Jump to content

Test rivali seria 5


fanatic1er

Recommended Posts

Audi 3.0 quattro tiptronic

E 280 CDI

BMW 535d

 

Concluzii :

Audi 3.0 comportare buna ,mai ales pe viraje unde 4X4 isi face simtita prezenta , penalizata la dinamica

BMW 535d, dinamica excelanta, frane excelente. La fel ca si Audi ai impresia ca merge ca pe sine, un plus de viteza pe serpentine si la abordarea curbelor ac de par.

E280 CDI -penalizata la toate capitolele mai putin la lux. Daca vreau apartament imi iau Mercedes dar daca vreau masina aleg din cele 2 anterioare.

La 80 Km/h pe serpentine are tedinta de a fugi de fata.E cel putin ciudat pentru tractiunea spate. A fost luat in test pana si de un MINI Cooper care nu avea treaba in aceasta rivalitate.

post-228-1121665773_thumb.jpg

post-228-1121665900_thumb.jpg

post-228-1121666003_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Audi 3.0 quattro tiptronic

E 280 CDI

BMW 535d

 

Concluzii :

Audi 3.0 comportare buna ,mai ales pe viraje unde 4X4 isi face simtita prezenta , penalizata la dinamica

BMW 535d, dinamica excelanta, frane excelente. La fel ca si Audi ai impresia ca merge ca pe sine, un plus de viteza pe serpentine si la abordarea curbelor ac de par.

E280 CDI -penalizata la toate capitolele mai putin la lux. Daca vreau apartament imi iau Mercedes dar daca vreau masina aleg din cele 2 anterioare.

La 80 Km/h pe serpentine are tedinta de a fugi de fata.E cel putin ciudat pentru tractiunea spate. A fost luat in test pana si de un MINI Cooper care nu avea treaba in aceasta rivalitate.

33499[/snapback]

 

evenimentul a avut loc in Sibiu ??? ca ma inpusc :blink:

Link to comment
Share on other sites

Frumos peisajul...in schimb am fost dezamagit de Sibiu..prea multe case neingrijite, neintretinute si prea multe gropi pe strazi. Ce m-a mai frapat  este numarul mare de Mercedesuri din oras, modele noi toate.

33524[/snapback]

 

io sunt de aici si de aia mi-am luat bmw ca ma disperau toti numai cu mecedes, partea proasta e ca nu prea sunt mecanici care au desfacut bmw cu metzu nu ai nici o treaba , piese cu gramada mecanici tot ce vrei, gropile sunt mai multe acum si probabil vor ma creste pana la anu dar cel tarziu in 2007 vor fi drumuri adevarate ca atunci Sibiul va fi capitala culturala europeana si acum fondurile se duc in alte locuri drumurile cica sunt mai la sfarsit ca acum circula in oras mult utilaj greu, mi-e imi place mult orasul in general :blink:

Link to comment
Share on other sites

io sunt de aici si de aia mi-am luat bmw ca ma disperau toti numai cu mecedes, partea proasta e ca nu prea sunt mecanici care au desfacut bmw cu metzu nu ai nici o treaba , piese cu gramada mecanici tot ce vrei, gropile sunt mai multe acum si probabil vor ma creste pana la anu dar cel tarziu in 2007 vor fi drumuri adevarate ca atunci Sibiul va fi capitala culturala europeana si acum fondurile se duc in alte locuri drumurile cica sunt mai la sfarsit ca acum circula in oras mult utilaj greu, mi-e imi place mult orasul in general  :blink:

33527[/snapback]

Ce mi-a placut cel mai mult in sibiu este ciorba de burta mancata intr-o bomba ...Conti se numea parca..intr-un cartier de case. Coada mai mare ca la bodega aia n-am vazut nici la cele mai luxoase restaurante :) venea lumea cu taxi si astepta in piciare sa se elibereze vreo masa.

Link to comment
Share on other sites

Ce mi-a placut cel mai mult in sibiu este ciorba de burta mancata intr-o bomba ...Conti se numea parca..intr-un cartier de case. Coada mai mare ca la bodega aia n-am vazut nici la cele mai luxoase restaurante :) venea lumea cu taxi si astepta in piciare sa se elibereze vreo masa.

33529[/snapback]

 

:blink: toata lumea care mananca acolo o ia rasna , uni ioau cu oala acasa iar restaurantele din Agnita cumpara de la ei si o servesc acolo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.