Jump to content

Accident pasaj Marasesti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DROP e prea filosof ptr noi, cred ca a gresit forumul, cel cu Nietzsche si Kant e dupa colt :)

 

In alta ordine de idei, inainte de a-l banui de emotii negative pe Lucian si sa facem speculatii pe seama cauzelor accidentului, ne dorim sa-l avem cat mai repede printre noi, pe picioarele lui, si sa ne spuna el insusi ce s-a intamplat. Sau poate ne spune cineva care a luat legatura cu el.

 

Ce am scris pana acum tine de fapt de psihologie. Am dorit sa impartasesc cateva "instrumente" pentru a intelege mai bine ce se afla in spatele aparentelor, cu scopul de a avea inca o perspectiva din care sa incercercam sa ne pazim de neplaceri, asta pentru ca avem ceva in comun si imi pasa de voi.

 

In alta ordine de idei, nu vi se pare ciudat ca nu a mai existat nici-un post negativ la adresa taximetristului?

 

Bafta :blink:

 

 

ne-ai facut ce sa mai !..Dar eu tot am ramas cu o mare aversiune ...mai ales fata de taxi 2000 ..Ce ma fac ?

si eu am aceiasi aversiune fata de ei si nu ma sui in taxi 2000. deocamdata nu am alta idee mai buna

Link to comment
Share on other sites

insanatosire grabnica lui Lucian si multa multa sanatate.

 

DROP: daca nimeni nu a mai spus nimic vis-a-vis de taximetristi, nu inseamna ca nu ne gandim la ei cu "drag", ci poate ca

au fost prea preocupati sa-ti raspunda tie la mesaje. Dar poate ca asta era si intentia ta (psihologie adevarata)... :blink:

pacat insa ca, datorita unor jigodii (asa zisi SOFERI DE TAXI), o intreaga breasla este hulita, cu toate sunt f multi care incearca sa-si castige existenta cu multa munca...

Link to comment
Share on other sites

salut ma numumesc ionut(hosu) sunt ruda cu lucian si vroiam sa va anunt ca incepe sa se simta mai bine si sa isi revina cu toate ca nu a scapat in totalitate dar sunt mai multe sanse sa isi revina decat invers.multumesc celor care au lasat comenatari de insanatosire am sai transmit personal cand o sa isi revina.
Link to comment
Share on other sites

salut ma numumesc ionut(hosu) sunt ruda cu lucian si vroiam sa va anunt ca incepe sa se simta mai bine si sa isi revina cu toate ca nu a scapat in totalitate dar sunt mai multe sanse sa isi revina decat invers.multumesc celor care au lasat comenatari de insanatosire am sai transmit personal cand o sa isi revina.
A iesit din coma momentan ... este inafara oricarui pericol ....hematomul de la cap sa retras .... respira singur ... dar nu-si aduce aminte ce sa intamplat si cum a ajuns acolo
Link to comment
Share on other sites

Doamne ajuta sa scape cu bine si sa se faca bine! Totusi, eu am o intrebare pentru el. A meritat?

 

De la oamenii de pe salvare, am auzit ca spunea ca nu el ar fi condus si ca mirosea a alcool. Am inghetat si am inceput sa ma uit pe sub masina sa vad daca nu cumva mai este cineva prin preajma... Nu avea cum fi, nici n-a iesit nimeni din masina, usile nu se puteau deschide. De altfel in primele doua poze, soferul e inca in masina.

 

 

Apropos, i-am strans lucrurile in pungi de la Rebu si am strigat la politisti sa aiba grija sa nu mai fure nimeni nimic. Emblema de pe capota mi-a ramas in buzunar. Cand se face bine omul, poate sa o ia de la mine, ca amintire.

Nu stiu ce sa zic, dar un lucru este cert.

Si mie imi fuge spatele cand o calc prin pasaje (acvaplanare?)

Mi-a plecat si mie spatele in acelasi pasaj, si destul de grav, cu toate ca nu se vedea nimic (era doar umed) si la fel imi pleaca spatele in pasajul de dupa Platza Romania (de la SIR).

