Jump to content

BMW E36 M3 Individual sedan


hp_executiv

Recommended Posts

tin sa va anunt k am achizitionat un bmw m3 e36 individual in 4 usi cu motor de 3.0L 210kw(286cp) masina are 280.000km si vreau sa zic k motorul merge impecabil nu consuma gram de ulei ,si as vrea sa cer pareri in legatura cu tratamentul de motor METEBOND merita pus in motor????? va rog scrieti mi dak va place masinuta mea!!

post-6863-1200182756_thumb.jpg

post-6863-1200182813_thumb.jpg

post-6863-1200182895_thumb.jpg

post-6863-1200183001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uleiul are deja aditivi, Metabond, Dura Lube, si alti aditivi grabesc segmentarea...

 

P.S: @hp_executiv: Daca tot o prezinti, puteai sa pui niste poze mai interesante si cu masina spalata.

 

Poze de interior nu ai?

 

P.S2: Nu exista masini care sa nu consume nici un pic de ulei...

Link to comment
Share on other sites

...

 

P.S2: Nu exista masini care sa nu consume nici un pic de ulei...

 

Ba, am impresia ca te inseli. Mi se pare in cazul modelului asta, pe care il are noul nostru coleg, masina mai produce cam 500ml ulei la 2500 km parcursi. Asa ca trebuie avut grija, sa scoata din cand in cand din ulei, sa nu ii ajunga cumva nivelul la ceasurile de bord.

Link to comment
Share on other sites

...

 

P.S2: Nu exista masini care sa nu consume nici un pic de ulei...

 

Ba, am impresia ca te inseli. Mi se pare in cazul modelului asta, pe care il are noul nostru coleg, masina mai produce cam 500ml ulei la 2500 km parcursi. Asa ca trebuie avut grija, sa scoata din cand in cand din ulei, sa nu ii ajunga cumva nivelul la ceasurile de bord.

N-am mai auzit chestia asta...adica tu pui 5 litri si apar mai multi dupa 2500km . :blink: oricum sa o stapanesti sanatos si pune mai multe poze

Link to comment
Share on other sites

...

 

P.S2: Nu exista masini care sa nu consume nici un pic de ulei...

 

Ba, am impresia ca te inseli. Mi se pare in cazul modelului asta, pe care il are noul nostru coleg, masina mai produce cam 500ml ulei la 2500 km parcursi. Asa ca trebuie avut grija, sa scoata din cand in cand din ulei, sa nu ii ajunga cumva nivelul la ceasurile de bord.

N-am mai auzit chestia asta...adica tu pui 5 litri si apar mai multi dupa 2500km . :blink: oricum sa o stapanesti sanatos si pune mai multe poze

Era in mod evident o gluma. :)

Orice motor consuma ulei, iar unul de M consuma destul de mult fata de unul normal..

 

Expresia asta "nu consuma nici un gram de ulei" e din colectia "aveam 230 km/h dar mai aveam pedala", "in talon scrie 220 dar eu am prins 250", "e tipla motorul", etc. :)

Link to comment
Share on other sites

esapamentul ai putea sa-l scimbi, spoilerul spate (ca e pt 2 tevi de esapament,....sanatate), si ceva poze cu interiorul.

 

prietene a avut masina 2 esapamente dar unu l am dat jos k ma lua garda la cum facea masina dar urmeaza sa i fac evacuarea si o fac dubla deci nu trebuie schimbat spoilerul!!!

Link to comment
Share on other sites

majoritatea masinilor, in general, de it, arata jalnic. aia sunt un fel de romani care stau mai la sud-vest...

iti doresc sa mai gasesti si tu masina de italia sau nu asa veche ca asta si intr o stare atat de buna ,foarte silentioasa nu scartaie nimic la ea , un interior de piele perfect ,curat si full option...vis -a -vis de oameni toti sunt la fel din orice parte a lumii acelasi tip de creier aceeasi provenienta asa ca nu te deosebesti cu nimic nici tu ....

regret ca am pus acest topic interesat fiind sa port o discutie despre aceasta masina cu niste cunoscatori de gen ,dar...pozele intr adevar sunt urate ,eram pe un drum de tara praf etc si cand am zis k nu consuma gram de ulei am zis o la modul ca masina consuma foarte putin ulei si nu are o problema cu uleiul cum au altele gandindu ma ca unul ca voi stie la ce ma refer avan in vedere ca uleiul este consumabil....oricum nu meritati voi atatea explicatii felicitari pt atitudinile de oameni incuiati ....si needucati sau poate ca da pe la coltul blocului...pa pa

Link to comment
Share on other sites

pa pa , aici se vb lucruri serioase nu m-uri care merg pe drum de tara la arat

amuzant... cati oameni care nu au altceva de facut decat sa stea si sa interpreteze vobele altora ...get a life...hmm arat ?probabil stii mai bine decat mine ce este daca pomenesti ,eu eram la inmormantarea cuiva nu ca ar conta... nu pot sa cred ce idi..o..i sunteti .

numai frustrati pe aici ...

