Jump to content

prostia la volan


dr. vladyk

Recommended Posts

pe 2 ian veneam de la bv spre onesti, conducea fata ca io-s pedepsit, si la intrarea in cernat, aproape de tg-secuiesc, dupa ce facusem vreo 2 crize de nervi ca mergea prea tare, in conditiile in care incepuse vantu sa bage zapada pe sosea, a incercat o depasire din scurt si.... iata rezultatu. vreo 150 m cat a dansat pe contrasens noroc ca nu a venit nimic, plus ca nu am nimerit in unul din cei 5 copaci. norocu si tabla solida de bmw.... au facut restu

ma poate ajuta cineva sa vand ce a ramas?

post-7496-1199725055_thumb.jpg

post-7496-1199725089_thumb.jpg

post-7496-1199725133_thumb.jpg

post-7496-1199725170_thumb.jpg

post-7496-1199725193_thumb.jpg

post-7496-1199725224_thumb.jpg

Edited by dr. vladyk
Link to comment
Share on other sites

Roti de vara, tractiune spate, zapada, lipsa de experienta, viteza excesiva... Eu spun sa va bucurati ca aveti un prieten bun acolo sus...

 

corect tot ce spui. dar de 3 zile ma contrazic cu toti. NU trebuie sa se dea vina pe tractiunea spate. iarna nu mergi asa. prima poza e chiar inainte. nu mergi cu 90 si nu faci depasirea din scurt. la cheile gradistei am avut o panta de 7 km cu zapada. am urcat si am coborat de 4 ori si nu am avut probleme. cu cauciucurile pe care le vezi. dar am mers incet.

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca la volan era prietena/sotia ta?

 

fosta sotie. actuala prietena :)

:blink: :) :) :)

Cum?

 

Ai "divortat" dupa cele intamplate??? :)

 

 

Ps" @Romulus, nu intotdeauna propusia te salveaza, uneori mai e bun si un 4 x4.....

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Dna /dra nu prea asculta !...Nu e bine ..Vezi ce faci pe viitor ! :blink:

 

oricum sa mergi pe vremea asta cu gume de vara ...e cam vina ta !..:) ...Eu am pus doar pe spate gume de iarna ...pt ca ma misc doar prin Bucuresti ..si deja e o diferenta majora ...

 

Mai ales daca le iei Sh ...nu sunt o avere ..100$ uneori salveaza viata ...etc ..Nu ai nevoie acum de prelegeri dar probabil ai invatat lectia !.:)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Dna /dra nu prea asculta !...Nu e bine ..Vezi ce faci pe viitor ! :blink:

 

oricum sa mergi pe vremea asta cu gume de vara ...e cam vina ta !..:) ...Eu am pus doar pe spate gume de iarna ...pt ca ma misc doar prin Bucuresti ..si deja e o diferenta majora ...

 

Mai ales daca le iei Sh ...nu sunt o avere ..100$ uneori salveaza viata ...etc ..Nu ai nevoie acum de prelegeri dar probabil ai invatat lectia !.:)

 

cu gumele alea daca adapta viteza era ok.si am nevoie de " prelegeri ". io le zic sfaturi. de aia am postat aici. masina urma sa o inscriu la chisinau ca nu-i dau lu hotzu de tariceanu. acu... la 2500-3000 am vazut mai bune ca asta. ideea e sa iau cat de cat pe ea.

PS theo am divortat acu un an. nu divortam pt o masina fie ea si bmw. si ne impacam mai bine acu. da despre viata mea altadata....

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi spune mie, ca eu tot laud, ca si cainele la luna, tractiunea spate, cu singura mentiune ca trebuie sa stii ce faci... :blink:

si io

subscriu

traiasca tractiunea spate cu DTC-ul si cu cauciucurile de iarna

DTC-u ??? Pobabil vroiai sa spui DSC-ul .

Nope! Dynamic Traction Control , nu Dynamic Stability Control.....

Link to comment
Share on other sites

de curiozitate ce a spus prietena ta dupa ce a "comis-o" s-a speriat ? mai conduce ?

pana nu iau alta masina nu are ce conduce. e speriata da asta e bine ca prea si-o luase in cap. am aflat de la persoane care au mers cu ea ca-i cam placea viteza cand nu era cu mine. acu i-a cam trecut. normal ca te sperii. si io am facut praf un logan si am devenit mult mai precaut.

 

mi-a zis unu de la dezmembrari ca-mi da 400 E pe masina. mi-am .... si i-am zis ca mai bine o tin in fata blocului sa se joace copiii in ea. nush care ar fi pretu de bun simt. mi-au zis la service ca ar face 1000-1200. ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.