Nu stiu de ce, faza e ca nu e greu de redresat, dar fiind spatiu ingust, si fiind sub pamant, ai impresia ca te faci varza si daca nu ai experienta, te pierzi .. pana mea ... la SIR mi-a plecat spatele si azi noapte pe la 3 AM si de data asta .. destul de violent .. .ca ma gandeam la ... nemurirea sufletului :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

salut ma numumesc ionut(hosu) sunt ruda cu lucian si vroiam sa va anunt ca incepe sa se simta mai bine si sa isi revina cu toate ca nu a scapat in totalitate dar sunt mai multe sanse sa isi revina decat invers.multumesc celor care au lasat comenatari de insanatosire am sai transmit personal cand o sa isi revina.
A iesit din coma momentan ... este inafara oricarui pericol ....hematomul de la cap sa retras .... respira singur ... dar nu-si aduce aminte ce sa intamplat si cum a ajuns acolo

 

Este normal sa se intample asa. Am patit-o si eu si un nepot de al meu. Doctorii explica ca este o stare normala aceasta "rupere de film" cu imposibilitatea amintirii pe moment a celor intamplate. In timp, au sa revina si acele imagini de imediat inaintea accidentului. Multa sanatate si putere de recuperare in continuare.

Link to comment
Share on other sites

referitor la intratul in pasaj, cred ca e si o chestie psihologica, simti ca intri de la lumina soarelui sau, si mai rau, de la intuneric, intr-o lumina orbitoare si soseaua este delimitata de beton, pare ca nu e nimeni in fata si ii dai blana, mai e si-n vale intrarea in tunelele astea...mai prinzi si niste apa ca-s infiltratii de sus si pana se usuca dureaza...sunt multe de zis si de luat in calcul
Link to comment
Share on other sites

eu abia acum am vazut despre acest accident si vreau sa-i urez insanatosire grabnica lui Lucian si sa-l felicit pe @Romulus pt modul in care a actionat in acea situatie. cat despre acel, sau acei taximetristi nu am cuvinte sa-mi exprim indignarea... Luci, fa-te bine fa-ti repede un cont pe forumul nostru! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Salut la toata lmea!

 

Sunt soferul masinii din pasajul marasesti, momentan sunt inca tot in spital, maine sper sa scap de aici. Am citit toate mesajele voastre si vreau sa va multumesc la toti. Acum sunt destul de obosit, dar o sa revin cu siguranta. Apropo, stiam ce am sub talpa, am masina aia de 2 ani

Link to comment
Share on other sites

Salut la toata lmea!

 

Sunt soferul masinii din pasajul marasesti, momentan sunt inca tot in spital, maine sper sa scap de aici. Am citit toate mesajele voastre si vreau sa va multumesc la toti. Acum sunt destul de obosit, dar o sa revin cu siguranta. Apropo, stiam ce am sub talpa, am masina aia de 2 ani

Insanatosire grabnica si traume cat mai putine.Si eu am avut un accident cu coaste rupte si vertebre pe la coloana tasate si sa stii ca se resimt :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut la toata lmea!

 

Sunt soferul masinii din pasajul marasesti, momentan sunt inca tot in spital, maine sper sa scap de aici. Am citit toate mesajele voastre si vreau sa va multumesc la toti. Acum sunt destul de obosit, dar o sa revin cu siguranta. Apropo, stiam ce am sub talpa, am masina aia de 2 ani

O veste minunata,incet incet vei trece si peste asta,ai avut o mare cumpana in viata.

Link to comment
Share on other sites

Salut la toata lmea!

 

Sunt soferul masinii din pasajul marasesti, momentan sunt inca tot in spital, maine sper sa scap de aici. Am citit toate mesajele voastre si vreau sa va multumesc la toti. Acum sunt destul de obosit, dar o sa revin cu siguranta. Apropo, stiam ce am sub talpa, am masina aia de 2 ani

 

Ai inceput sa-ti amintesti ce s-a intamplat? Bine ai venit printre noi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.