Jump to content

Zgomot MArsarier


Bogdan-P

Recommended Posts

Salut,

 

De ceva vreme se aude un zgomot ciudat in momentul in care dau cu spatele dar doar daca accelerez mai tare, se aude ca un harait, cum ar freca ceva, s-a mai lovit cineva de treaba asta? P.S. - nu este de la frane si nu atinge nimic(plasice sau....).

 

Inca o intrebare... : ce ar fi de schimbat pe spate la E39 Touring in afara de amortizoare? boncane ca naiba. Amortizoarele le-am schimbat, nu mai topaie dar tot boncane la orice denivelare.

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

De ceva vreme se aude un zgomot ciudat in momentul in care dau cu spatele dar doar daca accelerez mai tare, se aude ca un harait, cum ar freca ceva, s-a mai lovit cineva de treaba asta? P.S. - nu este de la frane si nu atinge nimic(plasice sau....).

 

Inca o intrebare... : ce ar fi de schimbat pe spate la E39 Touring in afara de amortizoare? boncane ca naiba. Amortizoarele le-am schimbat, nu mai topaie dar tot boncane la orice denivelare.

multumesc.

297972[/snapback]

uite-te la panoul de comanda pt egalizatorul de perne , in dreapta langa roata de rezerva,cel putin mie acolo imi zdrangane ceva, nu am reusit ce sai pun sa nu se mai miste deloc

Link to comment
Share on other sites

uite-te la panoul de comanda pt egalizatorul de perne , in dreapta langa roata de rezerva,cel putin mie acolo imi zdrangane ceva, nu am reusit ce sai pun sa nu se mai miste deloc

298093[/snapback]

 

A mea este fara perne, are suspensie normala, dar nu se aude ceva din interior ci un zgomot, de bucse sau.... nu prea stiu ce are pe spate la suspensie, iar la gropi face rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
am exact aceeasi problema la mersul inapoi. cand accelerez tare se aude urat ca si cum ar fi un huruit ceva. seamana cu o frecare fier pe fier dar cu suprafete zimtate. cand merg usor sau cresc viteza indeajuns de treptat nu se aude. stie cineva de la ce este ? Edited by Paul_Apostol
Link to comment
Share on other sites

am exact aceeasi problema la mersul inapoi. cand accelerez tare se aude urat ca si cum ar fi un huruit ceva. seamana cu o frecare fier pe fier dar cu suprafete zimtate. cand merg usor sau cresc viteza indeajuns de treptat nu se aude. stie cineva de la ce este ?

 

Exact asa face si la mine si zgomotul pare sa vina de undeva din fata....

Link to comment
Share on other sites

Salutare la toata lumea.

Troncanitul pe spate la E39 Touring e posibil sa fie de la bucsile mari de la jug.

Sunt 4 la numar si se schimba relativ greu. Am si eu 2 bucsi duse-cele din partea anterioara a jugului spate.

E destul de enervant zgomotul, plus ca masina tinde sa-si piarda stabilitatea la viteze mai mari.

Cel mai ieftin in Rm.Valcea am gasit la aproximativ 250RON bucata si manopera undeva la 250-300RON.

Am pus si o poza de pe realoem cu bucsile respective.

PS: se verifica cu masina pusa pe canal, nu ridicata pe elevator!

 

Sper ca au fost de ajutor informatiile oferite.

Toate bune.

post-8039-1200690931_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.