Jump to content

Vand E12 520


MAD520

Recommended Posts

E12 520 din 1979

 

Stare perfecta de functionare. Este destul de originala si de intretinuta. Are schimbate 2 lucruri: motorul (2.0 L-Jetronic) si bordul (de e28 care este aproape complet functional) Rugina nu are decat putin la aripile din fatza, unde arunca noroi (o aripa noua costa aprox 1mil) si in spate f. putin unde arunca noroi jos sub bara de protectie. Ambreiaj nou si alte consumabile in stare foarte buna.

 

Am bordul original plus INCA UN E12 COMPLET LA CHEIE tot 520 din 1980 (fara acte) inclus in pret (cel argintiu)

 

M-am hotarat brusc sa o vand pt ca am gasit alta masina si am nevoie de bani.

 

Pret orietativ 1800 eur (ambele masini)

 

Tel: 0723949736

 

PS: jantele pe 17" nu le dau decat separat (adica 500 eur). Masinile le vand cu jante din aliaj pe 14"

post-509-1197488630_thumb.jpg

post-509-1197488640_thumb.jpg

post-509-1197488650_thumb.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

"IL VAND DIN NOU !!! aveti link mai jos:

 

Reason for edit: nu sunt permise link-urile catre alte site-uri "

 

Reason for question: DE CE?

 

---------------------

 

"Acum va puteti inscrie ca membru in BMW Club Romania.

 

Pentru detalii suplimentare cititi topicul: Inscrieri BMW Club Romania. Mai puteti gasi si alte informatii suplimentare in sectiunea respectiva.

 

In postul #79, din acelasi topic, gasiti informatiile despre plata cotizatiei. "

 

da. interesant. in ce post gasesc si motivul pt care as plati cotizatia?

Edited by MAD520
Link to comment
Share on other sites

E12 din '79, in stare foarte buna, rugina are doar putin unde arunca rotile apa, in rest e ok. Nu troncane, nu bate nimic... la 200 km/h poti sa mergi fara sa tii mainile pe volan

Motorul este schimbat: Motronic 1.3 de 2000cc, 129 cai din 1989; cutie de viteze cu 5 trepte, bord de e28 complet functional. Placute de frana (ATE) schimbate recent, curea alternator noua, schimb de ulei (Castrol) efectuat recent, jante Alpina pe 15", eleron Zender, etc...

O am de 2 ani si ceva... in tot acest timp am mers zilnic cu ea si sunt foarte multumit!!! dar trebuie sa o vand deoarece am mai luat o masina...

Necesita un pic de tinichigerie si trebuie revopsita.

 

Telefon: 0723949736 / 0745514953

 

Pret: 1200 euro discutabil

 

(in pret mai intra o masina, acelasi model, un e12 518 alb (apare si el intr-o poza pe fundal) care nu are acte, iar motorul este blocat. Am mers cu el inainte sa se blocheze motorul)

post-509-1223168312_thumb.jpg

post-509-1223168322_thumb.jpg

post-509-1223168358_thumb.jpg

Edited by MAD520
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.