Jump to content

Vandalismul... incotro?


suri

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am avut impulsul sa bat niste pusti pe care i-am vazut de la balcon ca se jucau fotbal in parcare si aveau poarta unde era masina mea parcata. Si doar cat am stat la balcon a luat vreo 3 mingii.

Am coborat si i-am gonit si le-am aruncat mingea in ghena DAR nu i-am mai batut pentru ca mi-a venit urmatoarea idee:

OK, il bati...ii suna apa-n cap. DAR cum poti fii sigur ca nu se razbuna TOT pe masina dupa o saptamana, doua. Efectiv nu ai cum sa-l prinzi si ce sa-i faci. Asteapta o luna sa zik dupa care trece cu un cui peste tot la 3 dimineata!

 

hm...mie de asta mi-e cel ma frica...

301582[/snapback]

 

si eu am avut aceasi problema. am gasit urme de minge pe masina si niste copii se jucau langa ea. cos poate sa confirme ca era de fata... m-am luat de ei si nu s-au oprit. au dat o minge de fata cu mine .. probabil fiindca era cos acolo sau poate m-am gandit ca totusi ei sunt mai mici ca mine si nu sunt pe masura mea si le-am luat mingea frumos si i-am trimis frumos sa se joace langa un papuc. stiu .. copii pe la o varsta sa zicem 10-12 ani sunt pot fi niste "draci" si sunt obraznici dar daca ridici un pic tonu la ei inteleg. nu e frumos sa dai in cineva mai mic ca tine :blink:

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

12-15 ani.

301633[/snapback]

Sunt prea mici sa-i bati totusi.

Daca aveau vreo 17 ani si daca le spuneai sa se joace in alta parte si incepeau sa comenteze atunci meritau sa-i bati un pic, insa la inceput e bine sa vorbesti frumos cu ei, macar asa incerci o solutie non-violenta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
hai ca asta e tare rau....

tu ai auzit de un baiat d'asta cum ii ziceeee...."avocat"? :twoup: :twoup:

 

 

O chestie din asta am patit eu .... cu maxilar si etc etc etc ... am luat un scaun in cap de la unu din ala de bar ... la rupt pe mine ... nici nu am stiut cand ma lovit marsavul pe la spate.... si ghici ... si acum e la Codlea mai are de ispasit 1 an si 3 luni din 2 ani si 5 luni pe langa despagubirea materiala care o are de platit la je undeva la 20000lei si pe langa cei 3 avocati care ia avut ... e super ... acum il astept sa iasa din puscarie caci am inteles ca e masa cu tacsu in faliment nu mai au bani sa il mai dau inca o data in judecata pt recuperarea banilor si cum stiu prea bine ca nu are de unde sa imi dea jap inca 1 an ca popa la Codlea , Targsor sau pe unde lo mai da unu si altu in judecata sa fie cu el in camera :D ( bomboana de pe coliva i-am spus-o prin telefon cand a inceput sa ma ameninte ca ma taie imi face imi drege ) si se pare ca acum il are pe morcovila cu tot cu radacina la partea posterioara.... Oricum nu e de caftit cu Martori asta e clar!

 

Colegul ... codulfiscal sau parca asa il cheama ... a iesit boboc din chestia aia !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

am patit si eu ceva de genu, dar nu cred ca ii tocmai vandalism....

mi-a scris administratorul de la bloc pe parbriz cu marker negru: "NU MAI PARCA AICI"

nu m-am suparat asa de tare (am frecat cu acetona de mi-am rupt degetele), dar am venit intr-seara si eram un pic mai vesel, m-am gandit ca ar fii bine sa ii desumflu rotile, zis si facut !!!

daca as rinde pe unul ca imi face ceva la masina (sa mi-o zgarie, sa-mi inoade stergatoarele sau chestii de genul asta), despagubire macar 2 coaste rupte!!!

