Jump to content

Un bmw ursuletz (cred) pe drumul spre crangas ..


oSerX

Recommended Posts

Acum am venit home ... un ursuletz sau o seria 5 din epoca aia ... cum vii dinspre grozavesti catre crangasi, in virajul de la podul nu stiu care, unde incepe strandul din crangasi ...cred ca a pierdut controlul in virajul ala si a zburat prin gardul de protectie al tramvaiului direct pe linia de tramvai ... circulatia paralizata ... inspre casin ...

 

se chinuiau sa o scoate de pe linie ...

Link to comment
Share on other sites

nu era urs .. era un rechinas e21 rosu. lipsa abs, lipsa asc si un sofer care nu cunoaste bine curba = ce ai vazut acolo. povestea se repeta mereu acolo, si nu numai cu bmw. mai bine ar renunta la gard si ar pune bidoane cu apa.

 

e o curba foarte periculoasa care a furat multe bmwuri in timp, mai ales iarna. atentie mare pt cine nu cunoaste zona.

 

se pare ca a inceput distractia pt bmwuri de cateva sap incoace, mai ales noaptea .. eu ma dau de spate cu a mea zilnic, cu voia sau fara voia mea, bine ca m-am obisnuit. tot in zona acum vreo 3 saptamani un seria 3 e90 nou albastru la intrarea pe podu grant dinspre turda, a evitat o duba care nu sa asigurat si sa rotit si s-a facut praf. baia de ulei sparta, botul masinii praf. toata treaba pe la 2 noaptea. nu am facut poze in nici unul din cazuri, fiindca nu mi s-a parut potrivit momentul.

 

va salut si va doresc derapare controlata.

Link to comment
Share on other sites

In aceeasi curba dar in sensul celalalt am derapat si eu acum vreo 3 ani. Eram cu un Kadett GSi si am intrat in curba in franare de la o viteza prea mare; foarte surprinzator pentru mine atunci, masina a pierdut spatele. Am avut putina prezenta de spirit si foarte mare noroc, am reusit doar sa sterg gardul cu botul si sa ma opresc pe sosea de-a latul la 20 si ceva de metri mai incolo ... puteam sa ajung in lac.

 

Atentie mare pe acolo, virajul e mai strans decat pare si asfaltul e inselator ... pe sensul in care s-a intamplat accidentul asta e mai bine (Lujerului catre podul Grant), in directia opusa (cum mi s-a intamplat mie) suprafata soselei e inclinata mult catre exterior si derapajul se produce mult mai usor (daca treceti pe acolo uitati-va la gardurile de pe margini), plus ca dupa gard nu mai e sina de tramvai ci Lacul Morii.

post-7984-1197792702_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

numai anu asta am vazut vreo 3-4 accidente acolo. probabil mai criminala e curba pe celalat sens. din fericire pe sensul celalalt nu s-a mai intamplat ceva grav demult. acolo inainte sa puna parapetul au murit multi oameni. ultima si cea mai cunoscuta e lada aia rosie care a intrat in capul de pod si s-a facu zob. multe masini au intrat direct in apa, printre care si Danciulescu de la dinamo cu jeepu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.