Jump to content

Stie cineva unde pot monta semnalele E46?


ilusion

Recommended Posts

Mi am cumparat niste semnale albe plus lampile alea Lucas pentru e46 ele meu si acum nu stiu cum sa le montez?stie cineva unde cum sa le montez?chiar tre sa ma duc la vreunu sau as putea sa ma descurc si singur?:blink:

38751[/snapback]

 

E destul de simplu de scos semnalul, nu trebuie sa mergi la vreun service. Chas3 si-a dat jos semnalele si zicea ca au un arc care le impinge in afara, o sa iti explice el. Eu stiu de ceva siguranta la care ajungi cu o surubelnita printr-un orificiu de deasupra semnalului, dupa care arcul o arunca afara.

Link to comment
Share on other sites

pai si cum le dau jos?trebuie sa dau farurile jos? :blink:

38800[/snapback]

 

Pai semnalele sunt separate de faruri.Ies singure, fara sa umbli la faruri.Bagi surubelnita printr-o gaura de sus si apesi o siguranta, iar semnalele ies afara.

Link to comment
Share on other sites

E destul de simplu de scos semnalul, nu trebuie sa mergi la vreun service. Chas3 si-a dat jos semnalele si zicea ca au un arc care le impinge in afara, o sa iti explice el. Eu stiu de ceva siguranta la care ajungi cu o surubelnita printr-un orificiu de deasupra semnalului, dupa care arcul o  arunca afara.

38755[/snapback]

Am zis ca am _improvizat_ un arc ca sa imi stea semnalul teapan acolo, pentru ca unul avea o ureche rupta. :blink:

De scos: deasupra semnalului ai un orificiu prin care trebuie sa bagi o surubelnita de exemplu. Apesi cu ea pe urechea care tine semnalul, si dupa aia tragi de el. orificiul e deasupra, si la cativa cm. mai inspre parbriz ca sa zic asa.

De bagat: pur si simplu il pui, are o catare. Apesi, si cand ajunge la capat, il blocheaza urechea pe care ai apasat cu surubelnita.

 

Daca nu ai reusit si ai nevoie de poze, zici.

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca am _improvizat_ un arc ca sa imi stea semnalul teapan acolo, pentru ca unul avea o ureche rupta. :blink:

De scos: deasupra semnalului ai un orificiu prin care trebuie sa bagi o surubelnita de exemplu. Apesi cu ea pe urechea care tine semnalul, si dupa aia tragi de el. orificiul e deasupra, si la cativa cm. mai inspre parbriz ca sa zic asa.

De bagat: pur si simplu il pui, are o catare. Apesi, si cand ajunge la capat, il blocheaza urechea pe care ai apasat cu surubelnita.

 

Daca nu ai reusit si ai nevoie de poze, zici.

38834[/snapback]

 

merci mult chase...m am descurcat... super jmecher,ce mashini tari avem :) spunemi insa cum montez lampile alea Lucas...alea laterale,pe aripi...stii?

Link to comment
Share on other sites

merci mult chase...m am descurcat... super jmecher,ce mashini tari avem  :blink: spunemi insa cum montez lampile alea Lucas...alea laterale,pe aripi...stii?

39185[/snapback]

Culiseaza cam 1cm inspre fata masinii. Pe spate au 2 cleme de tabla si dupa culisare, una din cleme o sa iasa si o sa poti scoate semnalul. Ar fi usor daca ai unul scos sa te uiti la el pe spate si iti dai seama cum sunt prinse.

Link to comment
Share on other sites

Culiseaza cam 1cm inspre fata masinii. Pe spate au 2 cleme de tabla si dupa culisare, una din cleme o sa iasa si o sa poti scoate semnalul. Ar fi usor daca ai unul scos sa te uiti la el pe spate si iti dai seama cum sunt prinse.

39212[/snapback]

gata...simplu rau :) ...urmatoarea orperatiune este schimbarea stopurilor :)

merci mult chas3,bine ca nu mam luat dupa toti imbecilii care imi spuneau ca tre sa dai jos aripile :blink:

Link to comment
Share on other sites

bine ca nu mam luat dupa toti imbecilii care imi spuneau ca tre sa dai jos aripile  :)

39217[/snapback]

:) La stopuri o sa te chinui ceva...

Eu nu am avut tubulara si am desfacut jumate din portbagaj :blink:

Cu tubulare iti ia maxim 30 de min :) (mie mi-ai luat 3 ore :) )

Link to comment
Share on other sites

:) La stopuri o sa te chinui ceva...

Eu nu am avut tubulara si am desfacut jumate din portbagaj :blink:

Cu tubulare iti ia maxim 30 de min :)  (mie mi-ai luat 3 ore :) )

39265[/snapback]

pai o sa vreau sa le schimb si pe alea...va caut sa imi explicati...imi inchipui ca e mai greu...in orice caz...nu trebuie sa iti ia super mult timp :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.