Jump to content

Rama adaptoare 2 DIN


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok, iata c-au sosit si fotografiile.

primul cas a fost kenwood dnx7200 = dezamagire totata d.p.d.v. al sunetului: pur si simplu nu suna bine cu sau fara statie, indiferent ce i-ai face.

revenind cu piciarele pe pamant am facut ce trebuia sa fac de la inceput si anume: Pioneer avic-hd3bt = sunet excelet.

montajul a fost asigurat de Radu Boghian, un profesionist excelet si un prieten de nadejde, la magazinul sau Xtreme Auto Multimedia caruia tin sa-i multumesc pt tot! NOTA ZECE!

 

pt a nu fi nevoit sa le micsorez le-am pus aci: http://picasaweb.google.com/sirmotto/Pione...3btOnBmw320dE46

Pt intrebari legate de montaj sunati aci: 0741101201

Link to comment
Share on other sites

ok, iata c-au sosit si fotografiile.

primul cas a fost kenwood dnx7200 = dezamagire totata d.p.d.v. al sunetului: pur si simplu nu suna bine cu sau fara statie, indiferent ce i-ai face.

revenind cu piciarele pe pamant am facut ce trebuia sa fac de la inceput si anume: Pioneer avic-hd3bt = sunet excelet.

montajul a fost asigurat de Radu Boghian, un profesionist excelet si un prieten de nadejde, la magazinul sau Xtreme Auto Multimedia caruia tin sa-i multumesc pt tot! NOTA ZECE!

 

pt a nu fi nevoit sa le micsorez le-am pus aci: http://picasaweb.google.com/sirmotto/Pione...3btOnBmw320dE46

Pt intrebari legate de montaj sunati aci: 0741101201

 

 

Nu arata rau ,,.,,nu prea se pupa cu portocaliul din bord ..probabil si din cauza dimensiunii ...

Schimbarea e majora ...In bine ..:blink:

Link to comment
Share on other sites

uitati si o poza.Am incercat sa dau jos rama de pe monitor dar e cam greu....e lipit cu silicon si super glue.as vrea sa o vand complet,cu monitor.detalii monitor : http://cartft.com/catalog/il/541 (este cumparat chiar de pe acest site).pret 900lei rama+monitor.

 

ps.nu cred ca se potriveste pentru dvd player de 2 din.pentru dimensiuni exacte : www.mybimmer.net.

 

poti sa faci o poza cu mufa (pini)?

Link to comment
Share on other sites

ok, iata c-au sosit si fotografiile.

primul cas a fost kenwood dnx7200 = dezamagire totata d.p.d.v. al sunetului: pur si simplu nu suna bine cu sau fara statie, indiferent ce i-ai face.

revenind cu piciarele pe pamant am facut ce trebuia sa fac de la inceput si anume: Pioneer avic-hd3bt = sunet excelet.

montajul a fost asigurat de Radu Boghian, un profesionist excelet si un prieten de nadejde, la magazinul sau Xtreme Auto Multimedia caruia tin sa-i multumesc pt tot! NOTA ZECE!

 

pt a nu fi nevoit sa le micsorez le-am pus aci: http://picasaweb.google.com/sirmotto/Pione...3btOnBmw320dE46

Pt intrebari legate de montaj sunati aci: 0741101201

 

 

Nu arata rau ,,.,,nu prea se pupa cu portocaliul din bord ..probabil si din cauza dimensiunii ...

Schimbarea e majora ...In bine ..:blink:

 

Nu stiu ce sa zic legat de asta, mie unul imi place cum da chiar f mult cum se aseaza in bord, zici ca e din fabrica. Culoarea butoanelor de jos e albastra si intr-adevar erau mai bine sa fi fost rosii macar dar nu vad sa fie un minus. De la pioneer este AVIC-D3 caruia ii poti schimba culorile din meniu si de la butoate in functie de cum ai culoarea in bord. Mai am de fixat ornamentul din plastic din bord care vine peste cas, in rest totul e super ok.

 

uitati si o poza.Am incercat sa dau jos rama de pe monitor dar e cam greu....e lipit cu silicon si super glue.as vrea sa o vand complet,cu monitor.detalii monitor : http://cartft.com/catalog/il/541 (este cumparat chiar de pe acest site).pret 900lei rama+monitor.

 

ps.nu cred ca se potriveste pentru dvd player de 2 din.pentru dimensiuni exacte : www.mybimmer.net.

 

poti sa faci o poza cu mufa (pini)?

 

O sa fac poza si cu mufa de indata ce-mi sosesc subwoofer-ele si statia pt ca at treb iar sa scot casul. Pt mai multe detalii folositi cu incredere nr afisat mai sus, e nr prietenului meu si el s-a ocupat de montaj deci e cel mai in masura sa raspunda.

