Jump to content

are cineva se aici noul x5 e70 in proprietate?


bobi11

Recommended Posts

Va ascult

291825[/snapback]

ce fel de suspensie are masina?-standard, sport, adapive drive(pneumatica).cum se comporta pe denivelari, in curbe?eu am facut un drive test cu un x5 cu suspensie sport dar pe dn1 nu prea mi am dat seama de capacitatile suspensiei.multumesc pt informatii.eu am configurat o cu pachetul sport in care suspensia sport e standard si deja dotarile s au dus la 20000 si nu stiu daca sa mai fac un efort si pt adaptive drive care costa 2700 euro.

Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

ce fel de suspensie are masina?-standard, sport, adapive drive(pneumatica).cum se comporta pe denivelari, in curbe?eu am facut un drive test cu un x5 cu suspensie sport dar pe dn1 nu prea mi am dat seama de capacitatile suspensiei.multumesc pt informatii.eu am configurat o cu pachetul sport in care suspensia sport e standard si  deja dotarile s au dus la 20000 si nu stiu daca sa mai fac un efort si pt adaptive drive care costa 2700 euro.

291898[/snapback]

Salut,

masina este extraordinar de stabila dar totodata rigida, cred ca adaptive drive nu i-ar sta rau intrucat s-ar putea sa te ajute la drumurile mai putin bune unde dupa cum iti spuneam suspensia sport este super rigida.

Adevarul e ca la volumul ei o suspensie moale ar rasturna-o.

Link to comment
Share on other sites

Asa da, am condus masina, e foarte stabila. Sunt curios suspensia standard cum e cu jante de 19. Pentru mine suspensia sport e putin prea rigida la ce drumuri fac eu si nu ma intereseaza nici cauciucurile late pe spate.

292100[/snapback]

Daca ar fi sa aleg acum as lua jante pe 19 cu suspensia cea mai moale posibila .... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, exact asta voi face eu. Nu imi trebuie nici adaptive drive, o chestiei in plus care sa se strice si de care nu am nevoie la drumurile noastre. Dau o bere virtuala pt acest sfat. :blink:

292104[/snapback]

Succes si mult noroc la x5-ul ce va veni, vreau sa cred ca e negru cu piele crem si trapa panoramica

Link to comment
Share on other sites

Merci, din pacate nu va fi chiar asa. :blink:

Va fi 3.0d, space grey, fara trapa, piele Camel, lemn bambus inchis, tavan negru, jante 19, HIFI ala de 400 eur, xenon, scaune incalzite fata-spate, volan sport si incalzit, active steering, climatizare automata cu senzor umiditate si 2 zone, oglinda antiorbire interior, bare pe acoperis si pragurile din aluminiu parca.

Link to comment
Share on other sites

Merci, din pacate nu va fi chiar asa. :blink:

Va fi 3.0d, space grey, fara trapa, piele Camel, lemn bambus inchis, tavan negru, jante 19, HIFI ala de 400 eur, xenon, scaune incalzite fata-spate, volan sport si incalzit, active steering, climatizare automata cu senzor umiditate si 2 zone, oglinda antiorbire interior, bare pe acoperis si pragurile din aluminiu parca.

292113[/snapback]

Ok dar fara praguri nu-ti lua ca nu arata nici cum

Daca doresti, pe la 65.000 am eu una frumoasa de vanzare cu pachet complet.

Link to comment
Share on other sites

Succes si mult noroc la x5-ul ce va veni, vreau sa cred ca e negru cu piele crem si trapa panoramica

292106[/snapback]

a mea va avea trapa panoramica, va fi neagra, cu piele saddle brown, pachet sport, scaune comfort, pachet aerodinamic, jante 20, navi tv, harman kardon, active steering si multe altele pe care nu mi le amintesc acum.eu cred ca o sa tin suspensia sport si asta ma interesa daca este stabila.

Link to comment
Share on other sites

Merci, din pacate nu va fi chiar asa. :blink:

Va fi 3.0d, space grey, fara trapa, piele Camel, lemn bambus inchis, tavan negru, jante 19, HIFI ala de 400 eur, xenon, scaune incalzite fata-spate, volan sport si incalzit, active steering, climatizare automata cu senzor umiditate si 2 zone, oglinda antiorbire interior, bare pe acoperis si pragurile din aluminiu parca.

