Jump to content

Ninsoare in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

Toate ca toate dar azi cand am iesit din curtea vilei, am scapat blackberry-ul in zapada (asta din cauza ca nu gaseam in buzunarul hainei Armani cheile cu breloc D&G platinum), dupa care am realizat ca mi-am uitat si Vertu-ul in casa... ce nervi, am urcat pana la etajul 3 al vilei, dar nu era acolo.. era in casa de oaspeti, la piscina, lasat langa Jacuzzi. Noroc ca am verificat acolo, deoarece uitasem si sauna deschisa si iar ma rupe factura la gaz luna asta. :blink:

:)

AMIN!

mai era unu p-aici cu doua chestii intr-un saculet, pardon garaj, la caldurica... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toate ca toate dar azi cand am iesit din curtea vilei, am scapat blackberry-ul in zapada (asta din cauza ca nu gaseam in buzunarul hainei Armani cheile cu breloc D&G platinum), dupa care am realizat ca mi-am uitat si Vertu-ul in casa... ce nervi, am urcat pana la etajul 3 al vilei, dar nu era acolo.. era in casa de oaspeti, la piscina, lasat langa Jacuzzi. Noroc ca am verificat acolo, deoarece uitasem si sauna deschisa si iar ma rupe factura la gaz luna asta. :blink:

:)

AMIN!

mai era unu p-aici cu doua chestii intr-un saculet, pardon garaj, la caldurica... :)

Caldurica, mancarica..... :) :) :) :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost extrem de placut surpins ieri si astazi.

 

Ieri am mers pana la Azuga fara niciun fel de problme (ma rog, cu exceptia unui radar pe DN1 dupa Ploiesti :) ), am iesit din parcare si am parcat la loc cand am ajuns prin zapada de 8-10 cm relativ usor.

 

Astazi am facut niste teste in parcarea unui hypermarket, intrand intentionat prin zapada mare. Apoi am urcat o panta (stiu... rampa) cu plecare din loc si DSC ON. In toate situatiile masina s-a descurcat excelent.

 

Concluzia este ca anvelopele de iarna bune fac minuni. :blink:

 

LE: Am si filmat, o sa pun filmele cu prima ocazie.

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

cum e acum in bucuresti?

 

s-au mai eliberat strazile? am vazut la tv ca acum se ingramadeste politia sa dea amenzi pentru stationare neregulamentara...

 

Drumurile sunt practicabile, mai greu in parcari - atat cu spatiul cat si cu aderenta. Eu mi-am lasat masina la 5 minute de mers doar ca sa fiu sigur ca nu raman inzapezit dimineata in parcare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.