Jump to content

BMW Noutati!


Turbo-Mann

Recommended Posts

Cred ca multi doresc sa afle una alta despre BMW adica noutati.Poate cu poze,cand apare un model cat costa sau ce preturi SH sunt la masinile noi aparute.

Eu as vrea sa va rog sa fiti sigur de ceea ce scrieti si daca nu am sa verific eu si moderatorii.Sper ca sa contribuie fiecare cu ceea ce stie dar sa nu ne repetam. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si am sa incep tot eu.

Am aflat deja preturile SH pentru seria 1,o masina medie dotata cu 3.500-4.000 km disponibila mai 2005 coasta cam 18.000-19.000?.Deci dupa 6 luni nu e un pret rau zic eu.

Dupa cum stiu unii va aparea 320d cabrio la primavara de luna viitoare intra in serie.Si o precizare BMW va aduce in curand si o varianta 330d cabrio va intra in serie in aprilie 2005.

Seria 3 va fi prezentata la Geneva si din 05 martie 2005 va fii disponibila la vanzare.

Cine doreste mai multe amanunte poate sa intrebe. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva luni am citit intr-o revista auto despre ce vor sa faca BMW:aparitia seriilor 2 si 4.Seria 2 va fi un cabrio bazat pe seria 1 iar seria 4 va contine un model coupe si unul cabrio bazate pe seria 3 E90 (Adica actualul serie 3 coupe si serie 3 cabrio se vor numii serie 4 coupe si serie 4 cabrio).Poate cei care sunt mai la curent cu noutatile si lucreaza pt. BMW pot sa spuna daca ce au scris cei de la revista e adevarat sau nu!
Link to comment
Share on other sites

Acum cateva luni am citit intr-o revista auto despre ce vor sa faca BMW:aparitia seriilor 2 si 4.Seria 2 va fi un cabrio bazat pe seria 1 iar seria 4 va contine un model coupe si unul cabrio bazate pe seria 3 E90 (Adica actualul serie 3 coupe si serie 3 cabrio se vor numii serie 4 coupe si serie 4 cabrio).Poate cei care sunt mai la curent cu noutatile si lucreaza pt. BMW pot sa spuna daca ce au scris cei de la revista  e adevarat sau nu!

1669[/snapback]

 

Nu mai e valabil, intre timp BMW a renuntat la planurile pentru seria 2, seria 4 si respectiv M2 si M4. Cred eu, e prea complicat pentru re-branding in cazul lui E90.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu mai e valabil, intre timp BMW a renuntat la planurile pentru seria 2, seria 4 si respectiv M2 si M4. Cred eu, e prea complicat pentru re-branding in cazul lui E90.

 

:blink:

1671[/snapback]

 

 

Slava Domnului , ca au renuntat la planurile alea!!!

Mie personal nu imi placea ideea de nic un fel.

Link to comment
Share on other sites

Ceva adevar era cu serile 2 si 4 deci seria 1 sa numit la inceput 2 in fazele de proiect iar seria 3 au urcat-o la 4 dar sa renuntat de mult,revistele bune stiu unele lucruri sau le ghicesc de accea eu unul nu ma uit la speculatile lor.

Apropo pentru cine asteapata noua serie 3 E-90 am primele date voe fii la lansare 4 motoare toate indeplinesc Euro 4.

BMW 320d,4-cilindri,120Kw/163 CP,340Nm/2000 rot/min,0-100km/h-8,3s.Consum mediu 5,7l diesel.

BMW 320i,4-cilindri,110kw/150CP,200Nm/3600rot/min,0-100km/h-9,0s.consum mediu 7,4 l.

BMW325i,6-cilindri,160kw/218 CP

BMW330i,6-cilindri,190kw/258 CP,300Nm,0-100 km/h-6,3s.consum mediu 8,7 l.

Preturile DDP incep la 27.000?.

La toamna 2005 va aparea si un BMW 316i cu 120CP iar pretul va fii la 24.000?DDP.

Link to comment
Share on other sites

Da,azi o veste mai rea BMW Compact(vezi poze Galerie seria 3) se pare ca nu va mai fi fabricat din ian.2005 din cauza concurentei seria 1.Deci cine mai vrea asa o masina sa se grabeasca caci dupa ian.va fii tarziu. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Si azi vesti bune seria 1 se mareste dupa 116i,118d,120i si 120d apare si in sfarsit 118i din decembrie in serie.

Date:BMW 118i,4-cilindri,95kw/129CP,180Nm/3250rot/min,V-max-208 km/h

0-100km/h-9,4s,consum mixt 7,5l benzina.Pret in Germania 21.400?DDP.

Link to comment
Share on other sites

Un raspuns direct Da si Nu, de ce?In conditile de azi se merge un trend catre masini monovolum deci si BMW face planuri si prototipuri ca si multe altele dar pana sa vina in serie mai e mult eu pot anticipa o serie cu 1 max 2 ani inainte de a fii de vanzare la reprezentanta si restul ar fii numai speculatie sau eu as fii oracolul din Delpfi as prezice poate si 6 in loto.Deci la anul nu dar mai incolo va tin eu la curent sa stiti cu 6 luni inainte de vanzare sau 1 an.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am mutat acest topic la STIRI se potriveste mai bine si as avea o rugaminte pe viitor sa ramanem la SUBIECT si sa nu facem comparatii sau sa apara contradictii,se pot face in alta parte.Aici sa discutam numai despre noutati de la BMW. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am si stiri in noiembrie a fost produs in Spartanburg numarul 100.000 al modelului Z 4.

BMW seria 3 e-90 a prins aripi de la 1 decembrie a intrat in serie la MĂźnchen si urmeaza ca din ianuarie sa mearga in serie si la Regensburg,Leipzig si Rosslyn.

La inceputul lui martie va fii disponibil la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

BMW seria 3 e-90 a prins aripi de la 1 decembrie a intrat in serie la MĂźnchen si urmeaza ca din ianuarie sa mearga in serie si la Regensburg,Leipzig si Rosslyn.

La inceputul lui martie va fii disponibil la vanzare.

3558[/snapback]

 

Cand vor aparea primele modele de test la dealeri?

Link to comment
Share on other sites

Si pentru cine zice ceva de seria 1 E-87,au fost vandute pana la sfarsitul lui noiembrie deci in vreo 10 saptamani 26.933 buc.Deci e cerere,buna sau rea sau inutila se vinde.Si inca nu a aparut in America. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca in sfarsit aveti preturile la E-90,multa lume deja stia dar au fost publicate pe data de 15.12.2004.

As face o precizare318i apare numai in toamna 2005,restul sunt disponibile de la 5 martie 2005.

Eu am deja preturile SH adica la un E-90 6 luni si max 8.000km.

BMW:

318i-19.784€

320i-21.192€

325i-24.959€

330i-28.073€

320d-23.186€

Toate automobilel cu TVA si liber 9/2005 MĂźnchen.

Si cum se vede preturile sunt interesanta chiar mai ieftine decat E-46 la unele modele sigur masinile depind de accesorii sau SA cum sunt denumite in Germania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.