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu ceva de genu, dar nu cred ca ii tocmai vandalism....

mi-a scris administratorul de la bloc pe parbriz cu marker negru: "NU MAI PARCA AICI"

nu m-am suparat asa de tare (am frecat cu acetona de mi-am rupt degetele), dar am venit intr-seara si eram un pic mai vesel, m-am gandit ca ar fii bine sa ii desumflu rotile, zis si facut !!!

daca as rinde pe unul ca imi face ceva la masina (sa mi-o zgarie, sa-mi inoade stergatoarele sau chestii de genul asta), despagubire macar 2 coaste rupte!!!

 

Norocosule .... eu pana acum am pe capota vre-o 4 bucati cat palma de julituri de la minte , am descoperit dupa ce am spalat-o si am pe partea dreapta o zgarietura din fata pana in spate .... tre sa imi iau o camera sa o montez pe balcon .... si apoi bata cu luneta deja i-am zis unui chelios sa o tina din scurt pe fisa sau sa o tina la scara lui ca ii fac 2 dar nu cu nevasta`sa ca e urata rau!

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu ceva de genu, dar nu cred ca ii tocmai vandalism....

mi-a scris administratorul de la bloc pe parbriz cu marker negru: "NU MAI PARCA AICI"

nu m-am suparat asa de tare (am frecat cu acetona de mi-am rupt degetele), dar am venit intr-seara si eram un pic mai vesel, m-am gandit ca ar fii bine sa ii desumflu rotile, zis si facut !!!

daca as rinde pe unul ca imi face ceva la masina (sa mi-o zgarie, sa-mi inoade stergatoarele sau chestii de genul asta), despagubire macar 2 coaste rupte!!!

 

Norocosule .... eu pana acum am pe capota vre-o 4 bucati cat palma de julituri de la minte , am descoperit dupa ce am spalat-o si am pe partea dreapta o zgarietura din fata pana in spate .... tre sa imi iau o camera sa o montez pe balcon .... si apoi bata cu luneta deja i-am zis unui chelios sa o tina din scurt pe fisa sau sa o tina la scara lui ca ii fac 2 dar nu cu nevasta`sa ca e urata rau!

:twoup: :D vrei sa il faci bunic inainte de termen??? :D

asa haioase am mai patit, dar pt alea nu m-am suparat deloc, ba dincontra

aveam un cielo alb la 18 ani, si l-am gasit intr-dimineata scris cu ruj rosu pe usa soferului, ce m-am chinuit sa il spal dar a meritat, am aflat dupa ceva vreme cine!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu ceva de genu, dar nu cred ca ii tocmai vandalism....

mi-a scris administratorul de la bloc pe parbriz cu marker negru: "NU MAI PARCA AICI"

nu m-am suparat asa de tare (am frecat cu acetona de mi-am rupt degetele), dar am venit intr-seara si eram un pic mai vesel, m-am gandit ca ar fii bine sa ii desumflu rotile, zis si facut !!!

daca as rinde pe unul ca imi face ceva la masina (sa mi-o zgarie, sa-mi inoade stergatoarele sau chestii de genul asta), despagubire macar 2 coaste rupte!!!

 

Norocosule .... eu pana acum am pe capota vre-o 4 bucati cat palma de julituri de la minte , am descoperit dupa ce am spalat-o si am pe partea dreapta o zgarietura din fata pana in spate .... tre sa imi iau o camera sa o montez pe balcon .... si apoi bata cu luneta deja i-am zis unui chelios sa o tina din scurt pe fisa sau sa o tina la scara lui ca ii fac 2 dar nu cu nevasta`sa ca e urata rau!

:twoup: :D vrei sa il faci bunic inainte de termen??? :D

asa haioase am mai patit, dar pt alea nu m-am suparat deloc, ba dincontra

aveam un cielo alb la 18 ani, si l-am gasit intr-dimineata scris cu ruj rosu pe usa soferului, ce m-am chinuit sa il spal dar a meritat, am aflat dupa ceva vreme cine!! :twoup:

 

Frumoasa`i vecina noastra :D) scoate capu pe fereastra .... da da daca a meritat si avea si un nr de telefon nu m-as supara nici eu =))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.