Jump to content

Un simplu E46


Myx

Recommended Posts

Ceea ce am vrut sa spun este ca, stopuri ca ale mele, ale lui myxage, etc sau ASEMANATOARE au fost fabricate de catre constructorul Bavarez si montate pe E46 M3 si coupe>2003. Cele cu led tip face lift nu s-au fabricat NICIODATA de BMW.

Ale mele DA au un look OEM - SEAMANA, fiind aproape identice cu cele de pe coupe face lift si M3.

@Alexandru83-Sa inteleg ca in opinia ta important cand pui stopuri pe led e culoarea semnalului ci nu faptul ca sunt pe LED!!!

Nu este nimic banal intr-un stop pe led...ale tale insa sunt CHIAR banale.

PS: Cele cu semnal fumuriu dau foarte bine pe masina lui Myxage. Daca as fi avut si eu aceiasi masina la fel as fi procedat. A mea insa are semnale/lucasuri albe, linie crom, masca crom. Am considerat ca merg mai bine cele cu alb, pentru a pastra tenta eleganta, nu sport ca in cazul lui Myx.

Bafta!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Alexandru83-Sa inteleg ca in opinia ta important cand pui stopuri pe led e culoarea semnalului ci nu faptul ca sunt pe LED!!!

Nu este nimic banal intr-un stop pe led...ale tale insa sunt CHIAR banale.

Pai nu ai inteles ce vroiai sa spun. :blink: Eu daca mi-as lua pe LED,ar fi cu semnalul fumuriu.Daca as lua cu el alb,ar fi ca o frectie la un picior de lemn pt ca ziua nu se observa nici o diferenta daca nu sunt aprinse...deci bani dati aiurea :)

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles alexandru83. Am crezut ca spuneai de a mea. La a ta am vrut sa spun ca sunt stock.

@Mishoo-Masina lui Myxage este eleganta ca orice E46 dar are personalizare cu tenta sport. Per ansamblu eu o privesc ca pe o masina sport. Daca tu crezi ca mai "elegant" inseamna grile negre, cu stopuri fumurii, lucasuri negre, semnale inchise, fara pachet crom, este parerea ta (desi cred ca nimeni nu ar fi de acord cu tine). Eu o vad o masina sport. Iar a mea eleganta.

 

Am considerat ca merg mai bine cele cu alb, pentru a pastra tenta eleganta, nu sport ca in cazul lui Myx.

pai si a ta are suspensie sport, si totusi ai pus cu semnal alb...

Nu are nici o legatura una cu alta. Eleganta este data de aspectul exterior nu de suspensie. Este un comentariu rautacios, doar in dorinta de a mai face un post!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Si trimurile si scaunele tot sport sunt, iata. Nu mai zic nimic de pleoape! Defapt tu asta ti-ai si dorit banuiesc! :blink: Fiecare personalizeaza masina dupa gust!

Intrebare pentru posesorul masinii:

Masina ta ti se pare ca tinde mai mult spre sport sau mai mult spre eleganta? Tu cand ai personalizat-o cu pleoape, semnale negre, stopuri semn negru, etc ai urmarit sa ai o masina mai eleganta sau mai sport?

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

WOW... nu pot sa cred... ai stopuri exact ca ale mele!!!! Le-am pus inainte de revel cu 2-3 zile... ideea e ca eu am E46 facelift si sunt identice... cu semnalul negru.. :) Am totusi 2 probleme cu ele...la facelift stii ca se continua si pe portbagaj pozitia si a trebuit sa scot becurile ca arata ca dracu.... acum imi stau martorii aprinsi la bord...dar asta se rezolva... Ideea este, cum naiba fac sa imi mearga ceata??? La tine merge? Si atunci cand parchezi si lasi pozitia sa mearga decat pe o parte....nu se mai aprinde decat pe fata... :) Poate ma lamuresti si pe mine.... Oricum, cred ca suntem singurii cu leduri negre...sincer, eu unul nu am mai vazut decat cu semnal alb.... Take care! aaaa.....sapt urmatoare bag masina la vopsit ( am gasit zgariata capota, aripa stg fata, stg spate... ) si ma gandeam sa vopsesc si grilele de pe capota... si mai am si pleoape de vopsit.... :) sper sa nu ne confundam masinile, am si eu sticker pe luneta, stanga sus.. :))

Este PLIN Bucurestiul de astea cu semnale negre pe LED. Foarte rare sunt cu semnal alb...

 

Hmm...probabil nu umblam prin aceleasi zone.... :blink:

Edited by bimmer-boy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cum ai facut pana la urma cu ornamentul? De unde si cat? Scuze de pragmatism:D

 

 

am gasit SH ....ca nu m-a lasat inima sa iau nou ////Dar e in stare perfecta dupa cum se vede !...

 

frumos bmw

un volan cu comenzi ar fi ok

bafta

 

 

nu merge sa-l schimbam ca e single stage ..cam tot ce e cu comenzi in 4 spite e dual stage :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Un mic accesoriu ...

 

 

 

Am mufat si comenzile ..Este f simplu de mufat ...Aveti nevoie doar de 2 pini speciali BMW ...In rest 2 cabluri , o schema si ceva indemanare !pinii ii gasiti la filaret !.

Cine are nevoie de asistenta sa ma contacteze ! :blink: montajul ia cam o ora max ,...

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

ziceai ceva de un volan de M. unde e?

anyway mult mai bine cu comenzi... motoru cand il schimbi? :blink:

 

 

daca ma ambitionez pun si M ..dar cred ca-i sta bine cu asta momentan ..

Poate la noul motor :)

 

oricum faptul ca are trim argintiu completeaza bine armonia bordului ..Cel de m nu are asa ceva ...Nu spun ca strugurii sunt acrii ..doar ca asta se"pupa" bine acolo :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

ziceai ceva de un volan de M. unde e?

anyway mult mai bine cu comenzi... motoru cand il schimbi? :blink:

 

 

daca ma ambitionez pun si M ..dar cred ca-i sta bine cu asta momentan ..

Poate la noul motor :)

 

oricum faptul ca are trim argintiu completeaza bine armonia bordului ..Cel de m nu are asa ceva ...Nu spun ca strugurii sunt acrii ..doar ca asta se"pupa" bine acolo :)

 

e nu. si la ala de M poci schimba trimul. cu unul argintiu. sau sa il vopsesti daca nu vrei sa dai atatia bani pe un trim

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este masina de pe forum cu cele mai multe schimbari in bine! Un adevarat pasionat! Felicitari pentru masina.

Vorba lui Costa-Daca ii schimbi si motorul (si la cum te cunoastem nu cred ca e imposibil) este masinuta perfecta!

 

 

hmmmm...si-a luat bobo kit M complet :blink: ....

Link to comment
Share on other sites

Mda...mi se pare o investitie prea mare. Sunt bani dati pe niste bari/plastice pe care nu ii mai recuperezi NICIODATA. Kit-ul M cred ca merita decat daca esti hotarat ca in urmatorii 2-3 ani nu iti vei lua alta masina! Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.