 

 

 

 

Te rog sa folosesti un limbaj adecvat! In caz contrar vor fi aplicate sanctiuni!

Edited by benarcis
Link to comment
Share on other sites

@Paco, da' tu ai vazut M sa nu consume? Colegu' MaQ, era ironic...

Nu am realizat, stiu ca M consuma undeva la 1l la mia de km, cel putin de aia am ramas uimit :blink:

Esti un pic exagerat!

 

Poate daca il tii numai la 8000 RPM!

 

De la schimb la schimb ( la 7000 km la M3) cam 2 litri.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ne-ai prins :blink: De fapt suntem fani Kia Âşi Daihatsu dar ne e ruÂşine sĂŁ recunoaÂştem. RevizuieÂşte-Ăži un pic primul post.

 

tin sa va anunt k am achizitionat un bmw m3 e36 individual in 4 usi cu motor de 3.0L 210kw(286cp) masina are 280.000km si vreau sa zic k motorul merge impecabil nu consuma gram de ulei ,si as vrea sa cer pareri in legatura cu tratamentul de motor METEBOND merita pus in motor????? va rog scrieti mi dak va place masinuta mea!!

 

Ăin sĂŁ te anunĂž cĂŁ nu ne intereseazĂŁ. DacĂŁ ĂŽncepeai Âşi tu mĂŁcar cu un salut sau ceva de genu, dar tu ai ĂŽnceput ca o copilĂŁ de clasa a 5-a pe irc care Âşi-a luat telefon cu camerĂŁ.

 

ce aveti domnilor cu omu'?fiecaruia dintre noi i-a fost drag cand si-a luat o alta masina(in special un m3). cu cea gresit? poate nu conteaza parerea mea dar nici mie nu-mi place atitudinea voastra.acum o sa ma goniti si pe mine?

Link to comment
Share on other sites

Nu a gonit nimeni pe nimeni :blink: , ĂŽi sugeram sĂŁ ĂŽÂşi facĂŁ o introducere mai prietenoasĂŁ :)

 

fara suparare, se vede clar ca l-ati luat cam tare. cred ca nimanui nu i-ar place.nu cred ca asta e scopul

 

 

de exemplu

 

pa pa , aici se vb lucruri serioase nu m-uri care merg pe drum de tara la arat
Link to comment
Share on other sites

Probabil au deranjat unele expresii folosite, de exemplu:

 

un interior de piele perfect ,curat si full option...

 

regret ca am pus acest topic interesat fiind sa port o discutie despre aceasta masina cu niste cunoscatori de gen

 

Iar masina chiar arata destul de neintretinuta, in orice caz, o atitudine modesta ar fi dat rezultate mai bune.

 

@Paco, da' tu ai vazut M sa nu consume? Colegu' MaQ, era ironic...

Nu am realizat, stiu ca M consuma undeva la 1l la mia de km, cel putin de aia am ramas uimit :blink:

Esti un pic exagerat!

 

Poate daca il tii numai la 8000 RPM!

 

De la schimb la schimb ( la 7000 km la M3) cam 2 litri.... :)

M5 E39 consuma 1.5 - 2 l de ulei la 1000 km.

 

Si in general M-urile si motoarele mai mari consuma destul de mult ulei.

Link to comment
Share on other sites

Probabil au deranjat unele expresii folosite, de exemplu:

 

un interior de piele perfect ,curat si full option...

 

regret ca am pus acest topic interesat fiind sa port o discutie despre aceasta masina cu niste cunoscatori de gen

 

Iar masina chiar arata destul de neintretinuta, in orice caz, o atitudine modesta ar fi dat rezultate mai bune.

 

@Paco, da' tu ai vazut M sa nu consume? Colegu' MaQ, era ironic...

Nu am realizat, stiu ca M consuma undeva la 1l la mia de km, cel putin de aia am ramas uimit :blink:

Esti un pic exagerat!

 

Poate daca il tii numai la 8000 RPM!

 

De la schimb la schimb ( la 7000 km la M3) cam 2 litri.... :)

M5 E39 consuma 1.5 - 2 l de ulei la 1000 km.

 

Si in general M-urile si motoarele mai mari consuma destul de mult ulei.

 

Se poate ....... insa voiam sa zic ca destul de mult este exact ce am spus eu mai sus..... iar M6-ele mi-a consumat in 2000 km, cca. 700 g...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.