Jump to content

Kensington iPOD FM Transmiter and Charger


Recommended Posts

Daca te intereseaza strict informatii despre acest model, imi cer scuze pentru offtopic, insa am si eu un FM transmiter Sony-Ericsson - modelul acela care se conecteaza la mufa de alimentare de la baza telefonului - si pot sa spun ca functioneaza jenant. Calitatea receptiei este proasta, mai rau decat la orice radio.

 

Pana la urma, mai bine iti iei un adaptor AUX si il conectezi cu cablu.

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza strict informatii despre acest model, imi cer scuze pentru offtopic, insa am si eu un FM transmiter Sony-Ericsson - modelul acela care se conecteaza la mufa de alimentare de la baza telefonului - si pot sa spun ca functioneaza jenant. Calitatea receptiei este proasta, mai rau decat la orice radio.

292655[/snapback]

Da, vroiam neaparat date pentru cele orientate sau conectabile macar, la iPod.

 

Pana la urma, mai bine iti iei un adaptor AUX si il conectezi cu cablu.

292655[/snapback]

Nu stiu daca are asa ceva unitatea de la E60. Daca ar avea nu s-ar pierde mai deloc din calitate.

 

Cea mai buna calitate o obtii printr-o caseta adaptor cu mufa aux

292695[/snapback]

N-am casetofon. Mi s-a pus mie pata pe iPod si vreau sa ma conving cat de prost e, cum zic o parte din pareri. AUX nu stiu daca am (n-am desfacut vreodaata unitatea de la E60), despre Dension nu s-a exprimat nimeni deocamdata, deci ramane varianta cu modulatorul FM.

Link to comment
Share on other sites

Despre AUX: cel putin la E46, din cate stiu, adaptorul AUX se cupleaza la conectorul magaziei de CD-uri, deci daca ai asa ceva, ar trebui sa renunti la ea. Nasol. Poate ai mai mult noroc la E60.

 

Ca o remarca, pe mine ma stupefiaza lipsa de flexibilitate a echipamentelor stock, in speta cele audio. Pacat...

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

Dan98 se referea la o caseta care are o mufa care merge la Sony-Ericcson-uri de exemplu. Caseta se baga in casetofonul masinii si se da play la melodie de pe tel si play la caseta de pe headunit, deci merge doar daca ai headunit cu caseta. Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu am un charger-fm-transmitter Belkin legat la un ipod nano. Se aude bine spre foarte bine. Doar la unele masini in ca care l-am pus avea un zgomot de fond, un fel de tiuit care devenea deranjant daca volumul muzicii era mic. In rest, sunt multumit. Edited by sixx
Link to comment
Share on other sites

Despre AUX: cel putin la E46, din cate stiu, adaptorul AUX se cupleaza la conectorul magaziei de CD-uri, deci daca ai asa ceva, ar trebui sa renunti la ea. Nasol. Poate ai mai mult noroc la E60.

 

Ca o remarca, pe mine ma stupefiaza lipsa de flexibilitate a echipamentelor stock, in speta cele audio. Pacat...

292990[/snapback]

La E60 magazie vine pe cablul optic. Daca unitatea de E60 nu are AUX, trebuie sa apelez la Dension Gateway 500 care are iesire de fibra optica si tot felul de intrari, inclusiv RCA si memory stick/flash drive. In fine..

cu AUX - doar sa imi zica cineva daca are sigur unitatea intrare de AUX.

iar cu Dension - masina e prewired, are cablul optic pana in torpedou dar o sa necesitate recodare pentru magazie, iar sa ma duc la AB pentru asta, mi-e lene si chiar f.r.i.c.a. :blink:

 

Eu am un charger-fm-transmitter Belkin legat la un ipod nano. Se aude bine spre foarte bine. Doar la unele masini in ca care l-am pus avea un zgomot de fond, un fel de tiuit care devenea deranjant daca volumul muzicii era mic. In rest, sunt multumit.

293003[/snapback]

Tiuitul era pe orice frecventa setai modulatorul sa emita? Cat a costat si de unde (modulatorul)?

 

am eu exact ala, daca vrei ne intalnim sa vezi cum se aude. cam prost dupa parerea mea. stii unde stau :)

293004[/snapback]

Iti dau un PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.