Jump to content

Ninsoare in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie dezgropata masina inainte de a da gerul? :blink:

 

Eu o las asa cum e ingropat. Mai greu e cand zapada sa topeste si apoi face gheata. Iti lipesc toate chedere si pot fi rupte cand deschis usa fortata. Dupa ce vad temperatura ramana sub 0 si ramana zapada pufos cum e.

Link to comment
Share on other sites

Eu a trebuit sa merg astazi cu taxi-ul la serviciu, pentru ca straduta dintre blocuri pe unde ar trebui sa ies era blocata... in rest, sunt convins ca ar fi fost ok cu roti de iarna.

 

la mine a fost ok cu roti de iarna, putin mai greu pana am iesit dintre blocuri, multumesc pe aceasta cale baietilor cu Nova alba din spatele meu , care m-au impins cu manuta cca 40 cm sa trec de intersectia unde se intra pe calea Rahova (plugul facuse val de zapada acolo).

Link to comment
Share on other sites

:blink: :) E super asa, totul e alb si pana la mociorleala de dupa dezghet, orasul arat curat, alb-dalb ca in reclama!!

Eu mi-am pastrat lanturile de la Ford-ul Scorpio si ma duc sa le montez acum, lopeti am luat din Cora Pantelimon acum 2 saptamani, lanturi au in Bricostore si nu numai!!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Voi ati iesit din casa azi ? :)

 

la mine pe strada nici nu au intrat utilajele macar.

 

Mormanele alea cica sunt masinile mele (ghici care e bmw-ul :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers lejer (cu RAV 4 :blink: :) ) , de la Snagov - Bucuresti, cu 70-80 km/h , repet, superlejer.......

 

 

4 x4 Rulllz! :)

Am facut toata autostrada cu ceva mai mare viteza, fara 4x4=16 :)

 

Una peste alta, super traficul - numar de masini corespunzatoare cu infrastructura. Iar legat de inghetat, e inutil sa dai zapada jos acum, intr-o ora e la fel. Mai greu cu gasit loc de parcare, daca nu te pui imediat ce pleaca unu, s-a umplut de zapada.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers lejer (cu RAV 4 :) :) ) , de la Snagov - Bucuresti, cu 70-80 km/h , repet, superlejer.......

 

 

4 x4 Rulllz! :)

Am facut toata autostrada cu ceva mai mare viteza, fara 4x4=16 :)

 

Una peste alta, super traficul - numar de masini corespunzatoare cu infrastructura. Iar legat de inghetat, e inutil sa dai zapada jos acum, intr-o ora e la fel. Mai greu cu gasit loc de parcare, daca nu te pui imediat ce pleaca unu, s-a umplut de zapada.

A2 , e inchisa.... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

de groaza in Bucuresti! tocmai am vazut la TV : A2 blocat de la km 10 la 143 unde o masina de dezapezire e inzapezita; Buc- Fetesti viscol siberian; Filaret zapada peste 50 cm

la Busteni sunt vre0 3 cm zapada, vant 6 km/h

Link to comment
Share on other sites

Pe strada mea nu a trecut nici un utilaj si am vazut oameni care mergeau la paine cu sacosa intr-o mana si lopata in cealalta.

Ne-am saturat sa o facem pe-a Manole si am hotarat ca masina mea va hiberna, technically speaking nu am cum sa dau zapada jos de pe ea fara sa ma ingrop pe mine.

Si n-avem nici tarnacop :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

criminal!!! am masina la strada (calea calarasilor - aproape la muncii) si in jurul ei stratul e de cel putin 50cm, daca nu mai mare pentru ca era chiar pe margine 'de-a latul' pe un coltz si cred ca au dezapezit chiar spre ea. trebuie sa-mi fac curaj sa ma duc s-o dezapezesc, ce trebuie sa iau de la farmacie? glicerina parca? pt chedere adica...

 

ps. vw e intr-o subterana din care nu se mai poate iesi :) si cand se va putea, tot va fi senzatie... ca e abrupta iesirea - tare! sunt sinistrat in centru :blink:

 

PS2. mondeo are un fel de... slickuri :)

Link to comment
Share on other sites

Eu va sfatuiesc sa va dezapeziti masinile pana sa dea inghetul; acum este un efort de cateva minute de perie, maine dimineata chiar o sa aveti nevoie de tarnacop. Se anunta geruri de 15 / 16 negativ.
Link to comment
Share on other sites

:blink: Acum 2 saptamani cand nu era vreamea de acum gaseai peste tot, dar uite ca s-au miscat repede oamenii!Daca vad pe undeva va spun, depinde si la ce Bricostore ati fost, la cel din Pantelimon aveau!

Am gasit, 69RON set la o firma cu nume Istin langa piata victoriei :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.