Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

salutare!

tocmai am luat un 525d din 2004...sta pe sosea ca un vis. nu mi pare rau ca am dat la schimb pe el un x3 2.0 d

 

Sincer te asteptai ca un SUV, mai ales unul de talie mica, sa stea pe sosea mai bine decat o berlina ?

Sa o folosesti sanatos - si eu am avut aceeasi impresie placuta cand am trecut de la e39 la e60.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
salut.. sunt posesorul unui 520d din 2007 si doresc sa-mi pun un m pack. am nevoie de o serie de sasiu de la o masina care are acest pachet din fabrica ca sa pot sa-mi comand piesele.. ma poate ajuta cineva? tin sa precizez ca masina este cu facelift . asta in cazul in care acest facelift este si pe m pack dupa 2007. va multumesc !
Link to comment
Share on other sites

salut.. sunt posesorul unui 520d din 2007 si doresc sa-mi pun un m pack. am nevoie de o serie de sasiu de la o masina care are acest pachet din fabrica ca sa pot sa-mi comand piesele.. ma poate ajuta cineva? tin sa precizez ca masina este cu facelift . asta in cazul in care acest facelift este si pe m pack dupa 2007. va multumesc !

 

Em am facelift cu M-pack din fabrica. VIN-ul meu e CW74269.

 

Vezi insa ca la M-packet nu a fost facut facelift. Daca ai masina facelift si pui M-packet pe ea, va trebui sa pui senzorii de parcare vechi, prefacelift.

 

Gasesti detalii aici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am citit tot topicul si am inteles ca problema cu lantul de distributie la motorul de 2.0 177 cp s-ar cam fi rezolvat inceptand cu 2009. Corect?

Stii cineva incepand cu cel luna din 2009 si codul de motor care nu mai are probleme cu distributia?

 

Imi cer scuze daca s-a spus deja, desi am citit cu atentie nu am reusit sa gasesc...

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stie cineva cat costa asigurarea la un 525d e60 din 2005-2006 ? impozitul stiu ca e in jur de 900-1000 ron . Ce probleme specifice are acest motor ? am un prieten care a avut probleme cu galeria de admisie (zicea ca e problema specifica lamotoarele astea) si l-a costat 500 de euro . Consumul in oras gen Cluj e de 10-11 iar afara 6-7 l/100 km , e adevarat ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunt scaune confort, cum mai auzi pe la samsari "scaune de septar" lol. Au foarte multe reglaje, si aia de la tetiera e o hotzie ceva care se arcuieste sa-ti cuprinda capul.

 

Asa cum zice si colegul Lucenzo, sunt scaune confort. Ce vreau sa aduag, cele din imagine sunt de lci (facelift).

Link to comment
Share on other sites

Asa cum zice si colegul Lucenzo, sunt scaune confort. Ce vreau sa aduag, cele din imagine sunt de lci (facelift).

multumesc ptr. info.intr-adevar sunt smechere scaunele si au toate reglajele electrice plus incalzire !

...dar daca astea sunt Confort,atunci cum arata cele Sport de e60 ? n-am mai vazut !

Link to comment
Share on other sites

Scaunele astea confort de la BMW mi se par cele mai odihnitoare si relaxante de pe piata. Nu au omolog la Mercedes, Audi, Lexus etc.

 

Caline, daca ai asa ceva, monteaza-le de urgenta pe masina !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Scaunele astea confort de la BMW mi se par cele mai odihnitoare si relaxante de pe piata. Nu au omolog la Mercedes, Audi, Lexus etc.

 

Caline, daca ai asa ceva, monteaza-le de urgenta pe masina !

am,tovarase KIP...

dar e o mica-mare problema....tot interioru' e crem,pe cand scaunele astea sunt Dakota Schwartz :frantics: plus ca masina original nu are scaune incalzite ,pe cand astea negre si smechere au incalzire si memorii

 

alea confort sunt cele mai faine.. si cele mai smechere ca sa zic asa..vrei sa iti pui pe masina ta?

nu te intereseaza sa le cumperi ? am interiorul complet

Link to comment
Share on other sites

 

 

nu te intereseaza sa le cumperi ? am interiorul complet

 

La mine interiorul este crem, la fel si plafonul, bordul in partea de jos.. Nu vreau sa il schimb in negru, nu imi place interior negru, chiar daca sunt mult mai confortabile si mai frumoase scaunele confort..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.