Link to comment
Share on other sites

HU: Avic - HD3BT = 9000ron

Rama: 250 euro

Difuri: 2x TS-C171PRS + TS-C131PRS deci 3 perechi = 4000ron

Sub-uri: 2x TS W5102SPL = 5000ron

Statii: PRS D2000SPL + inca una sau 2 (voi hotara cand imi vin subwoofer-ele ce statie sau statii imi treb pt dif-uri) = 3000ron

Dynamat + manopera: voi calcula la sfarsit

Doamne ajuta! Mai am ceva de munca pana termin :blink: S-ar putea si un 5+1 cu dif-ul prins in bord sau in cazul meu 7+1 inca nu se stie.

Edited by sirmotto
Link to comment
Share on other sites

d c ai mers pe pio la difuri? esti multumit de sq?

iar la woofere... m-ai omorat. ce naiba faci cu monstrii aia de spl?

Inainte de a le cumpara, am studiat piata iar site-urile de specialitate am vazut ca difurile de la pioneer sunt vazute mai mult decat bine. In concluzie am mers pe mana lor si ma bucur ca am facut asa. Sensibilitatea e criminala iar auditia si mai. Din multe dif-uri testate cele de la pio au iesit pe primul loc la fidelitate deci...

De woofere ce sa zic, nu stiu cred ca mi s-a acrit de masina si vreau sa o vad bucati :blink: Nu, glumesc. Tinand cont de faptul ca in bmw nu suna nici un woofer la nivelul la care-ar suna intr-un brek at am decis sa iau acesti 2 monstrii dupa cum bine ii numesti. Deh, nu voi asculta la max (cel putin asa cred) dar unde e putere mare e si fidelitate iar daca intre ele mai pui ca e si Pio at cu siguranta nu ai cum sa dai gres. Calitate fara compromisuri s-o numim sau sport extrem? Nu stiu voi vedea.

Edited by sirmotto
Link to comment
Share on other sites

pacat ca nu esti din buc. vedeam si eu masina. si o ascultam.

 

la difuri eu personal prefer DLS/Brax sau capatul de gama de la Hertz..

 

oricum frumos ce ai facut cu ea.

intrebare. cablurile pt difuri de cat sunt?

si wooferele in ce incinta? sper ca sealed.

Link to comment
Share on other sites

pacat ca nu esti din buc. vedeam si eu masina. si o ascultam.

 

la difuri eu personal prefer DLS/Brax sau capatul de gama de la Hertz..

 

oricum frumos ce ai facut cu ea.

intrebare. cablurile pt difuri de cat sunt?

si wooferele in ce incinta? sper ca sealed.

De cabluri nu stiu ce sa-ti zic pt ca nu stiu de cat sunt. Da, la woofer normal ca-s inchise altfel cum insa nu stiu exact ce forma vor avea:) Poti sa-mi dai te rog o idee ce fel de acumulator sa pun pt muzica si cate condensatoare sau de cat? Merci.

Link to comment
Share on other sites

deep cycle clar.

minim unul.

la ce statii vei avea e recomandabil 2. plus un condensator de 2 farazi pe woofer. ia helix. sunt unii din cei mai buni de pe piatza

 

l.e. la baterii cauta stinger. iar condensator helix/dietz (acelasi producator comercializat sub 2 nume diferite)

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

deep cycle clar.

minim unul.

la ce statii vei avea e recomandabil 2. plus un condensator de 2 farazi pe woofer. ia helix. sunt unii din cei mai buni de pe piatza

 

l.e. la baterii cauta stinger. iar condensator helix/dietz (acelasi producator comercializat sub 2 nume diferite)

Am mai adaugat niste poze ce lipseau, pot fi utile pt cine vrea sa instaleze 2din.

http://picasaweb.google.com/sirmotto/Pione...3btOnBmw320dE46

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
stii ce nu-mi place cum a iesit la tine?

ai un luft unde ai mutat comenzile de clima! rama de la clima este rotunda la partea de jos si nu se lipeste deloc bine! nu se gaseste ceva sa se lipeasca mai bine una cu alta?

 

exista ..rama de jos se schimba

Link to comment
Share on other sites

Am sunat la bmw si mi-au zis ca nu rama pt clima de pus jos. Unde pot gasi aceasta rama?

 

 

rama are un part number ...identifica-l pe realoem ..si apoi comanzi dupa part no ...va dura max 10 zile dar vei avea rama ....

probabil nu aveau pe stoc !..poti comanda si o piulita !..

Link to comment
Share on other sites

Am sunat la bmw si mi-au zis ca nu rama pt clima de pus jos. Unde pot gasi aceasta rama?

 

 

rama are un part number ...identifica-l pe realoem ..si apoi comanzi dupa part no ...va dura max 10 zile dar vei avea rama ....

probabil nu aveau pe stoc !..poti comanda si o piulita !..

adevarat ! Costa 155lei + tva , la sectiunea mica publicitate e un topic cu vanzari piese noi oem. Am intrebat eu acolo dupa part number si am primit acest raspuns.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.