292113[/snapback]

buna alegerea cu space grey(fff rezistenta la murdarie) si eu am vrut aceasta culoare dar am ramas la negru pina la urma.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, exact asta voi face eu. Nu imi trebuie nici adaptive drive, o chestiei in plus care sa se strice si de care nu am nevoie la drumurile noastre. Dau o bere virtuala pt acest sfat. :)

292104[/snapback]

Gresesti, Adaptive Drive ajuta mult la ceea ce iti doresti tu si anume CONFORT. Daca in general nu-ti cumperi ceva din cauza ca se strica atunci nu-ti lua BMW, e o masina complexa cu o fiabilitate destul de buna dar nu extraordinara.

 

Eu dau o naveta de bere virtuala, mai bine nu, un camion de bere virtuala daca iti iei adaptive drive, nu o sa-ti para rau :blink: Daca nu gasesti articole despre adaptive drive da-mi PM.

Link to comment
Share on other sites

Gresesti, Adaptive Drive ajuta mult la ceea ce iti doresti tu si anume CONFORT. Daca in general nu-ti cumperi ceva din cauza ca se strica atunci nu-ti lua BMW, e o masina complexa cu o fiabilitate destul de buna dar nu extraordinara.

 

Eu dau o naveta de bere virtuala, mai bine nu, un camion de bere virtuala daca iti iei adaptive drive, nu o sa-ti para rau :) Daca nu gasesti articole despre adaptive drive da-mi PM.

293897[/snapback]

eu am comandat o azi si i am pus si adaptive drive.sper sa nu mi para rau :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ai dreptate Cristi! Nu stiu cum e un X5 fara adaptive drive, dar dupa 6000 km facuti cu X5-ul meu 3.0D cu adaptive drive, eu zic ca merita banii. Cand apas butonul sport de langa schimbator, suspensiile se intaresc si masina nu se mai inclina aproape deloc in virajele luate cu viteza. In rest, CONFORT!!! Edited by cjean
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate Cristi! Nu stiu cum e un X5 fara adaptive drive, dar dupa 6000 km facuti cu X5-ul meu 3.0D cu adaptive drive, eu zic ca merita banii. Cand apas butonul sport de langa schimbator, suspensiile se intaresc si masina nu se mai inclina aproape deloc in virajele luate cu viteza. In rest, CONFORT!!!

299631[/snapback]

asta e un lucru bun. sunt unii carcotasi care vorbesc despre posibilitatea defectarii destule de dese a suspensiei pneumatice.stiti vreun caz?sper sa nu fie asa

Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

ia`ti pneumatica.. parerea mea e ca merita.. nu am mers cu x5 cu pneumatica.. dar am q7 si range vogue, ambele cu pneumatica si nu se compara cu cea normala.. comfort maxim la drumurile noastre de rahat, si cand o setezi sport se lasa jos si se intareste !

 

succes

Link to comment
Share on other sites

Pana acum (in 4 luni de cand am  E70 X5 3.0D), am avut o singura problema: senzorii PDC pe spate, care au fost schimbati (gratuit, fiind in garantie) la Constanta. In rest, X5-ul e super OK!

299833[/snapback]

Ne bucura sa auzim ca totul e ok. Asteptam si eventuale imbunatatiri de ordin estetic :blink:

 

@pit, esti intr-o mica eroare, suspensia pneumatica de la Q7 sau RR (nuRolls) este altceva decat ce are BMW. La BMW confortul si nu numai sunt date de suspensia adaptiva, optiune pe care o are colegul cjean. E o altfel de abordare a aceleiasi teme si as putea spune ca avantajul este pentru BMW, aceasta suspensie adaptiva avand capacitatea si de a se intari atunci cand e cazul. Adica e un fel de 2 in 1, ai suspensie relativ moale si confortabila pe drumuri mai putin bune si aproape suspensie sport pe drumuri bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.