said:

Daca asta-i accidentul/incidentul, cel mai probabil îl va ajuta filmarea ta.

Screenshot_2024-02-15-13-08-02-182_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2024-02-15-13-08-17-472_com.facebook.katana.jpg

Nu este acela accidentul. S-a intamplat langa Piata Dorobanti cel de care zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.