Jump to content

318is sau 325tds?


E30_323

Recommended Posts

Nu e rau nici 320 i..aree 150 cai , se economiseste mult cu GPl.

Eu sunt undeva intre cele 2 tds si 320 i.

Imi surade ideea ca la tds cu 150 € adaug cel putin 30 cai , cu centralina la buton prin telecomanda.

E mai simplu ca la benzina.

170 de cai sunt mai mult decit suficienti pentro o asemenea masina.

Si unde sunt eu platesc in functie de kw.

La tds sunt mai putini decit la 320 i.

Mai nou a aparut instalatie gaz si pentru motoarele diesel.

Cit despre cele mai noi..de prin 2000..tre sa ai mana larga ca sa-ti permiti sa faci figuri cu una.

Cumnatu are 320 d , merge super ìi da in gura , dar are anumite limite.

Nu-i convine sa riste si sa-si bata joc de ea cum facea cu cea veche.

Una model 94-97...altfel o intrtetii si te poti juca altfel cu ea.

Vorbesc cel putin din punctul meu de vedere si a celor din jur.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
318 is ! Motive sunt destule dar uite doar doua dintre ele..

Putere relativ buna pt cilindree...

Consum in afara de 6-7 la suta...

 

 

iti recomand is eu unu am cautat masina asta de mi-au sarit capacele prin germania dar a meritat am gasit-o e din 2003 si e legata bine din toate punctele de vedere eu unu sunt multumit cheastia cu consumul te cam arde pe oras dar afara esti rege si parerea mea orice ti-ai lua iati benzina ca motorina te cam arde la bani chiar daca iti papa mai putin bagi mai mult in filtre si alte consumabile

+ a devenit mai scumpa ca benzina asa ca... alege tu ce e mai bine pt tine si ca veni vorba is se tine bine si da clasa la multe masini ARE VIATA!!

Link to comment
Share on other sites

318 is ! Motive sunt destule dar uite doar doua dintre ele..

Putere relativ buna pt cilindree...

Consum in afara de 6-7 la suta...

 

 

iti recomand is eu unu am cautat masina asta de mi-au sarit capacele prin germania dar a meritat am gasit-o e din 2003 si e legata bine din toate punctele de vedere eu unu sunt multumit cheastia cu consumul te cam arde pe oras dar afara esti rege si parerea mea orice ti-ai lua iati benzina ca motorina te cam arde la bani chiar daca iti papa mai putin bagi mai mult in filtre si alte consumabile

+ a devenit mai scumpa ca benzina asa ca... alege tu ce e mai bine pt tine si ca veni vorba is se tine bine si da clasa la multe masini ARE VIATA!!

 

 

Gasisem 2 18 is berline in Germania...aratau super si erau dotate cu tot ce trebuie...piele, clima, trapa...dar s-au dat repede...3,500 si repspectiv 6000€.

Nu am mai gasit de atunci nici una.

Sunt rare 18 is berlina.

Acum sunt in dubii...k am un 525 Ix din 95 care sta de 2 ani si m-am atasat prea mult de el.

Ma bate gindul sa il reconditionez si sa il tin...dar nu stiu cit m-ar ajunge tot ce vreau sa-i fac si dak merita.

Masina nu e rea deloc,,,dar nu pot merge cu ea atit de agresiv in curbe pe cit as vrea...e mai mult de drum lung si nu e chiar o masina economica.

Link to comment
Share on other sites

Gasisem 2 18 is berline in Germania...aratau super si erau dotate cu tot ce trebuie...piele, clima, trapa...dar s-au dat repede...3,500 si repspectiv 6000€.

Nu am mai gasit de atunci nici una.

Sunt rare 18 is berlina.

Acum sunt in dubii...k am un 525 Ix din 95 care sta de 2 ani si m-am atasat prea mult de el.

Ma bate gindul sa il reconditionez si sa il tin...dar nu stiu cit m-ar ajunge tot ce vreau sa-i fac si dak merita.

