Jump to content

E46 318CI


ryso

Recommended Posts

ok. spune-mi te rog daca iau un bmw 320 ci din 2001 pot sa ii pun stopuri cu leduri si bara fata de e46 din 2003-2004? se potrivesc? multumesc.

 

Stopurile se potrivesc.Cat despre bara nu stiu... nu am vazut niciun e46 coupe fara facelift cu bara asta.. Mai exista si varianta de pachet M :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e un 320 cd din 2003 la 13800 de euro pe autovit. e foarte frumoasa masina, pacat ca n-are cutie manuala. il sun pe om, da' nu raspunde. oricum e tare rau masina. nu stii pe nimeni care vinde 3'ar coupe? mi s-a pus rau pata...
Link to comment
Share on other sites

pai aia tot de acolo e adusa. nu vreau sa merg in germania, ca nu am timp sau chef sa ma plimb prin autohausuri, mi-e frica sa nu-mi iau teapa si sa raman cu masina in drum acolo, nici limba nu o cunosc, si nici bani pe taxa nu vreau sa dau (daca mai pun 1000 de euro cat e taxa iau o masina mai buna aici). in rest, cine are noroc are cine n-are n-are... a...cam cat consuma masina ta?

 

ps: ce tot are lumea cu autovit-u ? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

mi se pare putin cam mare consumul, oricum nu e exagerat. stiu pe cineva cu e46 sedan motor de 2 L 150 de cai care ii ia 5% in afara. cand o vinzi, sa pui anunt aici :twoup: poate te razgandesti si o vinzi vara asta :D multumesc frumos pentru lamuriri si bafta in continuare cu masinuta. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Pai si eu pot sa scot 5% in afara.. da ma depasesc si carutele :twoup:)) De vandut nu cred c-o s-o vand curand pentru ca imi place prea mult si am investit foarte mult in ea in ultimul timp : cauciucuri, debitmetru, filtre, bujii, brate fata si bucse afetente, placute, etc toate originale. Masina este impecabila si nu ar merita s-o vand pentru ca nu mi-as recupera investita. Romanu nu intelege ce insamna o masina buna, prefera toate prostiile samsarilor pline de piese turcesti si daca as cere o anumita suma pe ea mi-ar raspunde toti k au gasit pe autovit mai ieftina!!! :twoup:
Link to comment
Share on other sites

e un 320 cd din 2003 la 13800 de euro pe autovit. e foarte frumoasa masina, pacat ca n-are cutie manuala. il sun pe om, da' nu raspunde. oricum e tare rau masina. nu stii pe nimeni care vinde 3'ar coupe? mi s-a pus rau pata...

 

 

daca dispui de suma de care zici, de aprox. 13000 de euro,cauta 320ci sau chiar 325ci;user-ul barbie daca nu ma insel vindea un 325ci pe autovit(ceva in jur de 13000 daca bine imi aduc aminte).

Link to comment
Share on other sites

aha, multumesc. dar nu mai e. o fi vandut-o. oricum e cam mare si consuma mai mult 325. eu vroiam 318 sau 320, ca nu-s cu vitejiile... eu vreau doar sa mearga si sa arate frumos. e un 318 coupe cu numere de bacau, si arata foarte frumos, si costa doar 10,900 negociabil. sunt f interesat de masina, am vb cu omu dar e din suceava. ma gandeam sa o iau si sa ii fac facelift. merge, nu? si nici nu e scump.
Link to comment
Share on other sites

aha, multumesc. dar nu mai e. o fi vandut-o. oricum e cam mare si consuma mai mult 325. eu vroiam 318 sau 320, ca nu-s cu vitejiile... eu vreau doar sa mearga si sa arate frumos. e un 318 coupe cu numere de bacau, si arata foarte frumos, si costa doar 10,900 negociabil. sunt f interesat de masina, am vb cu omu dar e din suceava. ma gandeam sa o iau si sa ii fac facelift. merge, nu? si nici nu e scump.

 

daca e versiunea de 118cp eu zic ca nu merita;nu e vorba de bani ci de faptul ca pt. un coupe mi se par cam putini calutii;daca is 143cp,ar fi mai o.k.;cat despre operatiunea facelift,eu zic ca n-are rost;fata la coupe arata bine si in versiunea prefacelift.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Din pacate a avut loc un incident in parcare. O domnisoara nu s-a asigurat si mi-a avariat masina. E de apreciat ca totusi a lasat un bilet cu nr de telefon, pentru ca s-a intamplat la 4 dimineata si masina ei nu avea nimic(pentru ca avea spoilerul spate din plastic negru). Pentru masina mea daunele ar fii: spoiler fata, aripa fata, far dreapta(e extrem de putin zgariat dar politista l-a trecut pe procesul verbal). La politie a avut loc o incurcatura pentru ca domnisoara avea masina de firma(cu sediul in Bucuresti) si avea la ea asigurarea altei masini a firmei respective.. Dupa lungi asteptari si multe telefoane s-a gasit si asigurarea masinii in cauza si am rezolvat. Asa ca aveti grija sa fiti ok cu RCA-ul intodeauna pentru ca amenda e 10 mil lei vechi si se confisca placutele de inmatriculare.O sa pun si niste poze.. Edited by ryso
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Astazi ar fi trebuit sa scot masina din service dar datorita bunavointei firmei Ardaf nu pot. Din cauza faptului ca valoarea devizului depaseste suma de 60 de mil trebuie o aprobare speciala de la Bucuresti :) Dosarul este trimis de vreo 4 zile dar stiti cum este in Romania pe la birouri.. se beau cafele se sta la taclale si mai putin cu munca... Nu prea ii intereseaza ca sunt zeci de oameni care asteapta si de o sapamana sa isi socata masina din service. L-am rugat pe inspectorul de aici din Craiova sa le dea un telefon sa intrebe care este situatia si m-a raspuns ca nu poate, ca a mai facut asta si a fost luat la intrebari de cei din Bucuresti. Au spus sa nu-i mai sune... In orice caz nu vreau sa mai aud de Ardaf in viata mea :) . Edited by ryso
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.