Masina nu e rea deloc,,,dar nu pot merge cu ea atit de agresiv in curbe pe cit as vrea...e mai mult de drum lung si nu e chiar o masina economica.

 

da stiu ca sunt rare eu am avut 320 d si am fost tare nemultumit de ea am bagat o galagie de bani in ea si m-am jurat sa nu imi mai iau motorina am ales 318 is pt ca are un prieten am condus-o si m-am indragostit pe loc de ea. pot spune ca eu chiar am avut noroc cu masina asta ca am gasit-o e din 2004 si am dat 7700 cu numere te tzol platite pe 3 luni m-a dus la 8050 acum ma sperie taxa asta ba scade ba creste si ma gandesc sa o inscriu cu vechea taxa sa nu ma trezesc ca le dau astora mai mult de cat e acuma :twoup:

Link to comment
Share on other sites

da stiu ca sunt rare eu am avut 320 d si am fost tare nemultumit de ea am bagat o galagie de bani in ea si m-am jurat sa nu imi mai iau motorina am ales 318 is pt ca are un prieten am condus-o si m-am indragostit pe loc de ea. pot spune ca eu chiar am avut noroc cu masina asta ca am gasit-o e din 2004 si am dat 7700 cu numere te tzol platite pe 3 luni m-a dus la 8050 acum ma sperie taxa asta ba scade ba creste si ma gandesc sa o inscriu cu vechea taxa sa nu ma trezesc ca le dau astora mai mult de cat e acuma :twoup:

 

 

Ai luat-o berlina sau coupe ?

Am vazut inseara asta una ca a mea din 91 berlina...arata superb, inscrisa in Ro vopseaua lucea...era ca noua, cu semnalizari albe si cu roti originale.....gata, cred k m-a bagat iar in boala .

Ma interesez cit ma costa reconditionarea si cred k o tin ca a doua masina.

Tipu cerea pe aia din 91 4000 €

Sper k nu sunt probleme dak pun link

foto BMW 525 ix

Link to comment
Share on other sites

Ai luat-o berlina sau coupe ?

Am vazut inseara asta una ca a mea din 91 berlina...arata superb, inscrisa in Ro vopseaua lucea...era ca noua, cu semnalizari albe si cu roti originale.....gata, cred k m-a bagat iar in boala .

Ma interesez cit ma costa reconditionarea si cred k o tin ca a doua masina.

Tipu cerea pe aia din 91 4000 €

Sper k nu sunt probleme dak pun link

 

 

 

e berlina are tot mai putin piele :D daca te apuci de reconditionat spor la treaba :twoup: eu unu o maritam... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e berlina are tot mai putin piele :D daca te apuci de reconditionat spor la treaba :twoup: eu unu o maritam... :twoup:

Ms.

Ma uitam acum pe net...am vazut scaune pt seria intre 100-200 €.

A mea are 140.000 km ..merge super .

Singura problema la motor e k pierdea putin ulei din cauza garniturii .

In interior dak schimb pielea sau gasesc scauna bune...e ca noua.

Mai trebuie o vopsea k sa fiu in rind cu lumea si gata.

Eventual as pune roti de alpina k imi place cum arata.

Iar la motor are multe furtune coapte...dar se intelege k odata ce schimb garnitura cu pricina pun automat toate furtunele noi.

In cel mai rau caz pot gasii un motor la vreo mie €.

Altceva nu am ce sa-i fac.

Ma asteptam sa coste mai mult scaunele.

Ma gindeam sa le duc la cineva sa le reconditioneze dar nu cred k merita.

Mai degraba caut cu rabdare pina gasesc ceva din piele si ceva mai sportive.odelele mai noi de BMW parc nu ma atrag asa mult ca cele mai vechi.

POate doar un M3 :D...da parca e mai bine sa raman cu picioarele pe pamant.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.